Fiat 127 prawie jak rajdowka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Oto moj fiat 127 z roku 1972

Fiat jest wykorzystywany jedynie do roznego rodzaju imprez sportowych




Samochod napedzany jest silnikiem o pojemnosci 1301cc i mocy 75kM , co przy jego masie ok 630kg daje duza radosc z jazdy




Fiat nie jest zbyt ladny , estetyczny (nigdy nie ma czasu zeby go doprowadzic do ladu ) ale dosc dobrze przygotowany do sportu ,oczym moze swiadczyc fakt ze jest w stanie konkurowac z duzym powodzeniem z takimi samochodami jak cc/sc 1.2 16V , Suzuki Swift
  
 
fiacina zapierdala jak dzika!
go mysza, go!!
  
 
No i ujawnił się GURU . Grzesiu, wiadomo, że gdzie drwa rąbią tam wióry lecą . a i nasze Fiaty gdybyśmy startowali z taką intensywnością nie byłyby takie ładniutkie (ale sobie wlewam). Może kiedyś się spotkamy na jakiejś pojeżdżawie...
  
 
Fajna rajdówka, a to że jak to napisałeś nie jest zbyt ładny czy estetyczny, czy to ma znaczenie jeśli startuje w rajdach, przecież wiadomo, że w autach rajdowych nie to jest głównym atutem auta, a przy takiej mocy to naprawdę musi robić spore zamieszanie. Pozdro
  
 
Mam nadzieję, że w sobotę zobaczę Twoje autko w akcji. A wygląd? Drobne otarcia i tym podobne tylko podkreślają bojowy wygląd rajdówki!
  
 
Jade CA Rally Debica !!!
Impreza ma charakter rajdu wiec trzeba bylo dostosowac samochod do panujacych tam warunkow.

Przede wszystkim zawieszenie poszlo sporo w gore

Po tym jak na Kielcach przelecialem przez opony


do komory silnika spowrotem trafila obudowa nagrzewnicy wraz z dmuchawa


i oczywiscie wymagane wyposarzenie

  
 
i jeszcze jedno zdjecie

Jezeli macie jakies zastrzezenia pod katem badania technicznego do samochodu to piszczcie jak najszybciej .
Dodam jeszcze ze walczymy o Mistrza Klasy do 1300cc i Mistrza GrupyI sezonu Classicauto Cup 2009
  
 
Cytat:
Jezeli macie jakies zastrzezenia pod katem badania technicznego do samochodu to piszczcie jak najszybciej


Aku przeniesiony do tyłu w takim prowizorycznym plastyku przechodzi BK bez problemu? Pytam bo sam mam dylemat czy tak zrobić
Cytat:
Dodam jeszcze ze walczymy o Mistrza Klasy do 1300cc i Mistrza GrupyI sezonu Classicauto Cup 2009


Poczkaj no jak ja sie tam zjawię w następnym roku Chociaż kolega ma korzystniejszy przelicznik rocznikowy, bo mój ma w dowodzie '84...
  
 
po co ta folia?
  
 
Pojemnik na akumulator ma byc szczelny - no to jest .
Przelicznik wiekowy mam 1.00 w tym roku , watpie zeby byla okazja do wspolnego startu w przyszlym roku - fiat albo pojdzie do sprzedania albo przejdzie gruntowny remont .
Folia jest po to zeby sie w srodku nie kurzylo z bagaznika .
  
 
Nigdy nie widziałem tego auta tak wysokiego.. Grzesiu bede trzymał kciuka za wynik, jak i za decyzje o remoncie - nie o sprzedazy.
Pozdrowienia!
  
 
Obudowa nagrzewnicy to własna rzeźba? Chodzi mi o "mijankę" z poprzeczką.
Poproszę o fotki mocowania dolnych wzmocnień. Przy poduszce staba to sobie wyobrażam, ale poproszę okolice wahacza.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Obudowa nagrzewnicy to wlasna rzezba , wczesniej rozporka przechodzila przez obudowe , w tej chwili sa wspawane jeszcze dwie rozporki i trzeba bylo tak ja wyciac zeby sie wszystko zmiescilo - klapek nagrzewnicy niema bo sie nie mieszcza.Jezeli masz tylko rozporke to wytnij okragle otwory w obudowie i obedzie sie bez ciecia i niepotrzebnego rzezbienia.
  
 
Jestesmy juz po
  
 
Czyli co? Udało się?!
  
 
W 50%
Impreza bardzo fajna i dobrze zorganizowana , wszystko szlo sprawnie .Auto mimo bardzo trudnych warunkow okazolo sie bezawaryjne (nie do zajebania - w sumie przejechalo ok 1000km) i spisywalo sie bdb , brakowalo jedynie krotkiej skrzyni.
Wynik w rajdzie to 2 miejsce w klasie do 1.3 i 2 miejsce w Grupie I.Objechal nas jedynie Marek Bilyk na Alfie Romeo Gt Junior z ktorym cielismy sie na setne sekundy ( sumujac wszystkie wyniki z poszczegolnych odcinkow dolozylismy mu niecale 5sek , jednak po przemnozeniu przez przelicznik wiekowy wyprzedzil nas o 10sek).
Porownujac sie do Dziennikarzy, Fiatem udalo sie objechac kupe aut duzo mocniejszych od 127 mimo tego ze proby byly mocno pod gore czy takie gdzie bylo duzo prostych.
W sezonie Classicauto Cup 2009 mimo udzialu w 3 z 4 eliminacji wywalczylismy I miejsce w klasie 1300 i II w Grupie I Nagroda za caly sezon zmagan i wyzeczen byly dwa puchary
  
 
No to gitara! Tak trzymaj .
...może do Poznania na Youngtimera w październiku przyjedziesz
  
 
Tia. Ty masz aku w bagażniku. Mó jeździ w seryjnym miejscu. Moja poprzeczka musi być więc demontowalna. Myślałem aby przykręcić ja od góry (płyty) i wygiąc w trapez aby omijała nagrzewnice. Wtedy odkręcam kilka śrub i aku mój.
Sądze że taka poprzeczka wystarczy w zupełności. Tej budzie można tylko pomóc.
P.S. Masz śliczne, równe blachy w komorze silnika. Moje są jak harmonijka.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Wrzucam pare juz historycznych zdjec fiata - tak to sie zaczelo...




  
 
Cytat:
2009-09-28 09:45:30, mysza127 pisze:
Wrzucam pare juz historycznych zdjec fiata - tak to sie zaczelo... (...)



Ten post tak brzmi jakby to było pożegnanie z Fiatem