Poduszki w yarisie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam pytanie gdyż ta sprawa nie daje mi spokoju, a mianowicie kupiłem sobie toyote yaris około 3 lat temu. Niedawno przez przypadek odkryłem, że data na schowku pasażera jest z 01.2007 gdzie auto jest z 12.06. Podjechałem do ASO zapytać czemu tak jest w serwisie nie potrafili mi odpowiedzieć na moje pytanie, zleciłem im sprawdzenie czy jest poduszka kierowcy,poducha była date sprawdzili 10.06 czyli ok ale chłop z ASO podpia moja yariske pod kompa i powiedział coś w tym stylu: że historia kasuje sie po jakim czasie w toyotach ale, że wymieniana była kontrolka pasażera pasów i airbaga, tak mu tam niby wyświetliło w komputerze.Dodam, że auto kupiłem od prywatnego i pierwszego właściciela auto było sprawdzone miernikiem, daty reflektorów niby ok.Proszę was o opinie co o tym sądzicie dzwoniłem już do gościa który mi sprzedał auto powiedział że przysiega ze nic nie było robione, ale w sumie co miał powiedzieć. Mam już czarne myśli że auto było rąbniete poduchy wywaliło i ten kolo wszytko wymieniał w sensie deske rozdzielcza i napinacze. Z góry dzięki za odpowiedz
  
 
nie schowek tylko pokrywa schowka tego na górze
  
 
Albo ci głupot nagadali , albo wszystko poprzekrecales w którym ASO byles??
Jeżeli odepniesz np. wtyczke od poduszki lub panelu kontrolki i wlaczysz zapłon to zapiszą się kody bledow prezent codes ,jeżeli ich nie wykasujesz to po ilustam wlaczeniach zapłonu przejdą do pamięci History.Można je wtedy odczytac testerem ale czy poduszka była wymieniana czy tylko demontowana tego na podstawie testera się nie dowiesz.
Aby odpalila poduszka to musi być już poważne uderzenie a tego nieda się nie zauwazyc po stanie elementow z przodu pojazdu.
Co do daty na schowku gornym to pytanie czy to na pewno jest data produkcji bo nie zauwazylem tam nigdy daty.Ale zakladajac ze to data togorna czesc kokpitu wymienia się po odpaleniu poduszki pasażera.Poduszka pasażera jak odpali to rozwala przednia szybe a na niej już jest data i producent to jest jakas wskazowka.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer