Problem ze skrzynią Corsa C 2002 1.7 cdti

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich.
Nie wiem jak zacząć ale zaczne od początku... ;D
A więc...mam problem ze skrzynią biegów,mianowicie chodzi o to że czasami jest tak że nie da rady wrzucić żadnego biegu a o wstecznym to już nie mówie bo jest taki zgrzyt że SZOK !! Kiedyś jak jechałem do domu to musiałem po drodze stanąć na poboczu zgasić samochód i dopiero wrzucić jedynke... . Dodam że nie zawsze tak jest, a jeśli to coś zmieni to przez tą zime nie zdarzyło mi sie ani razu takie coś. Na moje oko to problem tkwi jednak w sprzęgle bo jak już pojawi sie problem to sprzęgięłko tak przy górze lekko chodzi i jak próbuje wrzucić bieg to samochód "buja" sie.....
Bardzo prosił bym o pomoc i chętnie wysłucham jakiś propozycji...
Dziękuje z góry o Pozdrawiam wszystkich !!!!
  
 
prponuje zaczac od wymiany sprzegla , przy okazji sprawdz jak wyglada olej w skrzyni wtedy bedziesz wiecial czy nic nie zmielilo w niej .

Cytat:
2011-04-20 15:37:46, konradzd pisze:
Witam wszystkich. Nie wiem jak zacząć ale zaczne od początku... ;D A więc...mam problem ze skrzynią biegów,mianowicie chodzi o to że czasami jest tak że nie da rady wrzucić żadnego biegu a o wstecznym to już nie mówie bo jest taki zgrzyt że SZOK !! Kiedyś jak jechałem do domu to musiałem po drodze stanąć na poboczu zgasić samochód i dopiero wrzucić jedynke... . Dodam że nie zawsze tak jest, a jeśli to coś zmieni to przez tą zime nie zdarzyło mi sie ani razu takie coś. Na moje oko to problem tkwi jednak w sprzęgle bo jak już pojawi sie problem to sprzęgięłko tak przy górze lekko chodzi i jak próbuje wrzucić bieg to samochód "buja" sie..... Bardzo prosił bym o pomoc i chętnie wysłucham jakiś propozycji... Dziękuje z góry o Pozdrawiam wszystkich !!!!