Małe car audio Carina e

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie, chciał bym zrobić jakieś małe audio w mojej carince e , ale bez przesady, radio ,wzmacniacz ,głosniki do drzwi tył przód.może kotś ma coś w swojej carinie i chciał by pokazać?Pozdrawiam
  
 
Ja planuje żonie zrobić, ale jak się ociepli. Sam przód bez suba. Drzwi wygłuszę dekarą albo soudalem, dystanse zmienię z plastykowych oryginałów na mdf. Mam już wzmacniacz (stary z dobrej serii alpine 3540), jest b. mały więc spokojnie zmieszczę go na ścianie grodziowej (odpada wtedy ciągnięcie kabli do bagażnika a i rca wystarczy wtedy 1m). Ma 2x30W rms więc spokojnie napędzi planowane helixy dark blue 62.1 które już pod samym radiem grają naprawdę przyzwoicie. Radio już jest Pioneer DEH-3500MP niespecjalne, ale nie potrzeba lepszego pod ten projekt.

Jaki masz budżet na ten cel?? Planujesz wygłuszanie drzwi
  
 
ja mam 4 glosniki w drzwiach (pioneer ~50W). planuje wymienic przednie na wieksze, do tego tweetery ze zwrotnicami. wzmacniacz chce zamontowac pod tylna polką. zas subwoofer chce jedna z plaskich propozycji pioneera. zeby bagaznika nie zmniejszac. i chce to robic etapami. nie wszystko na raz.

a co do Ciebie, to powtorze pytanie poprzednika. jakie fundusze masz do tego? chcesz wygluszac drzwi czy cale auto? jaki chcesz subwoofer. chcesz tweetery??

pozdrawiam
  
 
Nie polecam głośników pioneera ani mid-wooferow ani suba. Jeśli koniecznie subwoofer ma być płaski (pod siedzenie) to nowy u-dimension lub helix, ale i tak nie zagrają jak zwykły w skrzyni, Wiele przetworników zagra b.fajnie w małej skrzynce (ok 20l netto). W jakiej budzie (nadwozie) ma być sprzęt ...
  
 
nie chce pod siedzenie. chce wlozyc do bagaznika. ale chce wlasnie plaski. przykrecic go gdzies z boku zeby nie zajmowal miejsca.

a co do budy to sedan
  
 
Sedan jest najbardziej wymagający do nagłośnienia (jeśli chodzi o suba w bagażniku). Moim zdaniem przy montażu w bagażniku nie usłyszysz basu z takiego płaskiego, dla zadowalającego efektu minimum to sub 25cm i 250W RMS-u w dedykowanej obudowie (zalecane do sedana są 30cm jeśli montujemy jeden). Płaskie konstruowane są pod fotel i to taki lekki, w dużych furach z masywnymi fotelami i tak prawie ich nie słychać. Oczywiście to co piszę dotyczy raczej grania jakościowego a nie masażu pleców.
  
 
wole jakosc niz glosnosc. wiec mowisz ze do sedana sub okolo 30cm w skrzyni. tak??
  
 
Tak mnie uczyły osoby biegłe w tym temacie, półka w sedanie stanowi poważną barierę dla niskich częstotliwości. Jam mam starego już niestety nie produkowanego Phase Linear Aliante 12 cali (350W RMS) w obudowie BR, strojony na około 32Hz. Jak sub ma zabrać mało miejsca to trzeba by się rozejrzeć za czymś, co fajnie zagra w małej obudowie zamkniętej. No i wzmak do tego musi być koniecznie. Pytanie zasadnicze ile masz na to kasy, jakiej muzy słuchasz i czy mogą być używki??
  
 
Tak mnie uczyły osoby biegłe w tym temacie, półka w sedanie stanowi poważną barierę dla niskich częstotliwości. Jam mam starego już niestety nie produkowanego Phase Linear Aliante 12 cali (350W RMS) w obudowie BR, strojony na około 32Hz. Jak sub ma zabrać mało miejsca to trzeba by się rozejrzeć za czymś, co fajnie zagra w małej obudowie zamkniętej. No i wzmak do tego musi być koniecznie. Pytanie zasadnicze ile masz na to kasy, jakiej muzy słuchasz i czy mogą być używki??
  
 
oczywiscie ze moga byc uzywki. wzmacniacz chce przykrecic do blachy pod tylna polka. zaraz przy zawiasie. a subwoofer jakis maly. i nie wiem czy przykrecic go do oparcia czy tez pod tylna polke. bo chce miec rowniez bagaznik. kosztami sie nie przejmujmy. ale preferowalbym cos dobrego w niskiej cenie. co bylbys w stanie mi przedstawic?? tylnych glosnikow bym nie ruszal. wymienilbym przednie z drzwi i do tego dobral cos z tweeterami i zwrotnicami. jeszcze pytanie gdzie moglbym te tweetery umiescic?? bo lusterka mam reczne. wiec w drzwiach kolo lusterek odpadaja. deski rozdzielczej tez nie chcialbm wiercic. moze cos zbudowac na slupkach bocznych??

pozdrawiam
  
 
Najpierw zajmijmy się przodem. Drzwi powinno cię wytłumić i zabudować otwory montażowe, żeby woofer miał w miarę zamkniętą obudowę do pracy. Poprawia to znacznie "dół". Szkoda pakować dobre głośniki w niewytłumione furtki.

Do 500 zł polecam coś z niższych serii u-dimension, dego serii ST ewentualnie DLS R6A.
w okolicach tysiąca dego serii PO lub SP, albo jakieś Morele.

Co do subwooferów to myślę, o czymś intertechnika, cervin vega lub podobnym.

No i wzmak.... np u- dimension junior na początek byłby ok, albo coś mocniejszego z starej serii XM firmy sony.

Na Twoim miejscu najpierw położyłbym instalację (elektryczną do wzmaka, kable głośnikowe do przodu itd) i zrobiłbym przód. Jak brakowało by basu dodałbym subwoofer.

Woofery w przednich dobrze wytłumionych drzwiach potrafią zaskoczyć i sub dla wielu osób okazuje się zbędny.

link do prac nad moim samochodem (wytłumianie drzwi i ciągły poligon):

http://picasaweb.google.pl/brzana.adam/InstalacjaCA


Tweetery najlepiej zabudować w słupkach.

[ wiadomość edytowana przez: Egiptos dnia 2010-03-02 16:37:05 ]
  
 
tylko drzwi aby wygluszyc, to musza nie rdzewiec. a mi rdzewieja i sa raczej do wymiany. wiec wygluszenie raczej na tym etapie odpada.

w jaki sposob zabudowac te tweetery w slupkach??
  
 
To zamknij tylko otwory montażowe matą dekarską (tytana albo soudala) dostępną w każdym sklepie budowlanym.

Głośnik powinien być również zamontowany na dystansie z MDF-u a nie na plastyku jak jest oryginalnie w carinie. Jeśli nie chcesz nic robić z drzwiami to nie kupowałbym głośników droższych niż 400zł. Polecałbym wtedy Helixy Dark Blue 62.1. Już pod samym radiem zagrają ok.

Co do słupków to albo zastosujesz plastyki często dodawane do tweeterów w zestawie (w/w helixy mają takie) albo rzeźba we własnym zakresie. Linki do przykładów poniżej:


http://www.tuningforum.pl/viewtopic.php?f=105&t=105272

http://img145.imageshack.us/i/dscn0889.jpg/

Popatrz też tu do działu galeria i instalacje CAS

http://www.audiocar.pl/forum/forum.html

[ wiadomość edytowana przez: Egiptos dnia 2010-03-03 12:35:55 ]
  
 
dzieki wielkie. dzieki tym linkom, wpadlo do glowy kilka pomyslow. tylko sie zastanawiam jak mam ten dystans z mdfu wpakowac pod boczek. trzeba bedzie ciac. i z tego co zrozumialem, polecasz zrobic taka tube z maty pod glosnikiem?? zeby szczelnie zamknac przestrzen dla niego?? czy zamiast folii pod boczkiem??
  
 
Najpierw zoriętuj się czy dostępne są dystansy dedykowane carinie, na szybko sprawdziłem all... i nie widziałem zapytaj tych co sprzedają helixy dark blue 62.1 razem z dystansami czy mają albo zrobią takie. Nie zaglądałem jeszcze pod tapicerkę cariny ale sądze że trzeba wywalić plastykowy oryginalny dystans a zostawić maskownicę (tak będzie jajprościej i najszybciej). W profi instalacjach maskownice głośnika wyciąga się raczej przed tapicerkę, ale dużo z tym roboty a to przecież Twoja pierwsza instalka.

Popatrz do tego linka:

http://rkucewicz.republika.pl/nissan/

i zamknij otwory montażowe matą dekarską (może być taka z aluminium jak na zdjęciach). Utworzy to w miarę zamkniętą komorę w której głośnik zagra dużo lepiej szczególnie dołem.
  
 
w carinie glosniki przykrecone sa 4 srubami do boczka. boczek w tym miejscu jest plastikowy. aby przymocowac dystans, nalezy zapewne wyciac w tym miejscu boczek i przykrecic mdf do blachy. z kolei boczka w tym miejscu do blachy sie juz nie dokreci, skoro bedzie tam dokrecony mdf.

przed zima ocieplalismy w ten sposob matiza czarnymi matami app bodajze z tego co pamietam. przyklejalismy na blache, nastepnie zaklejalismy tymi matami wszystkie otwory. nastepnie zalozylismy boczek. z boczkiem nic nie robilismy. drzwi staly sie ciezsze i bardziej sztywne. i slychac roznice w dzwieku.

najpierw oczyscilismy miejsca gdzie maty powinny byc przyklejone, nastepnie uzylismy nagrzewnicy aby ogrzac te maty aby latwiej sie formowaly i przyklejaly.

jednak z tego co wiem, aby przyklejac maty, drzwi musza byc perfekt zrobione. czyli, elektryka nie moze wymagac wymiany, nie moga rdzewiec ani nic.

do tego samego matiza montowalismy zwrotnice i tweetery. tweetery mialy obudowe i przykleilismy je do deski rozdzielczej. jednak ja tak nie chce. nie podoba mi sie taka instalacja.

tak samo nie chcialbym ciąć boczka. standartowe maskownice sa calkiem ladne i ladnie pasuja. w tym miejscu boczek jest dokrecony 4 srubami do blachy i do tego boczka 4 srubami dokrecony jest glosnik. moze jakbym zrobil taka malazamknieta przestrzen dla glosnika z tych mat, moze dzwiek bylby lepszy. rozumiem ze blacha jest malo sztywna i rezonuje, jednak rdza nie pozwala mi na usztywnienie calych drzwi. moze dopiero po ich wymianie lub zrobieniu. wtedy wygluszenie calosci. wyklejenie blachy oraz wszystkich otworow. takze wszelkie spinki i wodziki silikonem. chba tak to sie robi z tego co czytalem.

pozdrawiam i dzieki za dotychczasowe rady.
  
 
a radyjko jakie do tej pory posiadam to

http://www.sony.pl/product/ica-in-car-cd-radio-tuners-with-mp3-cd/cdx-gt23#pageType=TechnicalSpecs

z tego co o nim wiem to chyba nie ma wyjscia na wzmacniacz, ani na subwoofer, wiec jest raczej slabe do rozbudowy instalacji. jak bedzie cieplej to wrzuce kilka fotek dotychczasowej instalacji, ktora posiadam. wtedy bede myslal dokladniej co dalej. bo na razie chyba kupie sobie glosniki do przodu, tweetery i zwrotnice. wyglusze troche przednie drzwi. ewentualnie jeszcze tylnie. ze wszystkiego dam relacje foto. aby bylo dla potomnosci

pozdrawiam
  
 
Na dniach żonie będę robił to zrobię fotki.
  
 
Cytat:
2010-05-04 16:12:41, Egiptos pisze:
Na dniach żonie będę robił to zrobię fotki.



czekam z niecierpliwością
  
 
dzis kupuje zestaw odseparowany hertza