Zawieszenie i układ hamulcowy Carina II

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam pytanie, mam Carine II 91r. 2.0 DXL

Chcialbym sie zapytac czy do tego modelu podchodza jakies inne sprezyny?? znaczy z jakiegos innego auta ?? moje sa juz konkretnie wyrabane, a do Toyoty sa troche drogie z tad moje pytanie czy pasuja z jakiegos innego modelu.



Natomiast drogie pytanie odnosi sie do tarcz hamulcowych, w tej chwili tarcze sie juz tez wyrobily i chialbym kupic nowe, niestety teraz mam tarcze zwykle a chcialbym kupic wentylowane i nie wiem czy bedea pasaowac :/
prosze o i nformacje i dziekuje
  
 
SPRĘŻYNA TYŁ TOYOTA CARINA II 87-92 PROMOCJA (numer 558012005)
SPRĘŻYNY TOYOTA CARINA II 1987-1992 PRZÓD (numer 577425554)
www.allegro.pl wystarczy poszukać

a co do tarcz ham. yo na 99% masz wentylowane,ja w corolli 90r. mam wentylowane.
  
 
niestey ja mam zwykle pelne nie wentylowane a jak kupie nowe to nie chce sie przejechac zeby mi w zacisk razem z kolockami nie weszla np
  
 
to jakie masz grube te tarcze -8mm czy może koło 17mm+-1mm,bo chyba się nie rozumiemy albo ktoś z nas nie jest w temacie.
  
 
nie wiem sluchaj nie mierzylem tego ale wiem ze nie sa one wentelywoane tylko pelne
  
 
Może mylisz wiercone z wentylowanymi.

Cari II 2.0D XL miała z przodu tarcze 238x22mm, co jest zdecydowanie tarczą wentylowaną, już po samej grubości patrząc, bez żadnych katalogów.

Potem miała 255x28, rozmiarowo takie, jak w Camry, czy Carinach E.

Sprężyny sprawdź Lesjoforsa, wytrzymują 100kkm, potem tracą sprężystość.

pzdr
  
 
marcinm,ale i tak pewnie ci odpisze że ma pełne i niewentylowane
  
 
[ ]=[ ]
[ ]=[ ]
[ ]=[ ]
[ ]=[ ]
JEŚLI PATRZĄC Z PRRZODU TARCZY WIDZISZ PODOBNY OBRAZ TO ZNACZY ŻE MASZ WENTYLOWANE TARCZE, DWIE POWIERZCHNIE GDZIE PRZYLEGAJĄ KLOCKI SĄ POŁĄCZONE POPRZECZNYMI WIAZANIAMI.POZDRAWIAM.
  
 
Cytat:
2009-03-21 09:28:24, syd pisze:
marcinm,ale i tak pewnie ci odpisze że ma pełne i niewentylowane



Jeśli sprężyny ma od nowości, to może i tarcze... Kiedyś widziałem tarczę, której tak zardzewiały żeberka, że rzeczywiście wyglądała bez mała na pełną

pzdr
  
 
Panowie widze ze temat sie rozwina nawet w strone zartow takze postatram sie odpowiedziec w sposob nastepujacy. Wiem co to sa tarcze wentylowane, pelne a tym bardziej nawiercane. Przepracowam juz troche na warsztatach samochodowych i mozecie mi wierzyc ze wiem cos o tarczach bo juz widzialem rozne wynalazki od tarcz nawiercanych "domowymi sposobami" ktore rozpadly sie w pol po takie ktore zablokowaly kolo bo tak byly skrzywione. Wiec jak mowie ze mam tarcze z przodu pelne to znaczy ze te tarcze nia sa wentylowane. byc moze poprzedni wlasciciel zalozyl taki z zwyklej oszczednosci albo takie lezaly mu w garazu nie mam pojecia. pisalem w celu uzyskania informacji jakie macie tarcze w swoich cari i jakie powinny byc zeby autko smigalo przyzwoicie bo w obecnym stanie musze je zmienic. jesli chodzi o sprezyny to dziekuje za podpowiedź poszukam sobie, obecne sprezyny wydjae mi sie ze mogly nie byc wymieniane od nowosci bo auto wyglada jak gdyby mialo sportowe zawieszenie i praktycznie leze na ziemie nie wspominajac o tym ze charata o wszystko
  
 
Cześć.Luknij na stronę ToyoDIY.com wpisz nr nadwozia i zobaczysz po częściach co było fabrycznie montowane.