Czy warto kupić? Corolla (Białystok)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam forumowiczów. Piszę, bo mało postów a i potrzeba zakupu jest. Mam na oku trzy samochodziki. Jeżeli wiecie coś na ich temat, albo macie namiary na podobne, to chętnie usłyszę opinie. Poniżej dwa linki do ogłoszeń:


Otomoto

Otomoto

Otomoto

[ wiadomość edytowana przez: labelthc dnia 2009-03-16 17:16:14 ]
  
 
Konkretnie to nic nie wiem o tych autach, ale osobiście najbardziej by mnie zainteresowała biała corollka. Nie jest sprowadzona, nieduży przebieg, nowszy rocznik.
Z dieslami d4d to poczytaj sobie na forum co się może dziać. Są czasem problemy z kołem dwumasowym albo braniem oleju, 1.4 vvti jest raczej dosc malo awaryjny, no ale z kolei to tylko 1.4...

Kolega ma corolle z 2005 roku, wlasnie 1.4 vvti, kupil w zeszlym roku ale przejechal juz kilkadziesiąt tysięcy i jak dotad naprawial tylko blacharke po spotkaniu z barierką... Auto wczesniej bylo firmowe ale jak sie jedzie to praktycznie jak nówką.
  
 
Też zdecydowanie zwróciłam uwagę na białą Rollkę tylko ten kolor... Niemniej dla mnie wszystkie trzy nie wyglądają źle. W sumie białą zawsze można przemalować
Może znajdzie się ktoś z Białego i zerknie na nie??
  
 
Cytat:
2009-03-18 09:10:19, madzia_83 pisze:
Może znajdzie się ktoś z Białego i zerknie na nie??



A po co??? Lepiej się dogadać z gostkiem i wskoczyć na przeglądzik do ASO
  
 
Cytat:
2009-03-18 10:51:26, marcin032 pisze:
A po co??? Lepiej się dogadać z gostkiem i wskoczyć na przeglądzik do ASO



Z ASO to ja się nasłuchałem tyle historii, że się zastanawiam czy im wierzyć, czy nie. Znam przypadek, gdzie zainteresowany kupnem auta klienta pojechał z właścicielem do ASO na przegląd i facet powiedział, że tu było robione, że podłużnica przesunięta itp. jakieś w ogóle kosmosy. Akurat chodziło o VOLVO. Po sprawdzeniu auta w bazie centralnej okazało się, że nic takiego nie miało miejsca i autko jest w 100 % bezwypadkowe. Po dalszym dochodzeniu ustalono iż koleś w ASO dostał "w łapę" za to, żeby coś w aucie znalazł. TO jak kasę dostał to nawymyślał. I jak tu wierzyć ASO ?

Nie znam ASO Toyoty w Białym, bo moja była nigdy się nie psuła Może coś wiecie? można im zaufać? Ma ktoś namiar na "pewnego" człowieka w tym ASO ? A może ktoś z Was miał kiedyś kontakt z którymś ze sprzedających te autka?
  
 
Cytat:
A może ktoś z Was miał kiedyś kontakt z którymś ze sprzedających te autka?


Te dwie rollki są sprowadzone więc właściciele to pewnie handlarze a jeśli chodzi o handlarzy to ciężko wierzyć w cokolwiek co oni mówią (choć oczywiście są wyjątki).

Co do kwestii tego że ktoś dostał w łapę, to przecież równie dobrze dostać mógł ktoś ze stacji diagnostycznej lub każdego innego serwisu. Poza tym tutaj to ty jesteś kupującym więc sprzedawca pewnie nie będzie wiedział gdzie pojedziesz sprawdzić auto (chyba że się dogada z mechanikiem na miejscu... ale przecież Ty też tam będziesz).
Tak jak pisałem, póki co to najuczciwiej wygląda mi rollka biała, ale pozory mogą mylić. Rollek mozesz tez poszukac na forum corolla clubu, moze ktos cos tam sprzedaje w miarę pewnego (choc zaufanie do kogos z forum tez moze byc złudne, hehe).
  
 
labelthc, kupowanie używki to zawsze czysta loteria i nikt Ci nie powie na 100% wszystkiego o danym wozie. Ja mam znajomych mechaników i jak kupowałem poprzedni samochód, to sprawdzałem właśnie u nich i ... w każdym wozie coś się znalazło, jak nie blacharka, to zawiecha, jak nie zawiecha, to jeszcze jakaś inna cholera i tak w kółko. W końcu po miesiącu szukania kupiłem Primerkę, ale bez oględzin mechanika
  
 
OK, dzięki wszystkim za opinie. Jeśli ktoś ma ochotę coś jeszcze poradzić to chętnie wysłucham. Czas na zakup autka jeszcze mam... więc czekam z niecierpliwością na kolejne informacje...
a może ktoś ma namiar na jakieś inne sprawdzone autko (szfagier, sąsiad, przyjaciel, żona, itd.) które moglibyście polecić?
Piszcie
Jeszce raz dzięki za uwagi
  
 
Przyjrzałem się tej białej toyce. Wygląda nieźle. Jak się okazało sprzedającym nie jest osoba prywatna a kolejny "handlarz" - tylko taki trochę inny. Z taką sytuacją się spotkałem pierwszy raz więc opiszę, może komuś się przyda.

Otóż z tego co mi facet powiedział, to zajmuje się skupem samochodów od firm i instytucji, w większości przypadków Toyoty. Skupuje od salonów, komisów, banków, itd. Przywozi tu do Białegostoku, przerejestrowuje, czasami coś tam naprawia albo i nie i sprzedaje dalej. Taki jakiś dziwny pośrednik.

A co do samego autka: jeżdżona przez jednego z kierowników oddziału banku w warszawie. Auto dostał jako bonus do pensji, więc nie przedstawiciel - auto używane do celów prywatnych. Trochę miejscami odrapany, drzwi od kierowcy malowane, co widać "gołym okiem". Serwisowane w ASO w W-wie - gdzie dokładnie nie wiem, bo nie miał przy sobie papierów. Obejrzę w tygodniu. Chciałbym też auto gdzieś "wytrześć" żeby zobaczyć co i jak, ale powstaje pytanie: GDZIE?
Jak facet ma stały kontakt z salonami i ASO toyoty to tam przecież nie pojadę, bo słaba wiarygodność badań. Może jakaś stacja diagnostyczna? Co myślicie?

Ofertka jest na prawdę ciekawa i poważnie myślę o tym aucie...
  
 
Dziś znalazłem jeszcze jedną ofertę więc podrzucam:
Rolka

Ktoś autko zna? Jakieś opinie?
  
 
1.4
biały
201 kkm

firma firma firma
  
 
Kupiłem. Pierwszy link z mojego pierwszego postu. A czas pokaże czy zakup był udany czy nie. Dzięki wszystkim za pomoc. POzdrawiam Corollkowiczów
  
 
Cytat:
2009-03-24 10:42:35, labelthc pisze:
Kupiłem. Pierwszy link z mojego pierwszego postu. A czas pokaże czy zakup był udany czy nie. Dzięki wszystkim za pomoc. POzdrawiam Corollkowiczów



ooo super! Chyba najtrafniejszy wybór. Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawować!

Fotki Corollki z domu zawsze mile widziane
  
 
cholera spoznilem sie link nie aktualny...