Nie działa predkosciomierz Omega A 3000

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam dopiero co kupilem Omege A w wersji 3000 nie dziala w niej predkosciomierz nie wiem od czego zaczac obrotomierz dziala jak i inne katrolki i wskazniki.
Czy predkosciomierz jest podlaczony elektronicznie czy na lince gdzie szukac usterki???
  
 
Hej
Możesz zacząć od zapoznania się z regulaminem tego działu.
Jak już to zrobisz - poproś moda o przeniesienie tematu w odpowiednie miejsce.
  
 
Mechanik twierdzi ze jest to wina czujnika ABS ta kontrtolka również mi się świeci ,ponieważ on wysyła informację do licznika o prędkości koła a sprawdziłem i nie mam linki prędkościomierza także jest to raczej przyczyną.
Kolega podłączył Omkę pod kompa i wyszło że czujnik w przednim lewym kole jest uszkodzony także myślę że sprawa się wyjaśni.
Pozdrawiam
  
 
a przypadkiem w A to nie ma znaczenia i predkosc jest brana ze skrzyni przy pomocy tego ustrojstwa co sie w nie wsadza (ślimak czy jak to tam sie zwie)? Wiele razy wylaczal mi się ABS, a predkosciomierz dzialal.
  
 
Dokładnie tak. Za prędkość odpowiada przetwornik przykręcony do skrzyni biegów.
  
 
Cytat:
2013-01-30 21:48:44, ilku pisze:
Dokładnie tak. Za prędkość odpowiada przetwornik przykręcony do skrzyni biegów.



I tu się kolega myli, ten przetwornik odpowiada za pokazywanie prędkości, a za prędkość... to zaczynając od góry: głowa-noga-pedał-linka(lub pstryczek-elektryczek)-przepustnica-powietrze-paliwo-ciśnienie-spalanie-rozprężanie-posuwanie-obracanie-skrzyni biegowanie-wałem napędzanie-mostem rozdzielanie-kołami napędzanie

-----------------
Stahu
  
 
Cytat:
2013-01-31 13:51:48, Stahu pisze:
I tu się kolega myli, ten przetwornik odpowiada za pokazywanie prędkości, a za prędkość... to zaczynając od góry: głowa-noga-pedał-linka(lub pstryczek-elektryczek)-przepustnica-powietrze-paliwo-ciśnienie-spalanie-rozprężanie-posuwanie-obracanie-skrzyni biegowanie-wałem napędzanie-mostem rozdzielanie-kołami napędzanie



  
 
Cytat:
2013-01-31 13:51:48, Stahu pisze:
I tu się kolega myli, ten przetwornik odpowiada za pokazywanie prędkości, a za prędkość... to zaczynając od góry: głowa-noga-pedał-linka(lub pstryczek-elektryczek)-przepustnica-powietrze-paliwo-ciśnienie-spalanie-rozprężanie-posuwanie-obracanie-skrzyni biegowanie-wałem napędzanie-mostem rozdzielanie-kołami napędzanie

U niektórych ten proces odbywa się z pominięciem pierwszego czynnika

I nie chodzi mi o zapierd...czy, tylko bardziej o miłośników PSJ
 
 
Cytat:
2013-01-31 14:59:35, Immo pisze:
o miłośników PSJ



z wiekiem to mija!
  
 
Kurde nie wiem w skrzyni pewnie coś jest czy na lince czy nie ale może ten czujnik też ma jakieś znaczenie w weekend ściągam zegar i będę szukał przyczyny,czyli albo licznik jest walnięty albo ten cały przetwornik, a może gdzieś poprostu przewód walnięty dzięki za podpowiedzi.
  
 
po 1 zasilanie dla tego impulsatora.

Jak sie tobie ten mechanik podlaczyl do ABS??
nobla powinien dostac
W A niema mozliwosci fizycznej podlaczyc sie pod ABS
  
 
nie widzę w temacie zeby bylo gdzies napisane ze podpinał mi sie pod ABS tylko pod komputer i wykazało że czujnik w przednim lewym kole jest uszkodzony..
  
 
Cytat:
2013-02-02 10:23:15, migaczomega3000 pisze:
nie widzę w temacie zeby bylo gdzies napisane ze podpinał mi sie pod ABS tylko pod komputer i wykazało że czujnik w przednim lewym kole jest uszkodzony..


nie wiem moze mechanik jest do bani i nie wie w czym rzecz ja sie na tym nie znam