AVE 2004 z silnikiem 1,8. - problem ze skrzynią biegów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Posiadam AVE 2004 z silnikiem 1,8.
Od jakiegoś czasu miałem wrażenie, że silnik pracuje zbyt głośno.

Po przebiegu 45.000 - zacząłem skarżyć się w serwisie na tą zbyt głośną pracę silnika.
Stwierdzono zwiększone zużycie oleju. Przy stanie 63.000
z powodu zużycia oleju ASO dokonało wymiany "krótkiego" silnika (short block) - tak to przetłumaczyli w ASO.

Po wymianie zdążyłem zrobić 5.000 - silnik zaczął hałasować.
Auto do serwisu - diagnoza - USZKODZONA SKRZYNIA BIEGÓW - łożyska w skrzyni czy jakoś tak.

Pytania:
1. Czy to możliwe żeby przy przebiegu 69.000 w 5 letnim aucie padła skrzynia? (nie była "katowana")
2. Czy może mieć to związek z wymianą silnika?
3. Jeśli nie ma to związku z wymianą silnika to co może być przyczyną?
4. Czy serwis nie powinien wykryć usterki w czasie przeglądu na 60.000 lub w czasie wymiany silnika.
5. Czy takie uszkodzenie powstaje długo czy gwałtownie?

Może ktoś mi pomoże znaleść odpowiedzi na w/w pytania lub miał podobny przypadek.
  
 
Odp.
1. Tak ,wada materiału, konstrukcji, montażu, co zawiniło wiecej a co mniej ciezko ocenić ...
2. Mysle ze moze miec np. niepawidlowy montaż, ale glowy sobie uciac nie moge , watpie aby to był kolejny pech ...
3. j/w
4. powinien ,od tego sa jazdy testowe ale ze zazwyczaj polowy rzeczy wyszczegolnionej na kartach przegladowych sie nie robi to juz ...

5. gwaltownie to wg. mnie jak ktos ewidentnie cos zle posklada, a skrzynia zazwyczaj konczy sie stopniowo, silnik tez no chyba ze ktos zapomni wlac oleju, dolać albo przebgrzeje silnik.

A moze auto kupiles od jakiego handlorza ?
  
 
Auto kupione nowe w salonie.

Jestem pierwszym właścicielem.

Serwisowane w ASO.

Cóż więcj można dodać.

Albo kolejny pech, albo coś s.... przy składaniu po wymianie silnika (63 tyś przebiegu) lub przy wymianie oleju w skrzyni (60 tyś przebiegu).