Cieknie z układu chłodzenia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam wyciek z układu chłodzenia. Dokładnie z lewej strony silnika V6, tej od kierowcy. Przy silniku z dużej rury która idzie do chłodnicy. Co tam jest przy silniku, gdzie ten wąż jest przypięty. Widać, że ktoś tam już coś lepił, i trochę się to rusza. Do czego ta rura od chłodnicy z lewej strony wchodzi? Co to jest. Bo jest taki mróz u nas, że narazię nie mam jak do tego zaglądać, a w garażu inny auto rozebrane. Proszę o rady, bo ze schematu, nie mogę tego wypatrzeć:

http://www.v6calibra.net/common/v6_calibra_coolant_system.htm
  
 
zimno ok, ale zrób fotę, zaznacz ocb i wklej - bo nic nie czaję z samego opisu. Schemat wkleiłeś zdaje się nie z omegi.


...czy mam napisac, że zawodnik co kupił żółtka upala cały czas na odcinaczu i z napraw to rozmyśla nad kolejnymi tuningami?
  
 
Bo sie ropłacze...

A tak to jestem zadowolony z tej, tylko to po wypadku się stało, myśle że coś pękło. Roztrzaskałem ze swojej winy, a teraz robię powoli.

Inaczej prościej: do czego przykręcony jest wąż, który idzie do chłodnicy z góry z lewej strony - od kierowcy. Ten duży. Zdjęcie zrobie jutro.
  
 
wejście na termostat?
takie alu.
może jakaś opaska albo inny banał?
  
 
No takie alu... tak wlasnie myślę, że to wejście termostatu, a raczej wyjście. To teraz inaczej czy to "alu" musi być przytwierdzone na stałe czy to jest ruchome. Bo u mnie niestety to lata...
  
 
Termostat jest z przodu bloku między głowicami.Na obudowe termostatu jest nałożona alu rurka(uszczelnienie na 2 oringi),która jest przykrecona przez ucho do silnika.Na rurke naciagniety jest wąż gumowy,który łaczy sie z chłodnicą.
Miałeś dzwona to obstawiam,że ułamałeś ucho trzymające alu rurke i rozszczelniło się połaczenie z obudową termostatu,Dokręć też obejmy na wężu.
Dostęp do tej alu rurki jest dziadowski(przechodzi między głowicą o obudowa rozrzadu) ale ja kiedys dałem radę.
Ale sie kurde rozpisałem
  
 
No i z pomocą was i Etzolda odkryłem, że moja rura, którą już ktoś kleił, jest odkręcona i lata sobie w to i w to... Śrubka wisi z boku, nie jest przykręcona wogole. Tylko pytanie: jak ta rurka jest juz ropieprzona przy tym wkręcanym uchwycie, to jest szansa gdzieś ją dostać??? Jutro rozbiore to całkiem bo będę miał wolny cieplutki garaż, bo nie uśmiecha mi się palenie w piecu drewnem...
  
 
Używkę kupisz wszędzie(Marios,alledrogo,miejscowy szrot)
Mususz tylko dobrze dobrać oringi(nie za ciasne-nie za lużne) wyczyścić rurę obudowy termostatu i wszystko posmarować przed złożeniem.(ja użyłem smaru silikonowego)
  
 
No to będzie gimnastyka, żeby to wyjąć...
  
 
Cytat:
2012-02-02 16:25:27, DaZmud_9 pisze:
No to będzie gimnastyka, żeby to wyjąć...



gimnastyka to jest wyjęcie termostatu bez ściągania dolotu

  
 
Tak patrz na schematy - da się? Toż to czym to odkręcić?