Klimatyzacja Yaris po wymianie silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam Yarisa 1.3 z 2000 roku. Wymieniany był silnika (zbyt wysoki koszt remontu) po zmianie silnika sprawdzając poszczególne układy doszedłem do klimatyzacji. Auto stoi w garażu temperatura około 12 stopni, chciałem sprawdzić czy działa klima. Po załączeniu włącza się na kilka sekund po czym się wyłącza. Pozostawiłem zapalony silnik z klimatyzacją włączoną na kilka minut, klima załącza się co kilkanaście, czasami kilkadziesiąt sekund na mniej więcej 4-5 sekund po czym się wyłącza. Przez ten krótki okres kiedy działa to pracuje bo przez te kilka sekund powietrze nagle schładza. Z tego co zauważyłem przy otwartej masce to klima załącza się tylko w momencie pracy wentylatora. Wcześniej wentylator załączał się w chwili włączenia klimatyzacji i chodził jakby na szybszych obrotach. Obecnie jak się załącza to kręci się jakby przez pół wolniej, praktycznie nie jest słyszalny. Wcześniej przy działającej klimatyzacji było go dobrze słychać, obecnie prawie nie. Co może być przyczyną takiego zachowania, wygląda jakby coś z sterowaniem wentylatora było nie tak, ogólnie jak silnik się zagrzeje to wentylator nie wchodzi na takie obroty jak to było wcześniej. Może ktoś z Was miał styczność z podobnym problemem, jak tak to proszę o jakąś podpowiedź.
  
 
czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego lub jest go za mało
pozdro