Łada 2105 2.0 8V Omega ANDRYS, (do jazdy na codzień ;))

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam , znowu udalo mi sie zakupic nowy pojazd cccr ze wgledu na sytuacje dosc kiepska na rynku paliwowym , nie stac mnie na chwile obecna na jazde na ON wiec postanowilem zakupic pojazd LPG . Zakupilem Ladzairke z mojego miasta w znosnym stanie za 1000zl z nowa butla LPG i oponami. silnik miala troiszke za slaby ale oszczedny lecz trafila sie nie zabijalna jednoistka oraz dosc tania w zakupie i ekspoatacji z OPLA OMEGI A 2.0 8v 115KM.

Szybka decyzja w czwartek wieczorkiem lada pofrunęła na warsztat i silnik wypadl , nowy zostal szykoany:





w piatek silniczek nowy zaaplikowaliśmy do budy , oraz chlodnice w przednim pasie (troche podciete zebra i szeroka chlodnica z passata sledzia pasuje jak ulal):




w sobote i troche w niedziele - wybieraki biegow, dopasowany wal z Fiata argenta, flansza redukcyjan pomiedzy krzyzami , podpora akumulatora po drugiej stronie, filtr powietrza z przeplywka, wiazka silnikowa, opuszczony drazek stabilizatora, przerobiony drazek srod. kierowniczy , i pare pierdul:




narazie tyle , chce do końca tyg . czyli gdzies do polowy stycznia juz normalnie chasac po lodzi , musze jesszcze cewke i uklad sterujacy np BINGO skolowac do wtrysku do gazu. jutro najprawdopodobniej linka sprzegla i przewody paliwowe.
  
 
łada zrobiona , jeżdzila super wrecz zajebiaszczo, fotki wkleje z przebudowy nie bawem , lecz nie mam szczescia, 1 lutego ok godz. 8smej rano jak odwiozlem narzeczona do pracy wyladowalem na passacie.

Wypadek
  
 
No cos, wspolczujemy. Widac,ze pech cie przesladuje. Dobrze ze tylko tak to sie skonczylo. Teraz pewnie policja nie da ci spokoju, bo pewnie silnik nie byl ''zarejestrowany''. A czemu straciles przyczepnosc, oponki lato?
  
 
wygląda to naprawdę nie ciekawie, dobrze, że wszyscy żyją.

a co do przekładki to chętnie bym zobaczył jak ten silnik tam siada, czy nie ma problemów z wydechem.
  
 
grubo pojechałeś, dobrze że wszyscy żyją...
moc za duża? mnie tak raz obróciło jeszcze z DOHCem jak było ślisko.. na środku skrzyżowania... mam nadzieję że szpera polepszy sprawę i nie będzie takich wariactw przy ISie
  
 
Zdarza się nawet najlepszym - redukcja biegów na zakręcie, koła się zatrzymują i rodeo gotowe ...ech. Bardzo ciężkie do wyprowadzenia.

Pozdrawiam.
  
 
nie wiem jaka tam była sytuacja ale podejrzewam, że był lód który powstał przez uparte odśnieżanie ulic i sypanie solą.

tak to nie przesadzajcie że jak dupę zarzuci to już jest kaplica, wtedy jest


[ wiadomość edytowana przez: rafal125p dnia 2012-02-03 19:09:40 ]
  
 
Pewnie zarzuciło dupę na śliskim (oszroniony wiadukt) przy redukcji,a pomógł nowy mocniejszy silnik (szarpnęło przy zmianie biegów i ciężki przód z nowym silnikiem uciekł).
Dobrze ze dzieki Bogu dziewczyna wysiadła i Tobie sie nic nie stało !!!
Niestety coś takiego jak bezpieczeństw o w klasycznej Ładzie to tylko iluzja ... Grubsze blachy to za mało...
  
 
Wielka szkoda, a miało byc tak fajnie z projektem!

Pozdrawiam
igiers
  
 
silnik omegi juz sprzedany z ladziarki i pare detali takze ktore ocalaly. Kilka elementow przedniego zawieszenia trafilty do nowej ladziarki. nIE MA CO SIE ZATRZYMYWAC W MIEJSCU . trafila sie ladziarka naszego kolegi Ossa ale ju nie w takim stanie jak ja znamy. ale i tak jest jeszcze przyzwoicie. narazie zobilem zaiwesznie przod , pare pierdol z elektryka, linke maski, zawor nagrzewnicy , hamulce przod i tyl bo maskara byla generalnie , bo wlasciciel ktoremu Oss sprzedal bardzo ja zaniedbal i to w 2-3 lata., szykuje sie blachara na wakacje bo bacharzyny i kalafiory to ona ma /.
  
 
PICS or didn't happen
  
 
dopakuje tak na koniec ,jak to bylo skladnie ladnie pod maska tuz przed wyjazdem, generalnie podobalo mi sie bo wszystko pasowalo.


a tak wygladalo jak sie cielo juz, z dodatkowa para nog po wyjsciu ze szpitala ;-(

  
 
Szkoda Łady, ale najważniejsze, że dziewczyna żyje.
  
 
Patrząc na te zdjęcia z artykułu to wygląda jakbyś nieźle miał na budziku, najważniejsze że wszyscy cali i poważniejszych obrażeń nie było, a Łada, fakt, szkoda ale będzie następna

z dużym opóźnieniem, zdrówka