Antenka do 180 pln

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Kupiłem CB nowego Presidenta Johhny II i w komplecie dostałem antenkę 30 cm. Sirio. To mała antena, nie na moje potrzeby.
Dlatego pytam się was jaką antenkę polecacie do 180 pln
do tego radyjka.
Pozdrawiam

  
 
Cześć
jeżeli chodzi o mnie to bym ci polecił antenke midland 9plus mocowaną na stałe do karoserii auta jest to koszt ok 130 zł ,miałem różne anteny magnesowe ale to jest tylko 50% mocy antenka mocowana na stałe jest zawsze lepiej zmasowana z autem

Pozdrawiam
  
 
Też mam Midlanda Alan 9 Plus na uchwycie i jest rewelka. Łączności rzędu 10-13 km nawet w niesprzyjającym teranie to norma. Szczerze polecam. Tylko nie na magnes bo lipa.



  
 
Cytat:
2009-08-07 14:01:49, felek7 pisze:
Witam, Kupiłem CB nowego Presidenta Johhny II i w komplecie dostałem antenkę 30 cm. Sirio. To mała antena, nie na moje potrzeby. Dlatego pytam się was jaką antenkę polecacie do 180 pln do tego radyjka. Pozdrawiam


Kolego np. ML 145 na magnesie. Miałem Presidenta Alabamę na stałym uchwycie, teraz mam Dakotę V2 (czyli ta sama antena tylko fabrycznie na magnesie). Nie notuję żadnej, ale to żadnej róznicy. Miałem też przez chwilę na "dzwonku" Sirio 5000 Performer i było rewelacyjnie, ale ona ma 2m wysokości, tak że z nią mało anten może sie równać . Polecam ML 145, najlepszy stosunek jakości do ceny. Znośnym połaczeniem jest np. Alaska + porządny magnes. Jeśli nie masz przekonania do stałego uchwytu, a kupisz porządną antene na magnesie, nie zobaczysz zauważalnej rónicy między magnesem i np. "dzwonkiem".
  
 
Koledzy ja zamawiam to samo radio i od razu chciałbym kupić do niego antenę. Jako że zdecydowałem się zakupić ją na necie, chciałbym żeby wszystko załatwić za jedną przesyłką i wziąć antenę w tym samym sklepie
Tam gdzie zamawiam (wasserman.pl) sugerują żeby do Presidenta wybrać któryś z dwóch modeli.
Antena CB magnetyczna Pirat - za 137 zł:
- Częstotliwość 26 - 28,5 MHz.

- Masa 0,96kg.

- Zysk 3dB.

- Długość kabla około 4m.

albo:
Antena CB Hustler IC-100 - za 55 zł:

Długość aktywna 990mm

Zysk 4 dBi

SWR 1,1 - 1,5

Częstotliwość 26,5 - 27,5

kabel RG-58 = 500cm z wtyczką

Którą brać. Wystarczy mi ta za 55 zeta?
  
 
Cytat:
2009-10-23 13:55:38, kapdzimi pisze:
Koledzy ja zamawiam to samo radio i od razu chciałbym kupić do niego antenę. Jako że zdecydowałem się zakupić ją na necie, chciałbym żeby wszystko załatwić za jedną przesyłką i wziąć antenę w tym samym sklepie Tam gdzie zamawiam (wasserman.pl) sugerują żeby do Presidenta wybrać któryś z dwóch modeli. Antena CB magnetyczna Pirat - za 137 zł: - Częstotliwość 26 - 28,5 MHz. - Masa 0,96kg. - Zysk 3dB. - Długość kabla około 4m. albo: Antena CB Hustler IC-100 - za 55 zł: Długość aktywna 990mm Zysk 4 dBi SWR 1,1 - 1,5 Częstotliwość 26,5 - 27,5 kabel RG-58 = 500cm z wtyczką Którą brać. Wystarczy mi ta za 55 zeta?


Proponuje Ci zakup dluzszej anteny, jesli ma byc na magnesie, to np. ML 145 Midland (Alan) albo President, w ostatecznosci Sirio. Jesli antena jest kiepska, lacznosci tez nie beda rewelacyjne. Rozcarujesz sie.... Radio uzytkuje kilkanascie lat, mam troche doswiadczenia. Niestety w tej branzy tani sprzet rzadko bywa satysfakcjonujacy .