Jaki olej?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jaki olej powinienem zalać do silniczka? Jeżdze obecnie na półsyntetyku ale mechanik poradził mi zmiane oleju na mineralny! I właśnie zastanawiam się nad marka tego oleju! co myślicie o Lotosie Gas, Orlenie czy jakimś innym. Jaki polecacie!! Standardowo pewnie najlepszy by był Mobil mineralny ale za bańke trzeba koło 100 zł. zapłacić. Ja chcę tańszy olej bo preferuje częstrze wymiany i nie chcę przepłacać!
  
 
Zdecydowanie nie ma sensu przepłacać No chyba że lubisz Ale półsyntetyk na mineralny? Ja całe życie myślałem że tak nie wolno no ale skoro mechanik tak mówi to ok. Masz racje że lepiej częściej zmieniać bo to jest na pewno zdrowsze dla reaktora
  
 
Cytat:
2003-09-01 21:49:01, michasmaniak pisze:
Zdecydowanie nie ma sensu przepłacać No chyba że lubisz Ale półsyntetyk na mineralny? Ja całe życie myślałem że tak nie wolno no ale skoro mechanik tak mówi to ok. Masz racje że lepiej częściej zmieniać bo to jest na pewno zdrowsze dla reaktora


Lol Michaś żyłeś w błędzie nie wolno zmieniać z gorszego na lepszy czyli np z mineralki na pół czy syntetyk a na odwrót można!! Np jak masz stary silniczek który jeżdził na syntetyku i widzisz że ciśnienie oleju jest już słabe to zmieniasz na półsyntetyk lub mineralny które są gęstsze, i przez to ciśnienie oleju rośnie!!
Tylko który olej na rynku wybrać
  
 
no ale byłem blisko świadomości Bierz pierwszy lepszy olejek byle tanio było i dobrze ale też nie za tanio
  
 
Ja jeżdże na UWAGA Lotos City ponoć jest najtańszy wymieniam co dyche i jest ok i nawet duzo mi nie bierze teraz mi coś troche przecieka ale nie chce mi sie grzebać
  
 
A ja leje Lotos classic 15W/40 mineralny ijest spoko!!!Tylko od jakiegoś czasu zaczyna żreć i to sporo !!To Pysiek co moge lać teraz(po mineralnym już chyba nic niema)???
Pamietajcie!! Kto smaruje ten jedzie
  
 
ja jezdze od nowego na Elf sporti 15w/40 i przy 250tys.przebiegu silnik jest czysty jak lza jakies 85 zeta za 5lit.
  
 
Cytat:
2003-09-01 23:04:58, Merol pisze:
A ja leje Lotos classic 15W/40 mineralny ijest spoko!!!Tylko od jakiegoś czasu zaczyna żreć i to sporo !!To Pysiek co moge lać teraz(po mineralnym już chyba nic niema)???
Pamietajcie!! Kto smaruje ten jedzie



Jak to nie ma zostają jeszcze zlewki z Polmozbytu
Hmm no teraz to Ci Militec albo jakiś inny gówniany uszczelniacz zostaje hiihihih
  
 
Ja wlewam sobie MOTO DOKTOR poleca go Hołowczyc
  
 
Cytat:
2003-09-02 21:07:51, trombocyt pisze:
Ja wlewam sobie MOTO DOKTOR poleca go Hołowczyc

Wodzu zamiast oleju?
  
 
Nie do oleju taki dodatek Olej Lotos City ale teraz pójdzie Lotos Gas
  
 
hihihi generalnie to nie polecam żadnych dodatków!! a i głęboko przestudiowałem ten temat i doszedłem do wniosku że pod względem cenowym jak i jakościowym najlepszy będzie właśnie Lotos Gas!!! Niewiele kosztuje a jako jedyny za tę cenę ma klsę lepkości SJ wszystkie inne mają SC a to ogromna różnica!!! Polowałem na Quaker State'a mineralnego bo lepkość ma jeszcze lepszą SL ale jest zadrogi!!
  
 
a jednak uwazasz ze robisz blad,ja bym nie lal lotosa,mam elfa i po 12tys od wymiany dalej jest zolty a nie czarny jak to u lotosa szkoda ze nie moge ci tego pokazac jak wyglada moj silnikw srodku zmienil bys zdanie
  
 
Cytat:
2003-09-02 22:49:49, Alan28 pisze:
a jednak uwazasz ze robisz blad,ja bym nie lal lotosa,mam elfa i po 12tys od wymiany dalej jest zolty a nie czarny jak to u lotosa szkoda ze nie moge ci tego pokazac jak wyglada moj silnikw srodku zmienil bys zdanie



Hmm no pewnie i masz racje bo Elfy to dobre oleje!! Tak szczerze to myślałem nad nim!! Tylko nie wiem jak będę stał z pieniędzmi, może jednak się pokusze o tego Elfa sporti!!! coraz bardziej mnie przekonujesz!!
  
 
acha i polecam ta stronke jeśli ktoś chce bliżej porównać produkty olejarskie
http://centomania.pl/sections.php?op=printpage&artid=30
  
 
powiem Ci tylko tyle ze niedawno bylem u mechanika(pierwszy raz)i jak sciagnol pokrywe z klawiatury nie chcial wierzyc ze ten silnik ma 250tys jego zdaniem tak czysto to jest po roku eksploatacji i nie w polonezie,jak sie kiedys spotkamy sam zobaczysz
  
 
Cytat:
2003-09-02 21:57:35, Pysiek pisze:
głęboko przestudiowałem ten temat i doszedłem do wniosku że pod względem cenowym jak i jakościowym najlepszy będzie właśnie Lotos Gas!!! Niewiele kosztuje a jako jedyny za tę cenę ma klsę lepkości SJ wszystkie inne mają SC a to ogromna różnica!!!



zgadza sie, jakosciowo (przynajmniej jesli chodzi o spelniana norme) to oleje lotos sa naprawde dobre.

LOTOS Mineralny 15W/40;API SL/CF
LOTOS Gaz 15W/40;API SJ/CF

dla porownania:
Mobil Super 15W-40 API SJ/CF
Castrol GTX 3 Protection API SL/CF, SAE 15W/40
Castrol GTX High Mileage API SL/CF, SAE 15W/40

wiem ze wiele osob sie ze mna nie zgodzi, ale uwazam ze te oleje sa niemal identyczne, a wiadomo cena polskiego oleju jest znacznie nizsza.

Co do wspomnianego moto doktora to moge potwierdzic jego skutecznosc.
Mam poloneza Caro Plusa 1,6 na wtrysku Boscha. Dodam ze jak go kupilem chodzil bardzo elegancko, cicho i mial na liczniku 60tys. km przyspieszenie jak na poldka rowniez dobre. po zmanie oleju stal sie jednak zauwazalnie glosniejszy i na gazie pojawilo sie spalanie stukowe. Dlugo walczylem z ta przypadloscia szukajac problemu po stronie elektroniki sterujacej silnikiem. Gdy do niczego doszedlem postanowilem zbadac kompresje i tu niespodzianka.. przykra..
1) 9,2
2) 8.8
3) 8,8
4) 8,6!
powinno byc kolo 11..
auto ma obecnie 70tys. silnik nadaje sie do remontu (koszt u znajomego okolo 1200zlotych z pewnymi czesciami, oczywiscie generalka). Nie wiem czy to wina zlego oleju, zlej eksploatacji poprzedniego wlasciciela czy czegos innego ale licznik chyba nie byl krecony.
Do rzeczy.
przed kupnem auta mialem wlanego moto doktora!
wiem, bo sam teraz tak zrobilem i chodzi cicho, znacznie dynamiczniej i nie ma spalania stukowego!
Auto oczywiscie sprzedam bo mam juz dosc uzerania sie z tym egzemplarzem (wczesniej tez mialem Plusa, przebieg 120tys i bylo super, niestety zostal skasowany..)

Gdy macie problem z silnikiem zbadajcie kompresje
Gdy chcecie kupic auto i bedziecie mieli podejrzenia, uzgodnijcie z wlascicielem ze zmienicie olej i zmierzycie pozniej kompresje. Oczywiscie jesli wlal motodoktora to po zmianie oleju zobaczycie ile ten silnik jest naprawde wart (kompresja bedzie znaczne nizsza), bo nie sposob go wykryc w silniku!!

takie "cudo" firmy K2 kosztuje 12zl, a silnik jak nowy..
strzezcie sie i nie dajcie oszukac tak jak mnie oszukano
  
 
oczywiscie trafne spostrzezenie i wazna uwaga!!! dzieki
  
 
Ludziska jeżdżą na oleju rzepakowym np. Kujawskim , zastępując nim ON , niedługo zapewne nastaną czasy , w których zamiast oleju silnikowego , będziemy zalewać miskę olejową towotem w płynie