Kontrolka świec żarowych

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam. posiadam toyote 1.8d 91r. problem polega na nie świeceniu się kontrolki od podgrzewania świec po przekręceniu kluczyka tylko mignie. alternator wymieniałem 6 miesięcy temu.czy to może robić zwarcie akumulator rozładowany do zera po nocy.
  
 
Podaj więcej danych to pomogę.
Potrzebuję wiedzieć czy świecą się lampki Filter i Charge przed uruchomieniem silnika (stacyjka włączona) i po jego odpaleniu o ile da się to zrobić.

Pozdrawiam
  
 
dzięki ale juz wiem co jest alternator ma zwarcie pobiera 2,5A muszę wymienić alternator
  
 
pozwolę się podpiąc pod ten temat- mam ten sam silnik , corolla e9, i sprawa jest taka- kluczyk na pozycje przed startem, zapalaja sie wszystkie lampki (tj wiadomo, reczny, ten smarowniczek oleju, akumulator, swiece zarowe), odpalam ( na styk, elegancko i od razu) , gasną wszystkie kontrolki, ale kontrolka oleju robi jedno krótkie mrugnięcie. Czy to nie jest znak że coś jest nie w porządku? Nie świeci się potem, tylko przy starcie robi mrugnięcie i gaśnie tak około sekundy po odpaleniu silnika. Nie zwróciłem uwagi czy było tak wcześniej, jednak ostatnio rzuciło mi się to w oczy. Denerwować się?
  
 
Cytat:
2009-01-27 13:06:16, snabollskrieg pisze:
pozwolę się podpiąc pod ten temat- mam ten sam silnik , corolla e9, i sprawa jest taka- kluczyk na pozycje przed startem, zapalaja sie wszystkie lampki (tj wiadomo, reczny, ten smarowniczek oleju, akumulator, swiece zarowe), odpalam ( na styk, elegancko i od razu) , gasną wszystkie kontrolki, ale kontrolka oleju robi jedno krótkie mrugnięcie. Czy to nie jest znak że coś jest nie w porządku? Nie świeci się potem, tylko przy starcie robi mrugnięcie i gaśnie tak około sekundy po odpaleniu silnika. Nie zwróciłem uwagi czy było tak wcześniej, jednak ostatnio rzuciło mi się to w oczy. Denerwować się?



denerwować to sie trzeba jak świeci podczas jazdy a tak to raczej wszystko gra a kiedy olej wymieniałeś ?, nierozumiem jeszcze czemu tytuł wątku to "kontrolka świec żarowych " a Ty denerwujesz się o kontrolke oleju

[ wiadomość edytowana przez: Tragbier dnia 2009-01-29 16:34:56 ]
  
 
Cytat:
2009-01-27 13:06:16, snabollskrieg pisze:
(...)Czy to nie jest znak że coś jest nie w porządku? Nie świeci się potem, tylko przy starcie robi mrugnięcie i gaśnie tak około sekundy po odpaleniu silnika.(...) Denerwować się?


Nie, nie denerwuj się. Dzisiaj sprawdziłem, u mnie jest identycznie - czyli normalnie
242 000 i 1000km po wymianie oleju.
  
 
Witam!

Odgrzebuję kotleta

Pacjentka ma nastepujący kłopot: Przekręcam kluczyk, kontrolka świec pojawia się tylko na ułamek sekundy i od razu słychać wtedy pyknięcie przekaźnika świec. Stało się tak wczoraj.

Kilka dni temu natomiast miało miejsce takie zdarzenie, że w trakcie jazdy zapaliły się kontrolki: akumulatora, otwartych drzwi, świec żarowych, filtra paliwa. Po dodaniu gazu, problem zniknął. Czy łączyć te dwie sprawy?

Pozdrawiam
  
 
Coś mi się kojarzy w tym stylu. Co prawda to były nieco inne lampki u mnie w benzynie, ale sprawdź no sobie ładowanie i stan akumulatora.
Pozdro.
  
 
Witaj!

Dziękuję za podpowiedź. Coś mi się wydaje, że olej sączący się spod korka oleju nakapał na alternator. Sytuacja jak u Babci Ewy. Oczyścimy - zobaczymy