Carina II "90 rok. Problemy z elektryką. Gaśnie.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam forumowiczów.
Mam problem z Cariną II, który spędza mi sen z powiek od około 2 lat. Samochód jest z 1990 r. mam go prawie od nowego. Przebieg oryginalny 130 tys. i stan bardzo dobry. Problem w tym, że czasami, zwłaszcza w dni bardziej wilgotne, odmawia posłuszeństwa. Gaśnie nagle w czasie jazdy, potem ciężko odpala, długo kręci, a czasami nie ma problemu i pracuje wiele dni bez zarzutu. Byłem w serwisie 3 razy wszystkie testy komputery i nic. Co można zostało wyczyszczone. Zagadka wielka. Teraz jesień i mam problem by dojechać gdziekolwiek. Czy ktoś może coś poradzić? Może mieliście podobne problemy? Proszę o pomoc.
  
 
Jeżeli to benzyna, to miałem podobny problem, jak jeszcze benzynką jeździłem. Jaki jest stan przewodów wysokiego napięcia?? Od nowości nie zmieniane? Jeśli tak to tutaj tkwi problem. Jeżeli przewody są w porządku, to na myśl przychodzi mi nieszczelna kopółka rozdzielacza, która łapie wilgoć i problem gotowy. Sprawdź, może pomoże
  
 
Bywa różnie.Czasem pada też pompa paliwa,styki na przekaznikach w komorze silnika,kable wys.napięcia,kopułka, palec rozdzielacza.Ja w benzynie miałem problem z przekaznikiem w komorze silnika.A pod jaki komputer oni podpieli cari ll bo ja do dzisiaj nie rozkminiłem dziury w gazie na rozgrzanym silniku 4afe lb.