Laptop - co polecacie ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie

Musze zakupić laptopa teraz na dniach. Poprzedniego mi niestety ukradli i mysle teraz nad czyms nowym.

Najlepiej z Prockiem Core 2 Duo z tego powodu iz podobno technologia centrino oszczędza energię miedzy innymi.

Teoretycznie potrzebuje zeby obsługiwal Corela , ale z tego co sie dowiadywałem to wiekszosc lapków powinna bezproblemowo go obsługiwac.

Myslalem nad takim laptopema jak nizej w linku:
http://www.allegro.pl/item571884863_dell_inspiron_1525_c2d_2_0ghz_3gb_250gb_3lata_gw.html

niestety ze zintegrowaną kartą graficzną , ale wicej jak kwota na tej aukcji to nie mam zamiaru dawac za laptopa. Wczesniej tez miałem DELL`a , a wiec byłem zadowolony z niego tylko fakt juz był wiekowy bo prawie trzy lata mu na kark wskakiwaly.

Co mozecie polecić i ci sądzicie o tym z linku powyzej ??

Miałem jeszcze takie w zanadrzu:
http://www.allegro.pl/item572297877_notebook_toshiba_satellite_l300_1a3_fv_gw_wroclaw.html

i taki
http://www.allegro.pl/item572925109_hp_550_t5470_1024_15_4bv_160_core_2_duo_wroclaw.html

ale coś o HP dobrych opini nie słyszałem , drukarki robią dobre ale laptopy podobno juz nie i to od kilku osób juz słyszałem to samo.

Dzieki za kazdą odpowiedz i za zainteresowanie ewentualne tematem .

Wiec co mozecie polecić , moze sami z własnego dosciwiadczenia cos polecicie ciekawszego w cenie do 2300zł ??

pozdr
sterciu


[ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2009-03-13 15:08:22 ]

[ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2009-03-13 15:12:52 ]
  
 
Hmmm..... myślę że ten sprzęt nie jest głupi... jednak pod względem grafiki (potrzebujesz coby corel chodził sprawnie) to radziłbym jednak wybrać coś z jakąś tam grafiką... na lapkach sie nie znam więc nic konkretnego nie poradze natomiast słyszałem że toschiba robi fajne zabawki
  
 
Byle kupic tanio , bo jak zacznie sie rypac to nie szkoda tak bardzo.
Chyba della bym tez kupil teraz. !!!!!!!!


Ja mam hp ponad dwa lata, za kosmiczna kase.... i pare dni przed koncem gwarancji niezle sie zaczal rypac, dwa razy byl w serwisie, taki plus ze wymienili1/3 gratow chyba . I narazie od roku dziala dobrze, chociaz ostatnio zniknelo podswietlenie glosnosci, boje sie ze znowu cos siada , bo wtedy najpierw zniknelo mi podswietlenie guzika power , a potem poszlo jak po nitce, dzwiek, ekran haha ( ale nie pamietam co bylo przyczyna, cos powodowalo padanie plyty glownej i reszty, zmienili to dopiero za drugim razem jak nowka plyta padla ponownie )
Pozatym teraz naped plyt sie rypie, sam sie otwiera z siebie, albo sam sie zaczyna krecic haha.

No ale chodzi jak marzenie, nigdy sie nie zawiesil, jest bardzo szybki (procek intel core duo) , grafika tez swietna ( jakas nvidia 256mb).
Nie ma problemy z grami , czy z ciezkimi programami typu AutoCad




[ wiadomość edytowana przez: CzapCzap dnia 2009-03-15 11:11:44 ]
  
 
Ja mam w pracy jakąś tanią Toshibkę. Chodzi mi już trzeci sezon bez żadnego zająknięcia
  
 
Roznie to bywa.

Kolega ma tez hp i chula pieknie, a moj staruszek kupil kiedys Toshibe , po pol roku wylala bateria niszczac plyte glowna, gwarancji nie uznali .... kasa w bloto
  
 
byłem u znajomego co prowadzi salon i serwis komputerowy i Hp mi nie polecal. Sam osobiscie widziałem bo mi pokazywal ile sztuk ma na zapleczu reklamacji HP . Ale to tez róznie z tym bywa , zalezy na jaki egzemplarz sie trafi.

Chciałem ASUSa F3SG-AP161C pózniej to tez mi odradzil , podobno obudowy strasznie sie szybko niszczą , jak brac to kazal tylko Toshibe własnie. Juz sam nie wiem , głupi juz jestem. Zdecydowalem tylko ze lepiej jest troche dołozyc i kupic z kartą graficzną niezintegrowaną.

Nie lubie takich zakupuow bo duzo tego jest i wybór jest ciezki .


[ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2009-03-15 12:39:47 ]
  
 
1: do grafiki 2d karta graficzna nie ma nic do gadania.... chyba, że specjalistyczna za kilka klocków
Tu się liczy tylko procesor i pamięć RAM

2: kiedyś duże grafiki obrabiałem w Photoshopie na Celeronie 500, 256MB ram i jedynym ograniczeniem dla mnie był za mały dysk (17GB - nie mieścił się plik wymiany)

3: Corel (i inne tego typu programy) narazie nie obsługują 2 rdzeni... co najwyżej odciąży trochę system

Więc ja bym radził poszukać (jeśli jeszcze są) jednordzeniowce, pewnie byłyby pare stów tańsze.
A jak nie, to brać cokolwiek jest na rynku z ładnym wyglądem, dużym ekranem i dobrą baterią i za rozsądną cenę.
Każdy obecnie nowy laptop będzie się nadawał do tego.
Jeśli nie grasz, to k. graficzną sobie odpuść, bo to są spore koszta...




[ wiadomość edytowana przez: Talus dnia 2009-03-15 18:08:36 ]
  
 
wybór padł na Toshibe A300-1MW


[ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2009-03-16 18:04:13 ]
  
 
myślę że dokonałeś właściwego wyboru
  
 
hehe , tez mam taką nadzieje ze to był własciwy wybór

Jak narazie nie mam zastrzezen co do Visty , poprzedniego kompa mi tak muliła ze po tygodniu została zmieniona na XP. Tutaj jak narazie problemow z nią nie mam , zobaczymy dalej co bedzie. Jak narazie dlugo Visty nie miałem , a wiec poznac jej lepiej nie mogłem .

Co do laptopów HP to znajomy co prowadzi sklep komputerowy i serwis zarazem odradzal mi zakup HP , pokazywał mi i widziałem na własne oczy ile reklamacji miał na zapleczu. Własnie mówił ze wiekszosc jest póltorarocznych i najbardziej popularnym problemem są zawiasy które nie wytrzymują czestych podrózy w nich.

Ogólnie to w gre wchodziła Toshiba tylko i ASUS po dokladnym rozeznaniu sie , i ewentualnie DELL. ASUS odpadł bo podobno slabe obudowy ma i są podatne na jakiekolwiek zarysowania , itp. Scierają sie tez podobno. DELL znów nie oferowal nic podobnego w tej cenie na chwile obecną. A jak juz był to sprzet sprowadzany bez gwarancji i faktury.

No zobaczymy , niema co generalizowac , wczesniej mialem DELLa i byłem zadowolony z niego do samego końca. Kolezanka ma Toshibe ponad rok i tez jest zadowolona.

Znajomy mi tylko zastrzegł zebym nie bral nawet pod uwage ACERa , juz nawet nie pamietam czemu .


EDIT: Jeszcze tylko mysle o takie drukarce do niego , bo mój Canon jest juz wysłuzoną drukarką i ma dobre 15 lat juz. A wiec tez pora zmienic na coś nowszego .

http://www.allegro.pl/item577750633_hp_deskjet_350_do_laptopa_komplet_z_gwarancja.html

Miał ktoś z was do czynienia z takim modelem drukarki HP ??


[ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2009-03-17 11:58:22 ]
  
 
Uzywam hp Compaq 6820 s ponad poltora roku i nie widac zeby mu cos dolegalo,wiec moge go smialo polecic