[S] Omega A Caravan 24v

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco


Porządków garażowych ciąg dalszy…

Coraz więcej obowiązków rodzinnych i rodzicielskich, i coraz mniej czasu na zabawki spowodowało, że doszedłem do wniosku, iż trzeba nieco zredukować liczebność floty. Jako pierwszy wytypowany został DF, którego od paru lat praktycznie w ogóle nie używam (garaż opuszcza na mycie z kurzu i przeglądy). Moje auta generalnie jednak po prostu nieustannie stoją.

W wyniku długich przemyśleń, kolejny wybór padł na omegę. Po prostu w toku redukcji liczebności, chcę także dokonać ujednolicenia zbiorów w zakresie marki. Przywiązanie do trójramiennej gwiazdy jest we mnie bardzo silne…

Auto nie jest idealne, ale zrobione w nim zostało BARDZO dużo i wszystko (poza tempomatem) działa bez zarzutu. Ostatnio samochód przeszedł duży przegląd (na kwotę stanowiącą 25 procent proponowanej ceny…, a dokonujący go serwis (Mercedes Broler w Warszawie) ocenił obecny stan auta bardzo dobrze. W każdej chwili można do omegi wsiąść i wyskoczyć nią na wakacje na Costa del Sol lub jakimkolwiek innym odległym miejscu w Europie (lub poza nią). Bez wątpienia dojedzie tam i wróci, wioząc na pokładzie rodzinkę tudzież inną grupkę turystów i ich spory bagaż, dostarczając przy tym powodów do dużego uśmiechu na ustach temu, który władać będzie jej sterem.

Cena, porównując z innymi ofertami omegi A, a także B, nie jest może specjalnie niska. Jest trochę rdzy, jest trochę drobnych wgnieceń i zadrapań - ale z drugiej strony naprawdę nie jest to kwota duża za takie auto. Przy dobrym traktowaniu, skrupulatnym serwisie i odstawianiu do garażu na okres zimowy, czarna omega ma szansę pozostawać w takim stanie, w jakim jest teraz jeszcze przez wiele, wiele lat. Z pewnością warta jest zachowania dla przyszłych pokoleń.

Szczegóły, dane kontaktowe, cena i trochę fotosów tutaj:
STERNENFLOTTE.PL

Nie chcę się pozbyć tego auta, ale znaleźć dla niego dobry dom. Nie mam za wiele czasu, aby zajmować się sprzedawaniem samochodów, więc proszę o kontakt tych, którzy są NAPRAWDĘ POWAŻNIE zainteresowani.

  
 
Auto żywe i zdrowe - nadal czeka na chętnych do dokonania oględzin. Wraz z nadejściem śniegu i pojawieniem się niszczącej soli na asfalcie zapadnie w sen zimowy i trzeba będzie czekać pewnie do kwietnia, nim będzie można ponownie zapoznać się z nim w stanie innym niż statyczny w mroku garażu...
  
 
Zima przeminęła (chyba). Omega czeka.
W grudniu, nim spadły śniegi, omega standardowo (ja co roku) trafiła do lakiernika w celu przejrzenia i zakonserwowania od spodu. Jest zdrowa.

Do samochodu dodatkowo jest komplet kół z oryginalnymi fabrycznymi felgami sześcioramiennymi (z dekielkami i specjalnym kluczem do ich zdejmowania).

Więcej dodatkowych informacji pod linkiem wskazanym poniżej.

PLN 6999.
  
 
W dniu dzisiejszym czarna omega została przekazana nowemu opiekunowi. Wszystko wskazuje na to, że znalazła dobry nowy dom i będzie jeszcze żyła długo i szczęśliwie.
  
 
Cytat:
2012-04-02 18:07:47, psinthos pisze:
W dniu dzisiejszym czarna omega została przekazana nowemu opiekunowi. Wszystko wskazuje na to, że znalazła dobry nowy dom i będzie jeszcze żyła długo i szczęśliwie.



ben ten z okp w końcu się zdecydował?

  
 
Ben ten z OKP?
Nie wiem, czy to 'ten'. Ale był zdecydowany.
  
 
Cytat:
2012-04-02 18:24:47, psinthos pisze:
Ben ten z OKP? Nie wiem, czy to 'ten'. Ale był zdecydowany.



tak, to "ten"

właśnie dojechał i opanowuje emocje po klasyku z 3,0 24v

i coś mi mówi, że będziemy mieli nowego usera


  
 
Cytat:
2012-04-02 22:15:35, 7gsi pisze:
właśnie dojechał i opanowuje emocje po klasyku z 3,0 24v i



Cieszy mnie to.
Auto ma parę drobnych mankamentów do poprawienia, ale myśle, że przy odpowiednim traktowaniu będzie dobrze służyło i sprawiało radochę przez jeszcze wiele lat.