Valery i VAZ-y

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tym nowym wątkiem chciałbym się przywitać oficjalnie na forum LKP prezentując moje samochody.

Jestem aktualnie w posiadaniu trzech modeli marki VAZ

  • 2103
  • 2107
  • 2121
MODELMODYF.SILNIKROK PROD.KOLORPOJEMNOŚĆSKRZYNIA
210321033210111983BIAŁY1300cm3 GAŹNIKIV
21072107221051988KREMOWY1300cm3 GAŹNIKIV
2121(3)2121421214-202003WIŚNIOWY1700cm3 MPIV


Od zawsze w naszej rodzinie, kiedy sięgam pamięcią była jakaś maszyna VAZ. Dla mnie wydaje to się bardzo normalne. Dopiero podczas rozmowy z inną osobą "niewtajemniczoną" wychodzi moje zdziwienie kiedy tłumaczę co to za pojazd - coraz częściej z tym się spotykam. We wszystkich modelach prowadzę na bieżąco wszelkie prace związane z utrzymaniem pojazdów w bardzo dobrej kondycji. Siemiorka - samochód komfortowy do jazdy na co dzień (bez zimy) i poza granice kraju, Niva - zwiększona przestrzeń ładunkowa (wyjęta tylna kanapa), a Trjoszka jest moim oczkiem w głowie. Nie będę pisał o przeprowadzonych zmianach - wszystkie modele są takie jakimi wyszły z linii + dodatki ułatwiające jazdę/eksploatację. To jednak nie znaczy że nie uważam modyfikacji/tuningów za niedopuszczalnych. Po prostu miło mi się patrzy na "oryginałek".



Z nowym - 2013 rokiem życzę Wam i sobie miłego i owocnego czasu spędzonego na forum LKP i poznania się osobiście - Valery


Serdeczne podziękowania dla: alex76 bartixr emde Góral SzokoLada





  
 
witam serdecznie...
a zdradzisz tejemnice....czym jeździsz w zime???
  
 
Cytat:
witam serdecznie...
a zdradzisz tejemnice....czym jeździsz w zime???


Żadna tajemnica - korzystam tylko z Nivy.
Minusy na naszych drogach zimą to moim zdaniem za wiele soli i zabronione szypy. Nic, tylko brać przykład ze Skandynawów
  
 
Bardzo fajna kolekcja VAZ-ów Moja faworytka to wiadomo - trjoszka Fajnie jest znać kogoś kto ma kilka Ład i jeździ nimi na co dzień. Do Częstochowy mam niedaleko może kiedyś będzie okazja żeby przyjrzeć się im na żywo

Pozdrawiam i życzę powiększenia swojej floty
  
 
Witam serdecznie i również życzę udanego Nowego 2013 Roku!
Trójeczka znowu w pięknej obstawie, tak trzymać!
Szerokiej drogi i dużo przyjemności z jazdy!
Z pozdrowieniami,
@lex
  
 


Siódemeczka Tomka, zdjęcie znalazłem w czeluściach internetu. Auto, którym bezawaryjnie dojechaliśmy na zlot do Czech i którym miałem przyjemność trochę pokierować w drodze powrotnej.







Więcej zdjęć nie wklejam, odsyłam na stronę Częstochowskiego Ruchu Klasyków na facebooku, przewija się tam w miarę często.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Tak coby nikt nie pomyślał, co u mnie nic się nie dzieje

...tym razem trioszka w 'barwach wojennych'



Zdjęcie zapożyczone ze strony: http://www.blog.pl/blog-natalialamch_blog_pl/2013/10/06/14-mili-czestochowa-2013/#.UlWcpumYDQk.facebook
  
 
Aż żal "rękaw" na zakręcie zaciągnąć.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2013-10-12 14:51:53, Valery pisze:
Tak coby nikt nie pomyślał, co u mnie nic się nie dzieje ...tym razem trioszka w 'barwach wojennych' Zdjęcie zapożyczone ze strony: http://www.blog.pl/blog-natalialamch_blog_pl/2013/10/06/14-mili-czestochowa-2013/#.UlWcpumYDQk.facebook



Witaj Kolego!!!!

Twoja Trójeczka wygląda przepięknie!!!!

Szacunek i słowa uznania.

Jeszcze raz dzękuję za obiecane końcówki.

Pozdrawiam serdecznie.

Ladfan.
  
 
Cytat:
Aż żal "rękaw" na zakręcie zaciągnąć.



A powiem tak, że nie zawsze - wszystko tylko w rozsądnych granicach i na możliwości maszyny Mam oryginalne zawieszenie poza tym

Dotoczyłem bębny hamulcowe. Wyszło po 0,4 i 0,6 mm. Dałem cylinderki bez regulacji odstępu (tak jakie powinny być w tej wersji - czyli regulacja odstępu podkładkami ciernymi szczęk hamulcowych) i nowe szczęki.
Idealnie pasują szczęki od poloneza trucka (tego najstarszego). Trzeba tylko wywiercić otwór w każdej szczęce żeby zamocować pomocnicą sprężynkę dociągającą szczękę w stronę półosi.
Całość chodzi lekko i precyzyjnie jak zegarek

...miałem porobić zdjęcia, ale jak zwykle kiedy za coś się zabieram to zapominam o świecie

Jedyny problem jaki był to złapanie bębna na tokarce - odstające fragmenty otworów wentylujących lekko wystają poza obrys bębna - jedną sztukę w każdym bębnie wyrównałem "na płask".
  
 
Cytat:
2013-10-14 19:09:32, Ladfan pisze:
Witaj Kolego!!!! Twoja Trójeczka wygląda przepięknie!!!! Szacunek i słowa uznania. Jeszcze raz dzękuję za obiecane końcówki. Pozdrawiam serdecznie. Ladfan.



Nie ma problemu Kolego
Dzisiaj z samego rana poszedł list do Raciborza.
Poza tym, myślę nic nadzwyczajnego nie zrobiłem Trzeba sobie pomagać - a sprawa u Ciebie iście priorytetowa
  
 
Cytat:
2013-10-14 19:22:19, Valery pisze:
Nie ma problemu Kolego Dzisiaj z samego rana poszedł list do Raciborza. Poza tym, myślę nic nadzwyczajnego nie zrobiłem Trzeba sobie pomagać - a sprawa u Ciebie iście priorytetowa



Witaj Kolego!

Odebrałem zkończenia listew.
Już je umocowałem.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam serdecznie.

Wdzięczny Ladfan
  
 
Jesienne klimaty
A nakładki zderzaka dalej brak

...zrobione przy okazji fotek lusterka
  
 
Ale ta siódemka klimatycznie wygląda z tymi nakładkami na halogeny, bardzo fajny wózek. Trójeczka też śliczna!
  
 
Val, poszukaj nakładek na allegro, na pewno są bo widziałem nie raz, nie dwa
  
 
Morphio, była u mnie już nakładka z allegro - nie będę reklamował u kogo nabyta, ale jakość fatalna. Słabo miedziowana i chrom "złaził płatami". Szukam w międzyczasie dobrze zachowanej oryginalnej albo zakupię jak pojadę na wschód. Dodam, że z tyłu jest oryginał i nie ma z nim problemów do dzisiaj.
Myślałem też nad pogięciem nierdzewki polerowanej ale mam problem z krzywizną przednią - twarde toto i słabo się 'tłoczy'. Porzuciłem projekt bo nie spodobał by mi się efekt finalny.
  
 
Cytat:
2013-11-01 11:24:26, Valery pisze:
Morphio, była u mnie już nakładka z allegro - nie będę reklamował u kogo nabyta, ale jakość fatalna.



Tomek, dlaczego to tajemnica ? Napisz u kogo, przecież wszyscy tutaj jedziemy na "tym samym wózku".

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2013-11-02 16:08:40, emde pisze:
Tomek, dlaczego to tajemnica ? Napisz u kogo, przecież wszyscy tutaj jedziemy na "tym samym wózku".


...a szczególnie nasze bliźniacze siódemki
Mianowicie było to tak>>>
Kupiłem nakładkę zderzaka z allegro od @niva77 - zadzwoniłem, zapytałem. Nowa wszystko O.K.
Kiedy dotarła paczka, otworzyłem - oryginalnie zapakowana w 'grubą folię' ...jeszcze wszystko O.K. Odpakowałem, przyglądam się dokładnie i przy krawędziach chrom jest popękany - widać drobniutkie rysy. Poobracałem trochę w rękach i od krawędzi odprysnął kawałeczek wielkości grosza.
Po jakimś czasie stwierdziłem, że wymieniam towar. Z wymianą nie było żadnego problemu. Niestety nowy był z identyczną wadą ale z taką różnicą, co chrom odchodził od strony błotników a nie przedniej. Troszkę potem walczyłem zabezpieczając na bieżąco takie miejsca lakierem bezbarwnym ale to była walka z wiatrakami.
Na dzień dzisiejszy jest jak widać na zdjęciu. Nakładka zdemontowana. Trochę smutno to wygląda - brakuje jej jak choinka
  
 
Pan niva77 alias ladas77 (Kazimierz z Muniny) to zacny gość ale ma już trochę sklerozę i myli się pakując towar do paczek to raz, dwa że nie wszystko co sprzedaje jest pierwszej jakości, ale to już nie jego wina
  
 
Zgadza się, juz wiele razy kupowałem u pana Kazimierza. Czasem faktycznie coś zdarzyło mu się omyłkowo wysłać, ale nie ma problemu z dogadaniem się. Uczciwy sprzedawca - nie miałem problemów z wymianą nigdy, ale w przypadku nakładki dałem sobie spokój za drugim razem - jej jakość w obu przypadkach tak samo 'kiepska'.