Rav4, 2005, D4D, dziwnie odpala

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć,

Problem niewielki, dla niektórych żaden, ale mnie denerwuje. Ravka (2005, 145k, 2.0 D4D) dziwnie odpala.
Normalne odpalanie:
- rozrusznik kilka razy kreci walem (2-3) i od razu słychać jednostajny traktorek odpalonego diesla
Nienormalne odpalanie:
- rozrusznik kilka razy kreci walem (2-3), zdaje mi się że ciut wolniej niż zwykle, słychać kilka razy tak ciężko detonowaną mieszankę (głośniej, bardziej trzęsie) i dopiero po włącza się traktorek

Problem średnio jest związany z temperaturą panującą na zewnątrz. Tzn. głównie takie głośne odpalanie następuje na zimnym ale zarówno potrafi odegrać taki cyrk po postoju w ciepłym garażu jak i ruszyć doskonale po całym dniu na -10.
Akumulator to 2 latni Bosh S4 95Ah, ładowany, doładowany. Auto jeździ regularnie, codziennie ze 30-40km, czasem zdarzy się że stoi w weekend.

Odpala zawsze, po prostu sposób mnie denerwuje, ale zdaje mi się że się to nasila (mam go 2 lata). Potrafi nie odpalić do końca (zgasnąć) jeśli puszczę kluczyk gdy przy kręceniu nie dojdę do traktorka.

Czytałem że rozruszniki w tych Ravkach bywały mocno lewe, utrudniając odpalanie na mrozie. Mój zeszłego lata (ale na ciepłym i po trasie) kręcił ~250rpm (sprawdzone przy okazji wizyty u BigElektrona), ale tak bardzo na ucho zdaje się że w przypadku który opisywałem kręci wolniej.

Rozrusznik? Filtr paliwa? Od czego zacząć?
  
 
Zapiac tester sprawdzic ile kreci na odpietych wtryskach jezeli ponizej 200 obr to test akumulatora jezeli jest powyzej 650A to rozrusznik do naprawy jezeli ponizej 600A wymienic akumulator.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer