Opinie o Toyocie Auris 1,4 D4D - MMT

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie odnośnie używania tego modelu auta.
Moja historia z Toyotą zaczęła się 3 lata temu od Toyoty RAV4 2.0 z 2001 roku. Auto świetne, bezawaryjne - ale do mojego sposobu używania - za duże i zbyt kosztowne w obsłudze. Jeżdżę w 95% po mieście (Wrocławiu) na trasach 15-20km w jedną stronę...
Więc sprzedałem i od stycznia używam Yarisa 1.4 D4D z 2006 roku. Auto jak na moje potrzeby (2 osoby, jazda po mieście jak już pisałem) jest prawie idealne. Ale za jakieś pół roku chciałbym przerzucić się na Aurisa. Też z silnikiem 1.4 (bo nie jest mi potrzebny 2.0 a DPF to w ogóle mi nie potrzebny), ale z tą pseudo automatyczną skrzynią biegów. A to dlatego, żeby żona mogła korzystać z auta - potrafi jeździć (mniej więcej ) ale z taką skrzynią byłoby jej dużo łatwiej.
Więc jeśli macie jakieś opinie (wyrobione o doświadczenie a nie przeczytane) - proszę o informacje:
- czy jest to awaryjne auto
- czy ta skrzynia nie sprawia jakiś problemów...

poradźcie
  
 
Polecam zapoznać się z opiniami na stronie http://www.autocentrum.pl/oceny/
  
 
Cytat:
2010-10-18 13:34:46, junior_ek pisze:
Polecam zapoznać się z opiniami na stronie http://www.autocentrum.pl/oceny/



dzięki za info i link - ale takie portale doskonale znam.
Chodzi mi raczej o informacje od osoby która jeździ tym modelem i czytuje to forum.
  
 
Cytat:
2010-10-19 13:25:23, ogooreck pisze:
dzięki za info i link - ale takie portale doskonale znam. Chodzi mi raczej o informacje od osoby która jeździ tym modelem i czytuje to forum.


Wszystko co ma MMT nalezy omijac szerokim lukiem,chyba ze jestes inwalida i niemasz wyjscia,ale to wtedy i tak lepiej kupic cos z normalna automatyczna skrzynia biegow.
MMT posiada wszystkie wady skrzyni automatycznej i wszystkie wady sprzegla ciernego.Oczywiscie kazde z powyzszych rozwiazan posiada oprocz wad rowniez zalety.MMT jednak posiada wylacznie wady tych rozwiazan,nie dajac w zamian nic pozytywnego.
W skrocie duzo placisz, duzo wymieniasz czesci, czesto wymieniasz sprzeglo,czesto trzeba kalibrowac i rzadko jezdzi normalnie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
i to się nazywa konkretna odpowiedź a znając Cię z tego forum, wiem, że warto wysłuchać tego wytłumaczenia.
dzięki