[E9] Toyota Corolla 1.8 Diesel XL Sedan

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Przyszedł czas na pochwalenie się jak w temacie Corollą
Krótki jej opis:

Marka: TOYOTA
Model: COROLLA
Rok produkcji: 1988
Silnik: 1.8 Diesel
Wersja: XL
Przebieg obecnie: 355 000 km
Zawieszenie: narazie seria
Wydech: seria
Wnętrze: oryginał
Wyposażenie: centralny zamek z pilota, alarm

Plany są duże ale pierw trzeba ją troszkę dopieścić

Konserwacja przed zimą dokonana i zrobione łatki w podłodze Silniczek igła, suchutki, blacharka bardzo dobry stan.

Na wiosnę wpadną alufelgi

O wszystkim będę informował

Pozdrawiam wszystkich toyotomaniaków






A tak sobie wygląda na alufelgach (pożyczonych ):



  
 
Rety ale fajowa Stara e9 w dieslu i nawet nie przeszkadza mi że jest to sedan

Masz ją od niedawna, tak? Gdzieś Ty taką znalazł w takim stanie??
  
 
Ladna rolka

Ta buda z tym silnikiem = fura niedozdarcia , na mysl przychodzi mi stara jetta 1.6d , posiadam taka ale chetnie przygarnal bym tez e9.
  
 
Cytat:
2012-01-02 21:05:27, madzia_83 pisze:
Rety ale fajowa Stara e9 w dieslu i nawet nie przeszkadza mi że jest to sedan Masz ją od niedawna, tak? Gdzieś Ty taką znalazł w takim stanie??



Mam ją od jakiś 3 miesięcy. Kupiona od znajomego który jeździł nią bardzo długo i pracuje w serwisie Toyoty czyli prawdopodobnie autko też było serwisowane właśnie tam. Jak było do sprzedania to nie zastanawiałem się ani chwili nad nią bo przez 4 lata widziałem ją prawie że codziennie więc wiem jaka jest. Silniczek igła suchutki nabite już ma około 355 000 km a dalej pracuje jak nowa Naprawdę jestem zadowolony z niej i to bardzo
  
 
Ech łezka mi się w oku kręci
Ładna
Robiłeś coś z blachą bo progi widzę chyba oryginalne ?
  
 
Cytat:
2012-01-03 13:51:51, mazur pisze:
Robiłeś coś z blachą bo progi widzę chyba oryginalne ?



Wiem że wymieniane było jedno nadkole po stronie wlewu paliwa, o progach nic mi nie wiadomo, ale przy robieniu konserwacji (a w zasadzie przy poprawie konserwacji bo była tak dobrze zrobiona) zrobiliśmy z kolegą dwie łatki przy końcu progów bo tylko tam było przygnite. Potem zrobiłem czyszczenie progów prawie do gołej blachy i progi zostały na razie zakonserwowane barankiem. W przyszłości może znów powrócą pod kolor nadwozia
W podłodze zrobiłem dwie łaty a tak to blacha zdrowa I to mnie cieszy bo wiem że rdza te samochody bardzo lubi Ale jak się będzie dbało to się ją wypędzi

[ wiadomość edytowana przez: snap_szymek dnia 2012-01-03 18:47:49 ]
  
 
Ahh fajna, jedyny diesel jakim mógłbym jeździć
  
 
Rolka obecnie (czas zimowy )







  
 
Kiedyś dorobię się garażu, kupie taka i wepchnę ją do renowacji
Marzy mi się takie autko w 100% oryginale, spokojnie mieszkające w garażu, bez rdzy, bez jazdy zimą itp itd
  
 
Galka zmiany biegow z e11 G6 lub Levina ? , masz 6 biegow na niej ?
  
 
Cytat:
2012-01-11 21:48:17, CzapCzap pisze:
Galka zmiany biegow z e11 G6 lub Levina ? , masz 6 biegow na niej ?



Nie ona jest 5 biegowa a czy z e11 to nie wiem taka już była jak ją kupiłem ale jest naprawdę bardzo wygodna
  
 
Fajnaaaa I kolorek taki mój Aż mi się zachciało moją wywlec z garażu.
  
 
Cytat:
2012-01-12 09:40:59, madzia_83 pisze:
Fajnaaaa I kolorek taki mój Aż mi się zachciało moją wywlec z garażu.



Ubrudzisz ))))
  
 
Byłem dziś na diagnostyce tak sobie sprawdzić stan amortyzatorów, hamulców i ewentualnych luzów. Byłem w szoku jak zobaczyłem w jakim rewelacyjnym stanie jest zawieszenie i hamulce. Luzów żadnych, jedynie niewielkie w jednym tylnym stabilizatorze ale to ogarnę I jedynie muszę podciągnąć linkę ręcznego. A tak to miód i orzeszki Silnik igła zawieszenie hamulce również więc nic nie pozostaję jak pielęgnować Roleczkę i cieszyć się jej szczęściem. Ale mam do niej jeszcze wiele planów o wszystkim będę pisał
  
 
Cytat:
2012-01-12 14:57:46, mazur pisze:
Ubrudzisz ))))


Ano. Wzięłam Avensisa
  
 
Cytat:
2012-01-13 09:52:01, madzia_83 pisze:
Ano. Wzięłam Avensisa



Słuszna postawa tylko wagona się gorzej myje ))))))
ale to już pewnie męża problem

Co do zawiechy w E9 po 5 latach eksploatacji, 120 pary tys przejechanych w tym czasie, wymieniłem z przodu amory, pierwszy właściciel wsadził tam jakieś g... Kagera, prawa końcówkę drążka i jeden łącznik z tyłu...




[ wiadomość edytowana przez: mazur dnia 2012-01-13 12:24:02 ]
  
 
Cytat:
2012-01-13 12:18:34, mazur pisze:
Słuszna postawa tylko wagona się gorzej myje )))))) ale to już pewnie męża problem


Otóż to
  
 
Bardzo proszę bez OT
  
 
dzisiaj oddałem alufelgi do malowania proszkowego po powrocie do mnie pochwalę się na czym będzie od wiosny jeździć Rolka
  
 
Samochód cudowny, ale tylne lampy wyglądają jak z Bangladeszu albo Ukrainy