Pepez Ladacznica 666 2107 swapik M60B30

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Wszystkich

Od dłuższego czasu w Trójmieście budujemy taką oto Ładziankę
Bazą właśnie stała się Lada 2107 z silniczkiem 1.5 z 1989r. Obecnie siedzi w niej silnik z BMW 730 - 3.0 V8 (M60B30). Dlaczego taki wybór ? Kumpel miał do sprzedania zdrową Ladę za 1500zł a, że mamy jeszcze Wołgę M24 73r. to czemu by jej nie kupić koleżanki ? Troszkę pojeździłem Ładą, ale, że lubimy zwariowane pomysły to stwierdziliśmy, że w PL jest stanowczo za mało zajebistych Ładzianek

Auto wyglądało z początku tak :


Na chwilę obecną wygląda tak :

Widok ściany grodziowej. Można zwrócić uwagę na przedłużone wahacze o 7cm na stronę (szerzej i możliwie większy promień skrętu), przekładnię ze wspomaganiem od Hondy Civic, wzmocnione podłużnice,


Następnie bagażnik z układem chłodniczym z Passata B4 1.9TDi - spora chłodnica i mega wydajne ciągnące powietrze z chłodnicy pod auto wentylatory (z przodu już nie wejdzie, sportowym zbiornikiem paliwa oraz obudową akumulatora, jeszcze nie podłączone) - dodam, że to wszystko to są narazie przymiarki, ale docelowo będą w tym miejscu i układ chłodniczy będzie zabudowany włącznie z wylotem pod autem :


Tutaj widzimy wnętrze, czyli część tunelu z częścią klatki oraz poszerzenie na ori felgach - docelowo będą jeszcze poszerzone i będą zamontowane poszerzki, oraz lekko przegiętą glebę (ucieliśmy prowizorycznie sprężyny o 2 zwoje, żeby po prostu zobaczyć jak to wygląda)


Tutaj mamy serducho :


Na chwilę obecną są budowane kolektory, czekamy na pedal box z UK. Zarejestrowałem się tutaj, żeby poprosić Was o kilka porad, o których będę pisał na bieżąco (których nie znajdę w szukajce ).
Do czego auto będzie służyło ? Do jazdy
Narazie most zostaje oryginalny, tylko go zaspawamy i połączymy hybrydą wału bmw z ładą. Narazie ogarniamy przód - czyli dopracowujemy skręt, i prowadzenie. Jak przyjdzie pedal box to będziemy mogli dalej budować tunel środkowy, zamontować fotel i iść się bawić z tyłem. Pas przedni będzie musiał być nieco przerobiony, ale na plus hehe
Mam nadzieję, że trafię tutaj na normalnych ludzi, którzy nie są hejterami i którzy nie skreślą tematu na dzień dobry tekstami - beznadziejny, po co, bez sensu, to się nie będzie prowadzić. Auto będzie budowane tak długo jak to będzie wymagane.
Z zewnątrz będę chciał żeby nie było AŻ tak widać, że coś z nią jest nie halo

Pozdrawiam, Piotr (Pepez)
  
 
Mam nadzieję, że trafię tutaj na normalnych ludzi, którzy nie są hejterami i którzy nie skreślą tematu na dzień dobry tekstami - beznadziejny, po co, bez sensu, to się nie będzie prowadzić. Auto będzie budowane tak długo jak to będzie wymagane.

Spokojnie, tutaj takich osobników nie ma. Posiadacze Łady to ludzie na poziomie (większość). A jak ktoś się wychyla z takim poziomem tekstów to jest "na bieżąco" gaszony.

Po pracy wpiszę się już typowo w temacie. PS Znajomy robi DF-a pick-upa z motorem od Bawarki pod maską. Jak chcesz to mogę zarzucić linka, może ci się przyda.
  
 
Podziwiam, z tym silnikiem to nawet w E34 jest ciasno z kolektorami np
Ciekawe jak Wam to wyjdzie. Jedyne co to trochę mało mocy jak na taką kombinację - 218KM i dość duża masa silnika z pewnością nie wpłynie pozytywnie na prowadzenie auta. Trzeba było od razu ładowac B40 No ale czekam na zakończenie


[ wiadomość edytowana przez: Konriii dnia 2013-02-01 15:06:45 ]
  
 

działaj, duży motor (rozmiarami)
i widzę, że skrzynia też bmw, dużo miejsca odebrała w wewnątrz.

pisz pytaj, będziemy pomagać.
o motorze bmw ja wiem tyle co nic, ale już zawieszenia, napędy, no to ja i wielu na forum ma opanowane:
http://tuningsport.ru/market/
  
 
Ja kupiłem całą BMW E32 z tym silnikiem żeby nie było, że czegoś brakuje hehe
http://www.youtube.com/watch?v=g0Z_98CYrYQ - tutaj mamy filmik jak odpaliliśmy go po krótki przestoju

Emde, możesz zarzucić link, każde info się przyda
Powiem szczerze, że połowa kolektora jest zrobiona już i naprawdę o dziwo wyszło tak, że jest jeszcze sporo miejsca !
218KM na początek przygód z RWD w zupełności mi narazie wystarczy hehe, jak padnie to od razu M60B44 (z BMW E39 286KM), a jak nie padnie do przyszłego roku to dmuchniemy 3.0

trochę w środku ciasnawo się zrobiło, ale jak ciasno będzie finalnie dopiero się przekonam jak w przyszłym tyg przyjdzie pedal box, zamontujemy go i usiądę w fotelu.

Ma ktoś może info ile waży seryjny silnik Łady 1.5 ze skrzynią ?
Bo jakoś dziwnie mało osiadła Ładzianka z tą V8 hehe

Co do prowadzenia zobaczymy jak będzie, bo silnik siedzi nisko i jak najbardziej cofnięty do tyłu, więc... we will see

Cytat:
PS Znajomy robi DF-a pick-upa z motorem od Bawarki pod maską.



Co to jest DF ?

Zapowiada się, że w Lutym już Łada będzie się poruszać o własnych siłach

A auto jest robione w Gdyńskim warsztacie SRT Garage

Teraz w najbliższym czasie będziemy myśleć co zrobić z zawieszeniem żeby utwardzić ją porządnie - jakie amory i jakie springi. Mam dostęp do tuningu, ale tego trochę jest, więc też nie wiem co Łada dobrze przyjmuje na klatę. Rozmawiałem z Bilsteinem i powiedział, że B6 są dostępne do niej, a B8 mogą mi zrobić. Jakieś sugestie ? Auto będzie latało głównie bokami i po ulicach

[ wiadomość edytowana przez: pepez dnia 2013-02-01 16:38:52 ]
  
 
DF = Duży fiat
  
 
Fiat 125p Pick-Up => restauracja auta i M60B40 SWAP

motone.pl/index.php?PHPSESSID=de81be4bddf5f6021926151cd6bcf1ba&topic=1197.0
  
 
hahaha nie skumalem, ze DF to moze byc kredens

zajebiscie, ze ktos jeszcze robi taki projekt procz nas

przejrzalem tuningsport.ru - skarbnica zabawek <3
  
 
Cytat:
Auto będzie latało głównie bokami i po ulicach



A to na 100% i głównie bokami
  
 
Hahaa mina wyprzedzanego przez ładę bezcenna...No widzę niezły projekt idziecie po bandzie Życzę powodzenia.
Silnik klasyka 1.5 z osprzętem to ok. 140kg, a skrzynia to nie wiem.
Co mi się nasuwa to nie wróże dla tego mostu długiej współpracy z tym silnikiem (m60 290Nm? a łada 1.5 może ze 100Nm?). Tak jak pisze kolega, będzie ciężko tą budkę ogarnąć na zakrętach (może dołożyć z 3 woki cementu na tył, na pewno wypada podokładać porządne drążki stabilizujące. Mam nadzieje, że te przedłużenia wahaczy macie porządnie zrobione - bo jak pękną na drodze to .....lepiej nie myśleć.
Na pewno wyjdzie wam wiele niespodzianek do przeróbki, ale życzę powodzenia i wytrwałości.
  
 
Fajnie, że jesteście skorzy do pomocy

Pytam o kg ze względu na zawieszenie z przodu.
Szukając info o kg silnika z bmw wychodzi na to, że waga samych silników gołych jest ... uwaga ... zbliżona Żeliwo vs Amelinium
Tylko wolałbym potwierdzić ten mit.

Dupa auta będzie dość obciążona - cały układ chłodniczy z zabudową, zbiornik paliwa wysunięty na tył, akumulator. Wiadomo, że to nie jest aż tak dużo, ale wszystkie te rzeczy w normalnym aucie nie znajdują się w tym miejscu

Z drążkami stabilizującymi będziemy jeszcze walczyć na bank. Wahacze mamy zrobione porządnie, ale jeszcze je wzmocnimy - chłopaki robią tam nie takie auta
http://www.facebook.com/SRTGarage
  
 
Ja kiedyś chciałem wsadzić silnik Reno 3.0 v6 200km, ale po "obrobce" na tym forum, szybko wybiłem to sobie z głowy. I nawet dobrze. Na tą chwilę pakuje do swojej łady zwyczajny 1.7 mpi. Rozsądek wygrał. No i ni chcę przerabiać budy, bo potem nikt nie wie jak karoseria zachowa się podczas wypadku.


Skrzynia biegów waży około 30-40kg.

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2013-02-02 12:47:07 ]
  
 
A ja już myslalem, ze to ex Lada Pabloxa z Gdyni - rejestracja bardzo podobna



Gdynia pozdrawia i Gdynia życzy powodzenia! No i oczekuje spotkać to auto na drodze!
  
 
Auto będzie jeżdżone raczej na codzień (raczej po Gdańsku), ale również i na różnego rodzaju imprezach jako maskotka firmy
  
 
Projekt naprawde zacny, wielkie pokłony i szacunek Mam cichą nadzieję, że będzie kiedyś okazja zobaczyć i być może przejechać się na zlocie/spocie
  
 
2tyg. temu przyszedł pedal box :


Sprężyny -50mm zamontowane,



komora pryśnieta w czarny połysk:


Cały czas myślę nad amorami do tych sprężyn...
  
 
Cytat:
Z zewnątrz będę chciał żeby nie było AŻ tak widać, że coś z nią jest nie halo



hehhhehe uwielbiam to >:]
  
 
Sprężyny nówki czy używane?? Deczko poprzycierane są mam bardzo podobne do swojej 2108 Kolor się zgadza, naklejeczki te małe okrągłe też no i te plastikowe czerwone coś też się zgadza Fobos?
  
 
Sprężynki były założone tylko do przymiarki u poprzedniego Właściciela, w sumie przyglądając się im dokładnie można w to uwierzyć One są bardziej brudne niż poprzecierane

Kupione od Kolegi Pioban

[ wiadomość edytowana przez: pepez dnia 2013-03-03 16:25:01 ]
  
 
Dzisiaj zamontowałem boczny wlot powietrza (do chłodnicy w bagażniku) na płycie poliwęglanowej 3mm - narazie jedna strona. Efekt końcowy mi się zajebiście podoba