Tarcze hamulcowe polonez a polonez truck

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie czy w trucku są wieksze tarcze ? próbowąłem dziś założyć koła 13 a do trucka idą 14 i tak sie zastanawiam czy tarcze są wieksze czy te felgi (13) były jakies nie typowe , truck rocznik 2000 hamulce lucas
  
 
Cytat:
2009-12-10 19:37:31, draiwer5 pisze:
Mam pytanie czy w trucku są wieksze tarcze ? próbowąłem dziś założyć koła 13 a do trucka idą 14 i tak sie zastanawiam czy tarcze są wieksze czy te felgi (13) były jakies nie typowe , truck rocznik 2000 hamulce lucas


Truck Lucas masz tarcze 260 mm zamiast 240 mm. Zaciski sa identyczne - inna jest tylko tarcza kotwiczna do ktorej zamocowane jest jarzmo zacisku.
Skutecznosci hamowania ok. 15% wieksza w Trucku. W praktyce - mniejsze naciski na pedal przy tym samym hamowaniu.
Wada - koniecznosc felg 14" albo wiekszych

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Cytat:
2009-12-10 22:24:52, adamus pisze:
Truck Lucas masz tarcze 260 mm zamiast 240 mm. Zaciski sa identyczne - inna jest tylko tarcza kotwiczna do ktorej zamocowane jest jarzmo zacisku. Skutecznosci hamowania ok. 15% wieksza w Trucku. W praktyce - mniejsze naciski na pedal przy tym samym hamowaniu. Wada - koniecznosc felg 14" albo wiekszych Pozdrawiam Adamus

Czyli zwykły Lucas ma 240mm a truck lucas 260mm jeżeli dobrze zrozumiałem ? Jarzmo jest identyczne?


[ wiadomość edytowana przez: draiwer5 dnia 2009-12-10 22:46:29 ]

[ wiadomość edytowana przez: draiwer5 dnia 2009-12-10 22:47:40 ]
  
 
tak

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2009-12-11 17:28:07, OLO pisze:
tak



Ślicznie podziękował
  
 
witam, chciałem wrócić do tematu różnicy w hamulcach w polonezie przy tarczach 240 i 260mm, czy wystarczy założyć do poldka z tarczami 240mm jarzma od 260, ewentualnie z zaciskami czy faktycznie różni się zwrotnica do której przykręca się jarzmo?
ogólnie szukam sposobu na poprawę hamulców w poldku
  
 
Potrzebujesz jedynie płyty mocowania zacisku - tej przykręcanej do zwrotnicy. Zacisk, jarzmo, klocki są takie same. Zwreonica i piasta o ile masz lucasy także. No i tarcze oczywiscie 260

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."