Avensis 2.2 177km - nie odpala (wideo + kody błędów)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie,
mówili - kup Japońca będziesz jeździł do końca, więc kupiłem.
Ale do rzeczy 😃
Mam Avensis 2.2 177km 2013r, 230tys. przebiegu- chciałem zrobić trasę Polska - Hiszpania (przeprowadzka i auto było załadowane na maxa), przed granicą ES zatankowałem do pełna w FR(Carrefour) przejechałem około 50 km i z silnika zaczął wydobywać się terkot. Zatrzymałem auto, żeby sprawdzić czy coś się dzieje pod maską i nic nie zauważyłem niepokojącego więc ponownie odpaliłem i ruszyłem. Po rozpędzeniu do 100 znów zaczął być słyszalny terkot więc zjechałem i czekałem na lawetę. Gdy przyjechała chciałem do niej podjechać 10 metrów ale z tłumika zaczął wydobyć się biały dym więc ją zgasiłem. Miałem wrażenie, że przed tym gdy ruszyłem cięzej się rozpędzał i dłużej trwało wejście na wyższy bieg.
Gdy dostałem już samochód pod dom poszedłem sprawdzić czy odpala. Samochód odpalił, na biegu jałowym nie było słyszalnych dla mnie żadnych dodatkowych dźwięków. Gdy dodałem i puściłem gaz auto zgasło. Od tamtej pory nie mogłem go odpalić. Z tego co zauważyłem to z filtra powietrza po tym przy-gazowaniu wydobył się biały dym(niewielka ilość). Sprawdziłem olej i poziom jest ok(zawsze leje oryginalny Toyota), w płynie chłodniczym nie ma również piany. Na wtryskach nie ma żadnych wycieków, pod autem również.
W załączniku wideo z odpalenia oraz kody błędów jakie dostałem na OBD.
Będe wdzięczny za jakiekolwiek pomysły, bo nie wiem czego spodziewać się po mechanikach w ES

Ostatnie wideo po którym nie mogę odpalić auta


Praca silnika

[ wiadomość edytowana przez: kubabak dnia 2023-07-29 00:22:40 ]

Błędy 1/2

Błędy 2/2

[ wiadomość edytowana przez: kubabak dnia 2023-07-29 00:23:43 ]

[ wiadomość edytowana przez: kubabak dnia 2023-07-29 00:24:10 ]