Wymiana oleju silnikowego w zimie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Stuknęło 10kkm od ostatniej wymiany oleju w silniku

Lepiej wymienić teraz czy poczekać do wiosny?
  
 
Teraz wymień - czemu nie?
  
 
Może chce wymienić na doctora w takim przypadku lepiej w lecie
  
 
Żadnego doktora nie leje mechanik mi mówił ostatnio, że w zimie nie warto wymieniać oleju bo traci część swoich właściwości, lepiej poczekać do wiosny, stąd moje zapytanie...
  
 
Ja myśle,że możesz śmiało wymieniać w zimie jeśli wymieniasz na olej takiej samej gestosci,i uważam też ,że możesz poczekać do wiosny ponieważ nie musisz sie trzymać tak rygorystycznie wymiany oleju co 10tkm.
Kolega Grzech też jest zdania ,że możesz wymieniać w zimie ,więc jest nas dwóch w jedności siła ,przebiliśmy twojego mechanika .Teraz twoj wybór
  
 
wymienię więc zaraz po sesji czyli w zimie dzięki!!!!
  
 
A ile do tej wiosny przejedziesz ? 500km czy 5000km ?
  
 
Robię około 1000 km miesięcznie, więc jeśli by wymiana miała być w marcu, to zrobie 1000 - 1500 km.
  
 
Olej cały czas traci swoje właściwości odkąd się go wleje. Przecież jak go wymienisz po zimie, a robisz 1000 km miesięcznie to następna wymiana znowu wyjdzie zimą. Dla odmiany jak zrobisz to teraz, to następna będzie przed zimą. Ogólnie nie łapię rozumowania tego mechanika - gdzie tu jest oszczędność i czego? Przecież tak czy tak zimy się nie uniknie. No chyba, że ktoś te 10 000 pokonuje tylko latem, a auto od listopada do marca trzyma w garażu.
  
 
Ale ja łapie, zimno jest, nieprzyjemnie. Ja też bym wolał zmieniać wiosną, jak będzie cieplej. Albo latem lepiej.
  
 
Nie o to chodzi panowie bo jest garaż, ocieplany, przypomniało mi sie jeszcze jedno. Wg Niego wymiana oleju w zimie to szok dla silnika, a staremu dziadkowi taki szok zbędny

Ale i tak wymienie
  
 
Cytat:
2011-01-30 09:05:47, bee997 pisze:
... Ale i tak wymienie



Mechanika ? Słusznie.
  
 
bez przesady, jeżdże do Niego jedynie w sprawie regulacji zaworów, raz wymieniał sprzęgło i rozrząd (w reszcie spraw pomogło forum )...wszystko to na przestrzeni prawie 3 lat, a gość zna się na Poldkach bo gaźnikowym 1,6 zrobił ponad 400kkm
  
 
Cytat:
2011-01-30 09:05:47, bee997 pisze:
Wg Niego wymiana oleju w zimie to szok dla silnika, a staremu dziadkowi taki szok zbędny



Cytat:
2011-01-30 22:19:31, bee997 pisze:
gość zna się na Poldkach bo gaźnikowym 1,6 zrobił ponad 400kkm



Widzę tu pewną sprzeczność. No chyba, że tym starym dziadkiem jest mechanik?
  
 
Czy wg Ciebie 1.6 z Poldka jest silnikiem nowej generacji? Pomijając ile lat ma konstrukcja - 15ty rok użytkowania to nie tyle żeby nazwać go młodzieniaszkiem

tak czy inaczej i tak wymienię ten olej dla świętego spokoju, nie lubię jeździć gdy ma ponad 10kkm na jednej wymianie, a pytanie o olej w skrzyni i moście - jak wymienię co 30 kkm wystarczy?


[ wiadomość edytowana przez: bee997 dnia 2011-02-01 08:05:56 ]