EGR zawór - brak mocy.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Z góry przepraszam za kolejny post dotyczący EGR, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Na zdjęciu poniżej widoczny jest zawór EGR w moim Essim (1995, Mk7, 1.8 TD, Endura DE).
Problem zaczął się z brakiem mocy dopóki nie włączyła się turbina (przy ok. 1800 rpm), do tego doszło dymienie na czarno i większe zużycie paliwa.
Dzisiaj zauważyłem, że metalowy element (nr 1 na foto) wychodzący z EGRa nie porusza się przy dodawaniu gazu. Jak poruszyłem wkrętakiem te część, to lekko zacząła się poruszać, tak jakby zapiekł się. Od tego momentu auto zazęlo być bardziej żwawe i mniej kopci. Uważam, że do końca jeszcze ten EGR nie jest sprawny lub nie będzie.

W jaki sposób można go wyczyścić lub ewentualnie zaślepić?



[ wiadomość edytowana przez: adrwod dnia 2010-11-20 18:48:58 ]

[ wiadomość edytowana przez: adrwod dnia 2010-11-20 18:49:29 ]
  
 
EGR masz w innym miejscu pod intercoolerem.

A to cięgno od otwierania zaworu odpowiedzialnego za całe pompowanie turbiny i to coś ma chodzić lekko. O ile dobrze pamietam na końcu tego cięgna jest zawleczka - sciągnij ją i to delikatnie rozruszaj. Też jest nakrętka kontrująca regulacje tego zaworu - nie odkręcaj jej i nie ruszaj tego bo nie ustawisz spowrotem tak jak było i turbina nie bedzie działać poprawnie...