Tylne pasy w 2106

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam do kupienia 2106 tke w zajebistym stanie ale czy mozna w tym modelu zamontowac pasy bezpieczenstwa z tylu ?
Woze fotelik i by sie przydaly ??? prosze o szybko odpowiedz
  
 
Powinny byc, ja mialem w 2101. Ktory rocznik tej ,,szostki''?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Można zamontować pasy z tyłu. Jeśli mnie pamięć nie myli to informacje o montażu pasów można znaleźć w książce p. Jeznackiego "Jeżdżę samochodem Łada 1500".
  
 
w 2103 z 76 są normalnie mocowania, więc 2106 napewno też ma
  
 
Ja jeżdżę właśnie taką Ładą z '81 roku i z tyłu nie ma pasów.
  
 
powiem tak miałem dwie 6 i jedna z 80r nie miala pasow ale byly zaslepki na mocowaniach a druga z 79r miala pasy fabrycznie zamontowane
  
 
Witam,
Czy może ktoś wrzucić zdjęcia zamontowanych pasów bezpieczeństwa z tyłu w 2106 lub 2103? Najlepiej tak, żeby było widać miejsca montażowe.
Nie orientujecie się gdzie można takie pasy kupić?
  
 
Czy do klasyki pasują plug & play tylne pasy bezpieczeństwa od czegoś innego? Np. od pomyloneza?
Rodzina mi się powiększa więc będę potrzebował zapinać jeszcze jeden fotelik
  
 
Czy ktoś byłby tak miły i wrzucił zdjęcia tylnych pasów zamontowanych w klasyce?
Chciałbym to sobie dokładnie oblukać zanim przystapię do montażu
  
 
Poglądowo na temat w 05.
1.
2.
3.
4.
5.
6.

[ wiadomość edytowana przez: Cezary_84 dnia 2015-01-12 22:27:19 ]
  
 
Co prawda na zdjęciach Czarka wszystko dobrze widać (jeszcze raz dzięki), ale ja też postanowiłem wrzucić małą fotorelację z montażu tylnych pasów w mojej szóstce.

Stan wyjściowy: bieda wersja- szyby na korbę, brak klimy, tapicerka w szmacie, brak pasów z tyłu (biodrowy zamontowałem wcześniej)


Po zdjęciu półki i wycięciu kawałka folii naszym oczom ukazują się fabryczne otwory montażowe...




... do których przykręcamy zwijacze:



Następnie montujemy nową, plastikową półkę z miejscem na zwijacze:




Teraz kolej na podziurawienie naszej zabytkowej tapicerki w celu odkrycia kolejnych otworów montażowych:



W zlokalizowaniu otworów można się wspomagać książką Pana Jeznackiego:


Dolne otwory są pozatykane takimi oto zaślepkami:


Po przykręceniu górnych mocowań pasy wyglądają tak:



A tak wyglądają pasy po poskładaniu wszystkiego do kupy. Musiałem jeszcze przykręcić caraudio do plasticznej półki. Wułala:




Czas operacyjny: 1 godzina
Potrzebne narzędzia: śrubokręt płaski, klucz płaski 17, klucz grzechotka 17, nożyk, rum, cola

Zdjęcia

[ wiadomość edytowana przez: felype dnia 2015-02-22 22:53:17 ]
  
 
Zamontowałeś półkę od 05/07? Hmm, ja bym tak raczej nie zrobił. W tej półce brakuje ci jeszcze takich małych plastikow do osłony otworów na pas.

Ale ogólnie fajna robota i przede wszystkim, bezpiecznie.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2015-02-22 23:08:39, SzokoLada pisze:
Zamontowałeś półkę od 05/07? Hmm, ja bym tak raczej nie zrobił. W tej półce brakuje ci jeszcze takich małych plastikow do osłony otworów na pas. Ale ogólnie fajna robota i przede wszystkim, bezpiecznie.



Ano zamontowałem, nie chciałem żeby zwijacze były na wierzchu.
A te plastiki jakby ktoś miał to chętnie dokupię.
Teraz nareszcie mogę normalnie zamontować fotelik z tyłu i pojechać całą familią na przejażdżkę
  
 
Cytat:
Felype pisze:. Teraz nareszcie mogę normalnie zamontować fotelik z tyłu i pojechać całą familią na przejażdżkę



pięknie to zamontowałeś ale pozwolę sobie na malutkie słowo krytyki, mianowicie koniec pasa od zwijaka powinien być zamocowany do otworu gwintowanego w nadkolu a nie za siedziskiem kanapy, tak jest technologicznie to przewidziane i nawet w książce na rysunku masz te otwory uwidocznione no chyba że ich nie ma ?!
  
 
Cytat:
2015-02-23 10:17:45, morphio pisze:
pięknie to zamontowałeś ale pozwolę sobie na malutkie słowo krytyki, mianowicie koniec pasa od zwijaka powinien być zamocowany do otworu gwintowanego w nadkolu a nie za siedziskiem kanapy, tak jest technologicznie to przewidziane i nawet w książce na rysunku masz te otwory uwidocznione no chyba że ich nie ma ?!



Czekałem na taki komentarz Niestety mimo długich poszukiwań i zerwania nawet tego szmacianego wygłuszenia z nadkola, otworów tam nie znalazlem. Dlatego zamontowałem do najbliższych dostępnych i nie ma tragedii.
  
 
Co to za pasy są montowane na zdjęciach ? Gdzie je dostaliście ?
  
 
Oryginały z Łady, w niektórych wersjach eksportowych po prosty były

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986