Pytanie do posiadaczy antenki President Missouri

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post na tym forum. Kupiłem właśnie używaną pół roku antenkę President Missouri. Jestem w trakcie jej testowania. Chce zapytać osoby które posiadają taką antenkę ile ona w rzeczywistości ściąga a nie jak powinna ściągać wg. producenta bo producent pisze ze 10 - 15 km co jest chyba przesadzone. Posiadam radyjko Uniden 520 XL i ściąga mia ta antenka gdzieś 4-6 km. Nie wiem czy tak one ściągają czy z tą jest coś nie tak prosił bym o wasze wypowiedzi na ten temat
  
 
1. jestem troszke wipity.
2.nie posiadam ani nie posiadałem tego rodzaju anteny.
3. i ostatni punkt. Piszesz sciąga sciaga to jest w szkole lub sciąga sie pranie np.z balkonu.Zadajesz pytanie jak sciąga nie to odbiera fale elektromagnetyczne.Wiec zakładajac że ta antene postawimy na maszcie 10 metrowym ne wzniesieniu (chodzi o n.p.m) i damy grupszy kabel i porządne radio czułe i selektywne to sciąganie na 30 km mamy na bank.Zakładajac tą bądż jaka kolwiek antene w piwnicy w szawce po butach osiągniemy (sciąganie) na poziomie 100 metrów wiec pisanie że u mnie to tyle sciąga a u mnie to tyle mija sie z celem to jest równanie z wieloma niewiadomymi nieda sie tego ujednolicic.Zalezy kto odsłuchuje daną stacje i na jakim sprzecie jaka ma antene i jakie sa warunki.
4 . kończac dobrze zestroić ustawić gdzie tam pasuje i jako anty misiek wystarczy .
5.przepraszam ze nakrzyczalem i pozdrawiam.