Silnik 1.8 od Audi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszyskich
mam małe pytani bo koledze bad silnik w poldku (korbowud wylaz bokiem ale po takich katorgachb to było normalne) i teraz chce włązyc od audi czy ktos juz robił taki przeszczep (jak skrzynia podobno od łady ale może ktos wie lepiej)
 
 
Ja osobiście tego nie robiłem, ale znam kolesiów, którzy wsadzali silniki od BMW jeden wsadził 1.6 od bejcy 3 inny zaś 2.8 turbo. Kiedyś pewien mechaniol proponował mi wsadzenie silnika od Audi 2.2 benzyna. Jak sie z nim skontaktuje to sie zapytam
  
 
mam kolege ktory ma 2,2 w audi, to za chiny nie wejdzie do poldka!! chyba ze do bagaznika badz bedziesz siadal na tylnim fotelu i Ci mechanik przesunie cala deske
  
 
To mam rozumieć że silnik bejcy 2.8 turbo jest mniejszy od Audioli 2.2 bo widziałem Poldka z takim silnikiem BMW 2.8 turbo.
I facet nie siedział z tyłu tylko normalnie. A koleś który mi to proponował jest za granicą, więc nic Tobie nie odpowiem
  
 
Porownaj sobie maski audi 100 i poloneza(widzisz roznice?), w audi i tak jest malo miejsca a jak byscie to wlorzyli do poloneza to ja niewiem, ale skoro sie upierasz
A jak mowicie o silniku 2,8 turbo od bmw (szczeze nie widzialem) to 2,2 turbo od audi tez powinno wejsc a ten silnik to sie miesci ledwo co pod maska audi 200 (czyli takiego samego jak 100 tylko z lepszym wyposazeniem)


tia, a swistak siedzi i ............

  
 
Ja widziałem kolesia co ma silniczek BMW mówił 2.8 ale nie wiem czy mówił czy miał bo na silniku nie pisało a w papiery nie zagladałem
  
 
Mam w swoim Poldku silnik z Audi 1.6 D, nie wiem czy gabarytowo dużo różni się od 1.8. W każdym bądź razie miejsca zostało jeszcze sporo
  
 
idzie wrzucic do poldka taki silnik jaki ktos sobie zamarzy wszystko to jest inwencja tworcza spawarka fleks i przerabiamy widzialem poldka z macphersonami(chyba tak to sie pisze) z przodu i napedem na przod
  
 
Cytat:
2002-11-06 19:08:17, trombocyt pisze:
Ja widziałem kolesia co ma silniczek BMW mówił 2.8 ale nie wiem czy mówił czy miał bo na silniku nie pisało a w papiery nie zagladałem



Biorc pod uwage mase wlasciwa jednostki napedowej ploneza 1,5
oraz moment i moc maksymalna to nie chce mi sie wierzyc zeby ta zmiana sie powiodla ( skrzynia biegow wal pedny no wreszcie tylny most) - czarno widze !!
 
 
Zamierzam wstawić do łady 2107 silnik od audi 2,0 115KM . Widziałem go i byłem zdziwiony gabarytami. Nie wyglada na 2 litry a najwyżej na 1,3...W Gdyni jest rzemieślnik co produkuje aluminiowe przejścia na skrzynie do poloneza, więc na pewno ktoś już jeździ z takim motorkiem.
  
 
nie napisałem przecież jaka tam była skrzynia itd. Widziałem Poldka silnik bejcy 1.6 skrzynia biegów od Lady nie pamietam jakiego modelu ale pasuje jak ulał no i most od Trucka więc na pewno mozna a kto nie wierzy nich .... (uwierzy )
  
 
No a co powiecie na to to charakterystyka Poloneza Stratosa zaznaczam że jeździł
SILNIK
Sześciocylindrowy, czterosuwowy z zapłonem iskrowym, w układzie V, chłodzony cieczą, umieszczony centralnie. Pojemność skokowa 2418 ccm, moc max 265 KM przy 7400 obr/min
SPRZĘGŁO
cierne, jednotarczowe, sterowane nożnie
HAMULCE
ZASADNICZY: hydrauliczny, tarczowy, na wszystkie koła, ze wspomaganiem.
POMOCNICZY: hydrauliczny na tarcze kół tylnych
ZAWIESZENIE
PRZEDNIE: wahacze poprzeczne, amortyzatory teleskopowe, sprężyny śrubowe.
TYLNE: wahacze skośne, amortyzatory teleskopowe
  
 
1,8 Audi nie jest taki duzy, powinien wejsc, natomiast to 2,8t to chcialbym zobaczyc!! Jakos mi sie nie chce wierzyc, ale moze sie myle.
  
 
jak sie popiesci to sie wszystko zmiesci
a tak na mariginesie jak oglodalem 2 lata temu silniik 2,8 ze scorpio to mowilem kuzyowi stary to nie wejdzie do polda a teraz w toruniu juz taki jest i co wy an to chlopaki ? ja tez mowilem ze sie nie zmiesci bo jest za dluuuuugi i za szerooooookiii

jak wspomnialem na poczatku jak sie popiesci to sie zmiesci
  
 
Odkąd zobczyłem V6 w Poldku jest też taki post to chyba nie będe muisał udowadniac że wejdzie wszystko, moze kwestia wytrzymałości karoserii ale miejsce się znajdzie