Cieknacy olej z silnika????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Drodzy koledzy mam kolejny problem z DOHCem ..
Cieknie mi olej z pod pokrywek wałkow rozrzadu i misku olejowej.
JU dwa razy kupowałem uszczelki pod pokrywki i to samo.
Czy mozna zrobic uszczelki z innego materiał oprocz gumy i gdzie to mozna kupic??

Pod miske olejowa to kupie nowa i złoze na silikon......
  
 
jak masz niepogiete pokrywki głowiczek i miskę olejową tez prostą to nie powinno ci się lać, jeżeli wystaczająco dobrze skręciłęś.

daj silikon, może cos uszczelni..
  
 
dałem juz silikon i nic dalej cieknie. ja jzu mam dosc tych uszczelek z gumy. musze wiedziec jakiego innego mozna dorobic materiału??
  
 
Cytat:
2009-01-08 14:54:28, Polon2000DOHC pisze:
dałem juz silikon i nic dalej cieknie. ja jzu mam dosc tych uszczelek z gumy. musze wiedziec jakiego innego mozna dorobic materiału??



Moje są korkowe i o dziwo nie ciekną.
w misce nie mam jednej śruby, a pokrywki głowiczeki były odkręcane kilka razy gdy mam ten komplet uszczelek.
  
 
Nic nie trzeba dorabiać, oprócz gumowych są dostepne takie solidniejsze, podobnie wykonane jak te pod głowiczki. Produkuje je firma Heinz i są droższe niż guma - 21 zł. Nie wiem dokładnie z czego są, bo mam jedną ale zapakowaną jeszcze. Gumowe można montować w zasadzie raz, ale w praktyce tak długo aż są miękkie (z reguły wychodzi na to samo ).
Jeśli mimo uszczelnienia dekielków silikonem wysokotemperaturowym masz wyciek, to albo nie umiesz go używać, albo wyciek masz gdzie indziej (pod głowiczkami np), albo masz tak powyginane dekielki że niczym ich już nie uszczelnisz.
To samo dotyczy miski - możliwe że jest już powyginana np. od nieumiejętnego przykręcania. Pod miskę są dwa rodzaje uszczelek - korkowa i gumowa. W obu wypadkach dodawanie silikonu jest raczej bezsensowne.
Najwięcej kłopotów z wyciekami bierze się stąd, że ludzie nie zwracają uwagi że zarówno śruby głowiczek jak i miska mają ustalone momenty dokręcania, i trzeba to robić równomiernie.
Dodatkowo głowiczka może cieknąć przez simering wałka, albo (mało prawdopodobne) przez uszczelkę tylnej pokrywki.
  
 
Mozna gorne pokrywki głowiczek zamontowac bez uszczelek tylko na
silikonie złozyc.


Bo zesżłym rolku robiłem remont skrzyni biegow i tam niebyło uszczelek ,to złozyłem na wysokotempeaturowy silikon???

Bo cieknie i juz mam dosc dolewania oleju.
  
 
Niczego w głowiczkach a już szczególnie na tak dużym obwodzie jak pokrywa głowiczki nie radziłbym uszczelniać silikonem. Wystarczy, że przy dokręcaniu za dużo silikonu dostanie się do środka głowiczki - a tam są kanaliki olejowe do smarowania wałka - one są dość wąskie, więc jak zatkają się jakimś paprochem silikonowym, to możesz sobie zniszczyć wałek. Nie wiem co za problem złożyć na nowej, dobrej uszczelce...
Pozdrawiam.
  
 
co myslicie o kregielicie. czy ten materiał spełnij swoje zadanie w uszczelnieniu silnika.....
  
 
Nie bardzo rozumiem co za problem kupić oryginalne nowe uszczelki i nie kombinować...
  
 
jak ktos ma kryzys finansowy to człowieku zrozum..
trzeba kombinowac zeby jak najmiejszym kosztem naprawic auto...
  
 
Cytat:
2009-03-07 15:26:33, Polon2000DOHC pisze:
jak ktos ma kryzys finansowy to człowieku zrozum.. trzeba kombinowac zeby jak najmiejszym kosztem naprawic auto...




pewne oszczednosci wychodza w sumie duzo drozej, pozatym na uszczelkach duzo nie zaoszczedzisz....
  
 
czy na pewno cieknie olej z uszczelem miedzy glowiczka a deklem?

DOHC ma jedno miejsce ktore sie w tych silnikach najszybciej rozcieka - jest to tyl na glowiczce wydechowej miedzy dolem glowiczki (zwanych przez niektorych konsolka) a glowica wlasciwa.