Tani i solidny warsztat w Warszawie - Chomiczówka - Bielany

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Chcialem polecic Wam porządnego mechanika tzw. starej daty. Jezdze ze swoimi Ladami od ilus tam lat do niego, ostatnio przesiaduje prawie dzień w dzień bo robie u niego na podwórku swoja rajdówkę moja Lada - watek

no i jak tak przesiaduje to patrze sobie co on robi i kto przyjezdza. Ogolnie facet jest myslący i ma duże doświadczenie. Widziałem juz masę róznych aut tam, czasem dużo roboty czasem mało. Zawsze zakłada zeszyt nowym samochodom, zawsze oglada auto nawet jak na zmianę oleju przyjechalo. I wyłapuje usterki. Kupiłem raz autko po serwisie w dużym warsztacie, jak przyjechałem do niego wyłapał mi drobna ale istotną rzecz - niedokręconą srube amortyzatora.
Zasadniczo facet woli nasmarować np. linkę sprzegła niż ją wymienić.
Jak się da zaspawać wydech to dla niego żaden problem. Ogólnie robi po taniości. I ważna sprawa - po "wczorajszym" to ja go w życiu nie widziałem. A picie to jednak sport w tej branży, a wiadomo też jak się picie kończy.

Ogólnie uczciwy człowiek starej daty. Ja go bliżej poznałem to po prostu i z sympatii, i z fachowości, i z uczciwości (lipnej cześci to on nie wsadzi) i z całkiem ludzkiego powodu, że widać że mu sie nie przelewa (warsztat ma dośc uboczu - i jak się nie wie to się nie trafI) go polecam. Paru ładziarzy (kiedyś specjalizował sie w Ładach) mi zaufało i raczej zadowoleni byli, jeden zapłacił mniej niż dotychczas a drugi przyjechał drugi raz.

Robi naprawdę szeroki zakres działan - od napraw głowic do skrzyń biegów. Może nie ma co jechac do niego z bmw z 2009 (nie zresetuje komputera) ale każdy "normalne" autko, ktore czasem ciężko gdzies sensownie zrobic, wypusci naprawione. Od groma narzędzi do chyba wszystkiego, a większość samoróbki. Warsztat nieco zapyziały ale jak ktoś chce za marmury płacic to obok jest fauvert

Czlowiek nazywa sie Ryszard Jagielski, i ma warsztat na ulicy Esej 50 (skręca sie od Bogusławskiego - przedłuzenie Conrada). Zasadniczo chomiczówka - do metra młociny 10 minut piechotą. Warsztat ma na posesji, więc auto można i wieczorem odebrac. Są dwa kanały, nawet sporego busa ostatnio na kanale widziałem. I to diesla .

Telefony: 22 669 99 86, 508 352 923

Aha. jak chcecie usprawniać autko, np. zakładać poliretany, czy wymieniać dobre tarcze na jeszcze lepsze brembo - to musicie się nastawić że usłyszycie: Panie to się nie oplaca, to lepiej nie będzie, szkoda pieniędzy . Ja non stop to przerabiam :/.
  
 
Co prawda to prawda potrafią naciągnąć oczywiście nie wszyscy ale taka plakieta pozostaje, że mechanik to oszust i naciągacz. Ja szukam zawsze z polecenia i przy oddawaniu auta mówię o tym że polecił mi ten i ten i jak do tej pory wszytko OK.
  
 
w Laskach jest bardzo dobry mechanik, ulica młodzieżowa
  
 
Kiedy mieszkałem w Warszawie jeździłem do warsztatu na ul. Myszyniecką 8 do pana Janickiego. W porządku gość, zna się na rzeczy. Od 2010 mieszkam w Poznaniu. Miałem 2 próby (bardzo nieudane) z serwisami samochodowymi (w tym jeden tzw. renomowany!). Straciłem czas i i pieniądze na partaczy, robota była odwalona, nie na czas, chore ceny. W końcu kolega z pracy polecił mi Auto Centrum Baranowski, os. Wichrowe Wzgórze 10A w Poznaniu. I to był koniec moich problemów z pseudo mechanikami. Fachowcy, dobre ceny, przyzwoite terminy, kultura. Nie rżną, mają cennik na stronie więc wiadomo ile za co się płaci. Usługi to mechanika, elektryka, geometria 3d, (robiłem montaż i wyważenie kompletu opon na felgi aluminiowe kosztuje 80 zł netto), wynajem samochodów. Za rok jadę na projekt do Wrocławia i znowu mnie czeka szukanie serwisu... Jak ktoś może polecić to super.

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2012-11-27 19:59:33 ]
  
 
Polecam Pana z ul. Esej 50, nie naciąga na kasę , szybko robi i fachowo. Mechanik z powołania i ma pojęcie. Ja jestem zadowolona i polecam bardzo.
  
 
Im więcej opinii tym rzecz jasna lepiej,więc czekamy nas szczegóły odnośnie chociażby cen,może ktoś także tam był i będzie mógł się wypowiedzieć na ten temat?
  
 
Dzięki za przydatne linki,na pewno w wolnej chwili sprawdzę je i napisze swoją opinię,a zresztą tutaj przydałyby się już opinie osób,które miały okazję być w danym warsztacie. Tylko wtedy będzie ona wiarygodna.
  
 
Polecam warsztat w Klaudynie koło Bielan na ul Ćiećwierza. Mechanik do którego jeżdżę - Zdzisław Teperek. Korzystam z ich usług od wielu lat i jestem bardzo zadowolona. Niezależnie od pory dnia zawsze znajdą czas, robią naprawy w bardzo konkurencyjnych cenach. Często zamiast wymiany części na nowa mechanik czyści starą i przywraca ją do formy, zawsze sprawdza dokładnie samochód, mówi na co zwrócić uwagę, co może się za jakiś czas zacząć psuć, zawsze zabezpiecza samochód jakimiś preparatami. Do tego jest miły, cierpliwie tłumaczy mi co się dzieje z samochodem i udziela gwarancji na naprawy!!!

Zdzisław Teperek
Ciećwierza 39
05-080 Klaudyn tel.: Kom.: 501 78 21 22.
  
 
Ktoś ma jeszcze jakąś opinię na temat tego warsztatu? Im będzie ich więcej tym rzecz jasna lepiej i bezpieczniej,jak kształtują się tamtejsze ceny?
  
 
odradzam pana z esej 50, facet nie zna się na tym co robi, naciąga na dodatkowe koszta,
pojechałem do niego, żeby naprawić hamulce tył prawie nie hamował i pedał wchodził prawie do podłogi, po naprawie tył może nieco lepiej zaczął hamować, ale pedał dalej w podłodze i jeszcze mi wmawia że jest dobrze i tak właśnie ma być,
facet to raczej kowal nie mechanik, może kiedyś tak się naprawiało jelcze a nie normalne samochody jego ulubione narzędzia to młotek i spawarka, i albo walić albo nadspawać dobrze że drutem nie wiążę, chociaż kto go tam wie
za naprawę liczy sobie słono, chociaż jest ona nieskuteczna
dolicza dodatkowe naprawy np dolanie płynu do chłodnicy i wspomagania 50zl (gdzie miał tego nie robić tylko hamulce, a kilka dni wcześniej sprawdzałem poziom płynów i był ok, więc nawet jeśli w tym czasie powstał jakiś ubytek to minimalny)
nie tylko ja jestem niezadowolony z jego usług- odbierając samochód po pseudo-naprawie spotkałem miłą parę (szkoda że nie wtedy kiedy zostawiałem autko) przyjechali na reklamację pokazali mi kilka zdjęć jakie zrobili na stacji diagnostycznej bo diagnosta wyśmiał ich do kogo oddają samochód, okazało się, że nasz mechanik-kowal nie wiadomo po co i dlaczego dospawał do śrub korektora siły hamowanie 3 długie różnej średnicy śruby
Bój jeden wie jakie fuszerki odwala ten facet, mi np zapomniał zakręcić zbiorniczka z płynem hamulcowym co szybko ogarnąłem, ale jakby komuś zapomniał dokręcić koła, wahacza, albo jakiegoś innego elementu zawieszenia to mogłaby się wydarzyć tragedia
ogólnie odradzam ten "warsztat"