Kontrolka economy w carince 1,8/97

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich forumowiczów , toyotkę carinkę mam już prawie od roku i wiele skorzystałem z rad zawartych na tym forum ale dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować bo... dowiedziałem się ,że w zegarach pod obrotomierzem mam kontrolkę ekonomicznej jazdy ale ona nigdy mi się nie zapaliła . Sprawdziłem żaróweczkę i nawet ją wymieniłem i nic dalej nie zaświeciła się ani razy może ktoś z was posiadaczy carinek wie o co chodzi? Kiedy powinna się zapalić ? Szukałem na forum tego tematu ale nie znalazłem , może nie miałem szczęścia...
  
 
Powinna się zapalić jak delikatnie naciskasz lub puścisz pedał gazu nawet na wysokich obrotach ,czyli od trzeciego biegu prawie cały czas
  
 
Ekonomy (przynajmniej u mnie w 2.0) to dwie kontrolki :
- zielona -- jazda ekonomiczna
- pomarańczowa -- jazda przyjemna.

Ta druga zapala się (pierwsza wtedy gaśnie) gdy mocniej depniesz prawy pedał.

[ wiadomość edytowana przez: piasek101 dnia 2009-03-22 20:42:14 ]
  
 
Nie kazdy model był wyposazony w taką kontrolke. Niektóre nie miały kontrolki (kontrolek) , a niektóre miały licznik od wersji z takimi konytrolkami lecz były one nieczynne. W pózniejszych modelach podczas ekonomicznej jazdy swiecil sie napis ECONOMY na zielono (zaleznie od wersji) , we wczesniejszych były dwie kontrolki , zielona i pomarańczowa (zaleznie od wersji).