[MKVII] Cabrio, przecieka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Od paru dni po siarczystych ulewach jakie nawiedziły mą miejscowość zauważyłem mokre siedzenie pasażera i kierowcy. Po dokładnych oględzinach stwierdziłem że cieknie woda w tempie 1 kropli na 5 sekund z łączenia uszczelki dachu nad szybą drzwi i uszczelki na przedniej szybie. Próbowałem podnosić szyby co nic nie pomogło, kapie tylko z tego łączenia po jednej i drugiej stronie i nie mam już pomysłu co robić, może ktoś wie co zrobić? Do tego oglądając dach zauważyłem w środku w tych uszczelkach takie hmm.. korki, wyciągnąłem je i potem z powrotem włożyłem, jak to powinno wyglądać w końcu?
Pozdrawiam
  
 
1) "Korki" gumowe mają być w tych uszczelkach.
2) Kup gumową uszczelkę do okien (czarną lub brąz i markerem pomaluj na czarno), tylko gumową nie piankową! Tylko nie jakieś profile 'P' czy inne tylko zwykłą prostokątną samoprzylepną. Naklej tą uszczelkę dookoła tego korka.
3) Wymień uszczelki na te z mk7. W mk7 w uszczelce na przednich słupkach są rynienki i zachodzą one na dach, wtedy woda z uszczelki ramki przedniej szyby nie spływa na szybę, a często właśnie łączeniem uszczelek do środka, tylko spływa na zewnątrz po uszczelce.