Czy warto Nivę???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
napaliłem się na Nivę...
nie miałem jeszcze swojego autka (2 lata tłukłem się służbowymi Oplami i Fordami).
chciałbym kupić używaną Nivkę, ale nie wiem czy to gra warta świeczki (i kasy)???
na co trzeba patrzeć jak się bierze taką używankę? jak nie dać się po prostu nabić w butelkę?
czekam na wasze opinie...
tom
 
 
warto. Reszte niech powiedza uzykownicy niv.
  
 
Poszukaj pare postow nizej. Bylo juz o tym kilka razy.
  
 
Warto - fajne autko, ale musisz wziąć pod uwagę, ze to samochodzik terenowy, więc komfort jazdy na trasie i w miescie z pewnością bedzie niższy, niż w osobowym Oplu, czy innym Fordzie.
Coś za coś.
Ale części są stos. niedrogie, a i samochód do bardzo awaryjnych nie należy (a jesli nawet się zepsuje, to jest to prosta konstrukcja do naprawienia w każdym garażu... ).
Zwróć uwagę na nadwozie -> jeśli jest mocno pordzewiałe (lub było pordzewiałe, ale zostało "zrobione"), to dałbym sobie spokój z takim egzemplarzem.
Dobrze, jakby miało założony gaz (bo zapewne będziesz chciał założyć - z uwagi na koszty eksploatacji - a tak wyjdzie taniej).
Generalnie - faktycznie prześledź istniejące wątki.

P(I)Es:
Jak qpisz, to koniecznie dołącz do Klubu
  
 
WARTO!
Jest teraz na Allegro taka jedna za 4000 z LPG....
  
 
dzięki za odpisy!
przejżałem prawie wszystki posty. chyba tylko umocniło mnie to w przekonaniu że WARTO!!!
komfort jazdy nie ma dla mnie dużego znaczenia. ważne żeby autko było mało awaryjne i zdatne do samodzielnych napraw (lubię grzebać). oczywiście ważne jest żeby było 4WD i powiozło mnie w każdy teren.
nie jeżdżę też specjalnie szybko. wyleczyłem się z tego w firmach po 2 wypadkach w ciągu 2 tygodni (zima i ślizgo).
NIVA wydaje mi się obecnie jedyną rozsądną propozycją na rynku (cena/jakość/eksploatacja).
jak kiedyś kupię to na pewno do klubu dołączę. fachowa pomoc i rada zawsze się przyda.
POZDRAWIAM )) TOM