Pomoc przy wyborze CB-konkretne wymagani

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
prosze o pomoc doswiadczonych uzytkownikow.
W trase za miasto wyjezdzam dosc rzadko 2-3 razy w miesiace na dystance ok 200 czasem 300 km, zatem nie potrzebuje CB full wypas ale jednak tez nie jakiegos badziewia. CB chcialbym kupic niejako profilaktycznie, koszt taniego zestawu to w zasadzie maly mandat. Zalezy mi aby radio mialo jak najlepszy system odszumiania, bardzo charczace radio jest dosc wkurzajace.

Nie chcialbym dokonywac zadnych przerobek,wiercen etc w aucie. Antene najlepiej na magnes, swoja droga jak to lakier znosi po dluzszym okresie uzytkowania ?

Jesli chodzi o instalacje, w wieksze trasy jezdze z nawigajca gps, jak rozwiazac problem jednego gniazda zapalczniki ?
czy taki rozgaleziacz to dobry pomysl?
http://www.motoallegro.pl/item1157746767_trojnik_rozdzielacz_gniazda_zapalniczki_renomowany.html

Czy CB kupowac w sklepie czy tez lepiej w internecie?po zakupie radio trzeba wyregulowac ? w ogole lepiej to zostawic jakiemus specemu czy tez da rade to samemu zrobic?

prosze o polecenie dobrego za rozsadna cene zestawu radio+antena czy moze oprocz tego jeszcze jakies akcesoria sa przydatne?

z gory dziekuje!
pozdrawiam,
Jacek
  
 
Cytat:
2010-07-26 22:37:29, jacko_ pisze:
Witam! prosze o pomoc doswiadczonych uzytkownikow. W trase za miasto wyjezdzam dosc rzadko 2-3 razy w miesiace na dystance ok 200 czasem 300 km, zatem nie potrzebuje CB full wypas ale jednak tez nie jakiegos badziewia. CB chcialbym kupic niejako profilaktycznie, koszt taniego zestawu to w zasadzie maly mandat. Zalezy mi aby radio mialo jak najlepszy system odszumiania, bardzo charczace radio jest dosc wkurzajace. Nie chcialbym dokonywac zadnych przerobek,wiercen etc w aucie. Antene najlepiej na magnes, swoja droga jak to lakier znosi po dluzszym okresie uzytkowania ? Jesli chodzi o instalacje, w wieksze trasy jezdze z nawigajca gps, jak rozwiazac problem jednego gniazda zapalczniki ? czy taki rozgaleziacz to dobry pomysl? http://www.motoallegro.pl/item1157746767_trojnik_rozdzielacz_gniazda_zapalniczki_renomowany.html Czy CB kupowac w sklepie czy tez lepiej w internecie?po zakupie radio trzeba wyregulowac ? w ogole lepiej to zostawic jakiemus specemu czy tez da rade to samemu zrobic? prosze o polecenie dobrego za rozsadna cene zestawu radio+antena czy moze oprocz tego jeszcze jakies akcesoria sa przydatne? z gory dziekuje! pozdrawiam, Jacek



Witam

Na pewno nie kupuj radia sunker to badziewie psuje się od razu.

W grę moim zdaniem wchodzą 3 marki

president - drogi (ale dobry)
alan - średnia klasa
lafayette - miałem takie radio kiedyś było rewelacja ale chyba już teraz nie ma pl nowych

oczywiście są jeszcze cobry i unideny są one tez na poziomie alana.

ja jeżdżę dużo (relatywnie na pewno są tacy co jeżdżą więcej) około 3000 do 5000 na miesiąc

mój zestaw to alan 101 i antenka magnes tez alana. sprawuje się to bardzo dobrze. bez strojenia mam zasięg 5-10km wiec taki akurat. jest tez inny plus alan 101 jest mały i łatwo go wcisnąć.

Koniecznie, bez znaczenia jakie radio, kup z szybka 19 a nie 9.

co do rozgałęzienia to zależy od auta. niektóre nie maja filtrów wbudowanych i odpalanie wycieraczek czy dmuchawy powoduje zakłócenia w CB ale raczej od 1995 roku już auta maja filtr.

Mam 2 rozgałęziacze i np w mojej sienie działają ale już w seicento niestety rozgałęziacze wypada z gniazda.

pozdr



  
 
Cytat:
2010-07-26 23:40:19, thaniel pisze:
Witam Na pewno nie kupuj radia sunker to badziewie psuje się od razu. W grę moim zdaniem wchodzą 3 marki president - drogi (ale dobry) alan - średnia klasa lafayette - miałem takie radio kiedyś było rewelacja ale chyba już teraz nie ma pl nowych oczywiście są jeszcze cobry i unideny są one tez na poziomie alana. ja jeżdżę dużo (relatywnie na pewno są tacy co jeżdżą więcej) około 3000 do 5000 na miesiąc mój zestaw to alan 101 i antenka magnes tez alana. sprawuje się to bardzo dobrze. bez strojenia mam zasięg 5-10km wiec taki akurat. jest tez inny plus alan 101 jest mały i łatwo go wcisnąć. Koniecznie, bez znaczenia jakie radio, kup z szybka 19 a nie 9. co do rozgałęzienia to zależy od auta. niektóre nie maja filtrów wbudowanych i odpalanie wycieraczek czy dmuchawy powoduje zakłócenia w CB ale raczej od 1995 roku już auta maja filtr. Mam 2 rozgałęziacze i np w mojej sienie działają ale już w seicento niestety rozgałęziacze wypada z gniazda. pozdr



dzieki, wyczytalem gdzies o tym radyjku
"nie ma szybkiego przełącznika na kanał 19 a na 9 (ratunkowy) a w dodatku, przy każdym uruchomieniu, trzeba ręcznie wybrać kanał."
"Radio nie ma płynnej regulacją czułości odbiornika RF GAIN"
"Nie ma przełącznika CB/PA"
to prawda ?

co masz na mysli poprzez zdanie "kup z szybka 19 a nie 9" ?

pozdr

[ wiadomość edytowana przez: jacko_ dnia 2010-07-27 10:15:01 ]
  
 
po malych poszukiwaniach zastanawiam sie nad modelem Lafayette ATENA + antena SIRIO ML-145

wg opinii bardzo dobrze tlumi szumy, nie jest z najtanszej polki,male gabaryty i waga

antena wg wiekszosci solidna srednia polka, choc nie wiem czy nie lepiej kupic takiej skladanej, przy wiezdzie z niskim dachem szybkie jej zlozenie bez zdejmowania moze byc przydatne..

ciekawa prezentacja
http://www.youtube.com/watch?v=yNvbGsi7UmA&feature=player_embedded#!

choc dzwiek nacisku przyciskow w tym radiu jest dosc taki plastkikowy,

[ wiadomość edytowana przez: jacko_ dnia 2010-07-27 22:34:38 ]
  
 
witam

trochę cie wprowadziłem w błąd bo alan to marka midland sorki

co do szybkiej 19 zamiast szybkiej 9 to chodzi o przełącznik, który przełącza na 19 kanał czyli to co napisałeś "szybki przełącznik na 19"

lafayetta miałem dawno temu (kentucky) ale był świetny. teraz mam alana i tez jest dobry tak jak pisałem wcześniej ale nie mogę ci potwierdzić ze dzisiejsze lafayetty są takie jak napisałeś.

pozdrawiam
thaniel



  
 
trudne pytanie fakt 1.radio -uniden 520 xl nag gieldzie po 250 zl antena pirat 140 zl .zestaw optymalny .Antene przetestowalem ladnie sie stroi (do strojenia musisz miec reflektometr jak masz to zrobisz jak nie to fachowiec) ale antene polecam .Radio tez jest ok choc u nas nie dopuszczone do urzytkowania ale jest za ta kase naj
.a z legalu to president harry 2
  
 
Cytat:
2010-08-03 18:56:31, optrew pisze:
trudne pytanie fakt 1.radio -uniden 520 xl nag gieldzie po 250 zl antena pirat 140 zl .zestaw optymalny .Antene przetestowalem ladnie sie stroi (do strojenia musisz miec reflektometr jak masz to zrobisz jak nie to fachowiec) ale antene polecam .Radio tez jest ok choc u nas nie dopuszczone do urzytkowania ale jest za ta kase naj .a z legalu to president harry 2



po zorientowaniu sie w sytuacji z unidenem raczej z niego zrezygnuje, gra nie warta swieczki,
o presidentach rozne rzeczy czytam, dominuja opinie o przereklamowaniu.. president harry 2 kosztuje ok 450zl, jak na moje potrzeby i czesctosc uzytkowania cb jednak ciut za duzo..