VW Lupo - wymiana żarówek w desce rozdzielczej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Chciałbym sobie wymienić żarówki podświetlenia deski rozdzielczej, a dokładnie pokręteł regulacji nawiewów w Lupo '99. Nie bardzo wiem jak dostać się do tych żaróweczek. Co i w jakiej kolejności należy rozebrać. Zdążyłem się zorientować, że nie jest to takie proste. Z góry dziękuję za pomoc.
  
 
Wreszcie po ciężkich trudach udało mi się wymienić spaloną żarówkę przy pokrętłach nawiewów w VW LUPO.
Mianowicie cały sekret tkwi pod środkowym pokrętłem (to najmniejsze - siła nawiewów). Należy je wyciągnąć. Siedzi twardo, ale nie ma się co bać. Da się wysunąć. Tam znajduję się jedna jedyna standardowa żaróweczka. Trzeba przyznać, że jest ona osadzona dosyć głęboko w takiej plastikowej rurce i nie jest tak łatwo ją wyciągnąć, jednak da się to zrobić. Można spróbować nasunąć na nią jakiś gumowy wężyk lub sposób, którym ja sobie poradziłem. Użyłem takich kombinerek-szczypcy, czyli taka wąska, długa odmiana kombinerek. Okleiłem je taśmą izolacyjną aby zamortyzować szczęki a na końcach umieściłem taśmę, klejem do góry, aby chwyciły żarówkę. Tym sposobem bez większych problemów wysunęła się żarówka.
Ważne aby jej nie zmiażdżyć, gdyż wtedy będzie problem ją wyciągnąć. Proszę pamiętać - ŻARÓWKĘ WYSUWAMY, nie trzeba jej w żaden sposób przekręcać.