[SIGNUM] - Moja opinia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przymierzam się do kupna Vectry C z silnikiem 1.9 CDTI 150KM z 2007 roku.
Już jutro jadę oglądać pierwszą kandydatkę z Płocka ( jest na allegro). Moje pytanie jest proste.
Na co zwrócić szczególna uwagę przy oględzinach?



P.S.
TDS będzie sprzedawany w ciągu 3 miesięcy.






[ wiadomość edytowana przez: NAZAR dnia 2010-02-01 11:07:27 ]

[ wiadomość edytowana przez: GSI dnia 2010-02-02 23:20:44 ]
  
 
z tego co czytałem to dobre auto i dobry silnik
Polecam forum gdzie znajdziesz dużo informacji.
WWW.forum.vectra-unlimited.pl
  
 
Silnik dobry, w miarę oszczędny. Niestety kosztowny w obsłudze ze względu na częste wymiany rozrządu. No i zazwyczaj kończy żywot na 300.000km. Zbadaj więc dokładnie przebieg.
Co do VC jako auta, to straszna kaszana. Ciasna kanapa, nudna stylistyka i słabe wyposażenie. Za podobną kasę kup Signum - też kaszana ale przynajmniej klasy Premium.

P.S.
Nie masz TDSa.
  
 
Szukam Vectry tylko w wersji COSMO. Czyli o bajery nie musze sie martwić.
Silnik sprawdzony w fiacie i alfie. Wiem, że dobry.
Cholera wczesniej myślałem o 3.0 silniku tym co montowali w saabach. Ale mechanik z DIXICAR stanowczo odradził.

Czy w tych Vectrach juz cała karoseria była cynkowana?

Mam TDS-a i będe chciał go sprzedać wkrótce. Cena ...... cholera wie ile. Czy ktoś doceni, że silnik o remoncie i skrzynia działa lepiej niż u innego TDS-a, kŧórym jeździłem.
  
 
Signum mówisz....wydawał mi się za mały.
  
 
Jutro jadę do Płocka. Koleś ma Vectrę i Signym

Vectra Cosmo

Signum
  
 
Signum powstał na podłodze Vectry Caravan. Ma potężny bagażnik i sprytne rozwiązanie kanapy. wadą jest kiepska widoczność do tyłu (wielkie słupki) i czteroosobowe wnętrze. Za to praktycznie zawsze jest wypasny.
Jedź, obejrzyj ,porównaj i kup Omegę po lifcie...
  
 
Diesle co prawda to nie moja bajka, ale z czysto rynkowego punktu widzenia Signum ma szanse być mniej zajeżdżone i nie tak poszukiwane jak kombi. Jest więc szansa że za mniejsze pieniądze kupisz lepszy samochód. No i oczywiście harnaś ma rację Signum praktycznie zawsze jest na full wypasie.


[ wiadomość edytowana przez: GSI dnia 2010-06-30 14:44:07 ]
  
 
Jak wrócę opiszę moje wrażenia. To signum jest kuszące.
  
 
Vectra okazała się bardzo fajnym i zadbanym samochodem.
Brakuje jej jedynie xenonów. Może jestem dziwny, ale po Omedzę wymagam właśnie tego elementu.

Signum nie udało mi się zobaczyć.
  
 
Jednak polecam ci signum

Zanim zakupilem omege ogladalem Vici C

-dziwna pozycja za kierownica prawie jak w polonezie
-malo miejsca na tylnej kanapie
- wypuklosci w bagazniku od amorków i malo ustawny
-malo wypasów
`
wybralem OME
  
 
Jestem już prawie przekonany do Signum. Mimo, że w niej nawet nie siedziałem!!
Podoba mi się jej "bryła" i fakt, że z tyłu siedzą tylko dwie osoby!
Do tego wyposażenie. Maksior.
Ta z Płocka ma nawet webasto. W sumie ma wszystko.


Top Gear
http://www.youtube.com/watch?v=Tr0ZDJ39QdE

  
 
Żeby nie było nieścisłości. Signum to auto pięcioosobowe i w sytuacji awaryjnej środkowa strefa kanapy może posłużyć jako piąte miejsce ( z pełnowymiarowym trzypunktowym pasem).
Ten płocki egzemplarz faktycznie jest ciekawy i bogaty. Jest tylko kilka minusów ( oczywiście według moich zapatrywań). Kiepskie audio (niestety Opel zrezygnował już wtedy z BOSE), przedni napęd (takie czasy), manualna skrzynia biegów (przecież to nie Corsa !!!).
Myślę jednak,że w polskich realiach trudno będzie znaleźć lepszy więc jeżeli po przygodzie z automatem jesteś jeszcze w stanie przełknąć "kajak" to bierz go!
  
 
Ej Płocka Signum jest z automatem. Innej skrzyni nie chcę.

http://www.allegro.pl/item892419235_signum_1_9cdti_150km_bi_xenon_navi_skora_webasto.html
  
 
Moja pomyłka !!! Rozpędziłem się i znalazłem kilka innych Signum. Sorki za zamęt.
Bierz go!!!
  
 
Tylko podobno to sławni picerzy z Płocka ją sprzedają ale to jak większość handlarzy . Maszyna konkretne
  
 
Będę chciał w weekend podjechać do kolesia. Zobaczymy jak się prezentuje samochód na żywo.
  
 
Cytat:
kosztowny w obsłudze ze względu na częste wymiany rozrządu.


jakieś 1000zł co 100tys to częste i kosztowne?
Cytat:
Co do VC jako auta, to straszna kaszana. Ciasna kanapa, nudna stylistyka i słabe wyposażenie. Za podobną kasę kup Signum - też kaszana ale przynajmniej klasy Premium.


VC może być tak samo wyposażone jak signum a kombi jest tej samej wielkości w środku co Sig. Nie ma co patrzeć na nazwę wersji bo cosmo na Niemcy będzie inne niż cosmo na Szwecję.
Fakt - zwyczajowo sig jest lepiej wyposażony.
Fakt - omegi nic nie zastąpi - tyle, że to już inna generacja niż omega.
Cytat:
Signum powstał na podłodze Vectry Caravan. Ma potężny bagażnik


Ma taki sam bagażnik jak VC (coś 500l) - a jak odsuniesz fotele żeby mieć tyle miejsca co w VC kombi to bagażnik się zmniejszy.
Cytat:
Ta z Płocka ma nawet webasto. W sumie ma wszystko.


no prawie.. nie ma elektryki w fotelach ale bez tego przeżyjesz

Uważaj lepiej na przelot tego auta i na tych speców od photoshopa z Płocka. Na kilometr widac że to auto adpicowane na handel. Weź VIN i zadzwoń do GM Polska - dostaniesz przebieg z ostatniego przeglądu gwarancyjnego.
PS.
- 3.0 w polifcie w nowszej wersji (chyba 188KM) jest poprawione
- Szukaj z ksenonami
- zajrzyj na VKP - sporo jest opinii o podobnych autach
  
 
Nareszcie ktoś, kto nie gdyba tylko coś wie.
Zubek73 masz racje we wszystkim co piszesz o Signum. Ya jestem sceptycznie nastawiony do wszystkiego co rwie przodem i stąd moje zdanie. Poza tym, jak sam napisałeś to są auta innej generacji niż Oma ( nie znaczy to,że lepszej) i należy je oceniać przez pryzmat czasów w których powstały. Ani Viki ani Sig nie są autami luksusowymi czy limuzynami i nie pretendują do miana aut klasy wyższej więc nie należy ich przyrównywać do Omegi. Ya jednak (mimo ,że nie jestem fanatykiem Omegi) z racji posiadania takowej chcąc nie chcąc oceniam potencjalne nabytki patrząc na aktualny stan posiadania. Z tej perspektywy Signum nie jest krokiem na przód. Słabsze wyposażenie, gorsze właściwości jezdne i wyższe koszty utrzymania nie przemawiają na korzyść Viki czy Signum. Gdybym jednak zdecydował się na takie posunięcie wybrałbym Signum. Bo jest nieco bardziej wyraziste.

Co do rozrządu to ja raz na milion kilometrów przypominam sobie,że takowy jest. Zero kosztów zero zmartwień.
Pozdrawiam
  
 
Na początku szukałem Vectry, Omegi nie brałem pod uwage z racji wieku samochodu.
Vectra wydawała się idealnym samochodem. Duży, przestronny sa w wersji COSMO. O Signum zacząłem 1x myśleć po Waszych postach na forum. Gdy zobaczyłem Signum już nie miałem wątpliwości. .
Monituję allegro.pl. jest dokładnie 10 sztuk w takiej wersji, która mnie interesuje.