Schemat elektryczny Previa II...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, tak jak w temacie poszukuję schematu elektrycznego do previi II, bez znaczenia w jakim języku.
  
 
Schemat czego??? bo schemat calej elektryki to 600 stron albo i wiecej.Pozatym model z tabliczki i jaki silnik.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
ups, potrzebuję do założenia jakiegoś alarmu i chciałem chociaż trochę roszyfrować złącza w kabinie gdzie z czym się można podpiąć.
a samochód to D4D VIN jtegg32m900001820
  
 
Cytat:
2010-04-23 22:40:32, arass pisze:
ups, potrzebuję do założenia jakiegoś alarmu i chciałem chociaż trochę roszyfrować złącza w kabinie gdzie z czym się można podpiąć. a samochód to D4D VIN jtegg32m900001820


No to trzeba ci prad staly ,po zaplonie najpewniej spod stacyjki i mase w progu np uszko masowe do budy, w progu tam gdzie wiazka drzwiowa laczy sie z progowa znajdziesz sterowanie zamkiem np obwod door locka,i wylaczniki drzwiowe z obwodu lampki podsufitowej.Wez kontrolke do lapy i trzeba szukac.Sam schemat tez nic ci nieda bez lokalizacji wiazek.Schematy w Toyocie sa podzielone ukladami,niema jednego schematu calosci.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
ok, ale piszesz o stronie kierowcy? tu pewnie byłoby łatwiej ale miałem plan żeby to wszystko zrobić po drugiej stronie tylko moiże być problem z obwodem drzwi. a dyspunujesz może jakąś rozpiską bezpieczników i przekaźników, bo gdzie nie zajrzę to wszędzie są jakieś bezpieczniki np, właśnie po stronie pasażera (wkońcu znalazłem bezpiecznik od halogenów!!).
  
 
Cytat:
2010-04-24 10:15:29, arass pisze:
ok, ale piszesz o stronie kierowcy? tu pewnie byłoby łatwiej ale miałem plan żeby to wszystko zrobić po drugiej stronie tylko moiże być problem z obwodem drzwi. a dyspunujesz może jakąś rozpiską bezpieczników i przekaźników, bo gdzie nie zajrzę to wszędzie są jakieś bezpieczniki np, właśnie po stronie pasażera (wkońcu znalazłem bezpiecznik od halogenów!!).


Do zalozenia alarmu naprawde nie potrzeba schematu.Tylko zarowke z kablem i zabke,i troche praktyki.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
witam, ja natomiast potrzebuję schematu elektryki do Previ II, 2,4l, 2000r, a mianowicie mam problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej, nie działa a czujnik niby dobry. pozdrawiam
  
 
Cytat:
2011-02-16 09:38:08, baxan pisze:
witam, ja natomiast potrzebuję schematu elektryki do Previ II, 2,4l, 2000r, a mianowicie mam problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej, nie działa a czujnik niby dobry. pozdrawiam


dobry czy nie dobry???ile ma ohm?jakie napiecie do niego dochodzi.??Po cholere ci schemat????

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2011-02-16 09:38:08, baxan pisze:
witam, ja natomiast potrzebuję schematu elektryki do Previ II, 2,4l, 2000r, a mianowicie mam problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej, nie działa a czujnik niby dobry. pozdrawiam


dobry czy nie dobry???ile ma ohm?jakie napiecie do niego dochodzi.??Po cholere ci schemat????

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2011-02-16 13:40:19, Bigelektron pisze:
dobry czy nie dobry???ile ma ohm?jakie napiecie do niego dochodzi.??Po cholere ci schemat????


Dobry, powiem tak nie znam się na tym kompletnie, mam dobry czujnik, a nie działa, sprawdzałem i ma 5.55 ohm, nie wiem czy to są kilo czy jak, ale taka wartość się wyświetliła, dzwoniłem do serwisu, i dowiedziałem się że tam często lubi paść komputer, możliwe że jest przerwany kabel, ze schematem elektryki ponoć można do tego dojść.
a jeszcze jedno kable które dochodzą do czujnika nie mają napięcia.
pozdrawiam
  
 
Cytat:
2011-02-17 07:22:34, baxan pisze:
Dobry, powiem tak nie znam się na tym kompletnie, mam dobry czujnik, a nie działa, sprawdzałem i ma 5.55 ohm, nie wiem czy to są kilo czy jak, ale taka wartość się wyświetliła, dzwoniłem do serwisu, i dowiedziałem się że tam często lubi paść komputer, możliwe że jest przerwany kabel, ze schematem elektryki ponoć można do tego dojść. a jeszcze jedno kable które dochodzą do czujnika nie mają napięcia. pozdrawiam


Schemat nic tu nie pomoze...Kable od czujnika ida w wiazce i ty sledzisz wiazke czy niema uszkodzen,a skoro niema napiecia pomiarowego tzn ze instalacja przerwana.Na wlaczonym zaplonie powinno byc jakies konkretne napiecie np 0,5V lub 5V lub 12v w zaleznosci jaka mieli fantazje konstruktorzy.Mozesz teraz zmierzyc w stosunku do masy i w stosunku do plusa te dwa kable ,to bedziesz wiedzial ktora zyla jest przerwana.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2011-02-17 13:17:54, Bigelektron pisze:
Schemat nic tu nie pomoze...Kable od czujnika ida w wiazce i ty sledzisz wiazke czy niema uszkodzen,a skoro niema napiecia pomiarowego tzn ze instalacja przerwana.Na wlaczonym zaplonie powinno byc jakies konkretne napiecie np 0,5V lub 5V lub 12v w zaleznosci jaka mieli fantazje konstruktorzy.Mozesz teraz zmierzyc w stosunku do masy i w stosunku do plusa te dwa kable ,to bedziesz wiedzial ktora zyla jest przerwana.


Dzięki za pomoc, niestety sprawdziłem multimetrem (?) i nic, wygląda na to żę oba są uszkodzone.
  
 
Cytat:
2011-02-17 15:07:51, baxan pisze:
Dzięki za pomoc, niestety sprawdziłem multimetrem (?) i nic, wygląda na to żę oba są uszkodzone.


Na ktorym panelu zwykle wyswietlalo temp zewnetrzna?Radio ,klima?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2011-02-17 21:42:12, Bigelektron pisze:
Na ktorym panelu zwykle wyswietlalo temp zewnetrzna?Radio ,klima?


radio, klime mam ręczną
  
 
Cytat:
2011-02-18 08:14:55, baxan pisze:
radio, klime mam ręczną


Przegladam wlasnie schematy ,ale kupa nigdzie poza klima niema czujnika temp.
Potrzebuje wiecej danych Jaki jest MODEL ACR czy inny z tabliczki znamionowej auta,jaka produkcja USA canada Australia Japonia czy co innego,Czy radio jest z nawigacja? Czy wogole kiedys to dzialalo czy od poczatku jest zepsute.
wyglada na to ze czujnik temp ten sprzed chlodnicy laduje na 12 i 16 pinie w sterowniku klimy tzw AC amplifier,a info idzie na zestaw wskaznikow,a nie radio.Czy klima dziala?


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2011-02-19 18:23:44 ]
  
 
Cytat:
2011-02-19 18:22:36, Bigelektron pisze:
Przegladam wlasnie schematy ,ale kupa nigdzie poza klima niema czujnika temp. Potrzebuje wiecej danych Jaki jest MODEL ACR czy inny z tabliczki znamionowej auta,jaka produkcja USA canada Australia Japonia czy co innego,Czy radio jest z nawigacja? Czy wogole kiedys to dzialalo czy od poczatku jest zepsute. wyglada na to ze czujnik temp ten sprzed chlodnicy laduje na 12 i 16 pinie w sterowniku klimy tzw AC amplifier,a info idzie na zestaw wskaznikow,a nie radio.Czy klima dziala? [ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2011-02-19 18:23:44 ]


no to tak: numery z tabliczki to jutro, ale z tego co pamiętam to w numerze VIN pierwsze jest J (z tego co znajomy mówi, Japonia?), radio bez nawigacji, czy czujnik działał to nie wiem kupiłem dzień po "smoleńsku" i nie działał, poprzedni właściciel miał ją dwa lata ale do niego się nie dodzwonię bo już próbowałem, jak gaz zakładałem,
na wyświetlaczu pojawia się "OUT SIDE" i z boku powinna być podana temperatura, a i jak go kupywałem to czujnika tam nie było, klima działa
  
 
Cytat:
2011-02-19 19:19:08, baxan pisze:
no to tak: numery z tabliczki to jutro, ale z tego co pamiętam to w numerze VIN pierwsze jest J (z tego co znajomy mówi, Japonia?), radio bez nawigacji, czy czujnik działał to nie wiem kupiłem dzień po "smoleńsku" i nie działał, poprzedni właściciel miał ją dwa lata ale do niego się nie dodzwonię bo już próbowałem, jak gaz zakładałem, na wyświetlaczu pojawia się "OUT SIDE" i z boku powinna być podana temperatura, a i jak go kupywałem to czujnika tam nie było, klima działa


Nr z tabliczki
MODEL ACR30L-MFMDKW
210FA11-02AE352
(0 może O)
VIN: JTEGD32M600009866

  
 
Cytat:
2011-02-19 19:19:08, baxan pisze:
no to tak: numery z tabliczki to jutro, ale z tego co pamiętam to w numerze VIN pierwsze jest J (z tego co znajomy mówi, Japonia?), radio bez nawigacji, czy czujnik działał to nie wiem kupiłem dzień po "smoleńsku" i nie działał, poprzedni właściciel miał ją dwa lata ale do niego się nie dodzwonię bo już próbowałem, jak gaz zakładałem, na wyświetlaczu pojawia się "OUT SIDE" i z boku powinna być podana temperatura, a i jak go kupywałem to czujnika tam nie było, klima działa


Jakie tam jest radio? 2 din? zrob jakies zdjecie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2011-02-21 20:24:40, Bigelektron pisze:
Jakie tam jest radio? 2 din? zrob jakies zdjecie.


2 din,
,
narazie zdięcie z instrukcji, jutro fotka w realu.
  
 
Cytat:
2011-02-21 21:30:53, baxan pisze:
2 din,
, narazie zdięcie z instrukcji, jutro fotka w realu.