Jaka to seria Audi A3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mój wujek ma Audi A3 pierwszej generacji z 1999 r w wersji 5 drzwiowej.Posiada ona silnik benzynowy 1.6 o mocy 101 KM oraz automatyczną skrzynię biegów.Na internecie widziałem wiele wersji 5 drzwiowych,jednak wszystkie egzemplarze posiadały silnik diesla i manualną skrzynię biegów.Moje zapytanie brzmi więc,czy taka wersja jak ma wujek istniała i czy ten samochód jest w pełni oryginalny,czy też "przekombinowany".Dla lepszej oceny dodaję zdjęcia














  
 
Ta wersja z tym silnikiem była produkowana od 09/1996–08/2000 jednak 5 drzwiowa pokazała się dopiero w 1999r.
Taka ciekawostka ten silnik 1,6 ma 74kW i 101 koni, nowsza generacja silnika 1,6 produkowana 08/2000–06/2003 75kW i 102 konie

Więc to nie jest nic przekombinowane, pewno w Polsce mniej popularne
  
 
Dzięki za odpowiedż.Audi mojego wujka pochodzi z Francji tak więc mała popularność tej wersji w Europie jak najbardziej pasuje.Za granicą być może jest jej dużo więcej
W internecie przeczytałem też,że na przełomie 1999/2000 tuż przed liftingiem Audi produkowało mieszane wersje "a trójek".Tzn.na zewnątrz stara wersja,a w środku po zmianiach.Być może prezentowana przeze mnie Audi pochodzi właśnie z tej serii co tworzy kolejny ciekawy "smaczek"
  
 
Tak to już jest co kraj to obyczaj i modele są dostosowane do rynku