YARIS I 2001 r 1,3 problem z obrotami silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich Forumowiczów

Problem z którym walczę już długi czas to niskie i nierównomierne obroty na zimnym silniku.
Jest to Bardzo wdzięczny samochód Yaris Japończyk silnik 1,3 benzynka.
Wdzięczny bo nic się nie działo żadnych usterek do teraz. Jest przejechane ok 200 000 km.
Z tematem obrotów walczę od miesiąca. Usterka tylko pojawia się po odpaleniu na zimnym silniku i po uzyskaniu temperatury silnika, znika. Silnik dobrze odpala, zbiera sie nie ma kodów usterkowych.
Podstawowe tematy sprawdzone świece, filr powietrza wymieniony, przepływomierz czysty.

Zacząłem walczyć z przepustnicą i szukać tutaj wady i prawdopodobnie zwaliłem temat. Wykręciłem przepustnicę, wyczyściłem wszystko(było sporo syfu w jednym z czujników - chyba zawór powietrza lub iscv , łącznie z odkręciłem dwa czujniki:
- położenia przepustnicy i zaworu iscv - po złożeniu chmura białego dymu z wydechu.
Wykręciłem ponownie przepustnicę i okazało się że rozleciała się uszczelka gumowa pod zaworem czujnik iscv i prawdopodobnie płyn przedostaje się środka przepustnicy. Zamówiłem nowa uszczelkę i czekam.

Mam pytanie czy można grzebać przy przepustnicy podobno czujnik położenia przepustnicy ma ustawienie fabryczne i nie powinno się go odkręcać?
Czy jestem wstanie to jeszcze ustawić tak żeby wszystko działało, czy rozglądać się za przepustnicą.
No i czy to dobry kierunek ta przepustnica przy tego typu usterce.

Dziękuję z góry za jakieś sugestie czy porady.