Problem ze skrzynią automatem camry 2,2 "95r

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
Jestem nowy na forum
Problem polega na tym, że auto nie chce za bardzo jechać
tzn. na niskich obrotach jedzie, bieg zmieni, ale jak troszke szybciej chcę przyspieszyć to objaw jak by się sprzęgło ślizgało (obroty w górę, a auto nie przyspiesza). Na prostej daje rade ale pod górę tujuż lipa (więcej jak 1,5 tysiąca obrotów raczej nie osiąga i prędkości wahają się w okolicy 20 km/h) w okolicy jest dobry mechanik od automatów ale czekam już kilka ładnych miesięcy. Byłem u zwykłego to mi olej wymienił ale nie taki chyba jak trzeba (zrobił płukankę takim za 16 zł chyba). Tego wkładu nie wymienił. Do tyłu jedzie dobrze, ale bywa często tak, że rusza dopiero po 2000 obrotów. A na pozycji N lekko ciągnie do przodu. I jeszcze jedno: niedawno pojawił sie napis na desce D/D off coto znaczy dokładnie? Wiem, że ma coś wspólnego z hamulcem silnika / skrzyni.
PS mam Camry LE ,a predkościomierz jest w km a pod nim w milach. Czy to jest wersja USA?
Dzięki z góry
  
 
Kanada.

Wymień skrzynię, najlepiej na manualną

pzdr
  
 
Jaki przebieg?
4 biegowa skrzynia, mniemam?
... a czy przypadkiem nie jest to O/D off?
Jeżeli tak, to znaczy, że wyłączył się, albo wyłączyłeś sobie 4 bieg (over drive) na lewarku od zmiany biegów masz przycisk. jak go "wdusisz" to masz 4 a jak "wydusisz" to masz 3 biegi.
Ślizganie może być spowodowane:
1. Zbyt niski stan oleju w przekładni - zwrócuwagę na wycieki
2. Stary olej - WYMIEŃ (średnio co 48 000 km)
3. Zużyty konwerter (sprzęgło hydrokinetyczne)

Pozdrawiam
  
 
skrzynka zroboina
na szczeście niedaleko mnie jest spec od automatów
sprzęgło i kilka tarczek do wymiany
tylko jak powoli przyspieszam to jak zbliża się do zmiany biegu to lekko drży.
Nie wiem czemu
Od naprawy przejechane ok 500 km
poczekam jeszcze troszkę i jak nie ustanie to zadzwonię i sie dopytam