Dziwne elektroniczne pikanie spod maski, proszę o pomoc!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
mam taki problem i być może ktoś miał coś podobnego i mógłby mi doradzić lub naprowadzić. Otóż posiadam Toyotę Aygo 1.0 benzyna w automacie 2006 rocznik. Wszystko było z nią okej aż do ostatnich dwóch tygodni. Mianowicie zauważyłam, że podczas jazdy, podczas dodawania gazu pojawia się dziwny elektroniczny pisk spod maski. Nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie z którego miejsca. Nie pika (piszczy elektronicznie) zawsze. Czasami pika czasami nie, kapryśny samochód. Nie mam pojęcia co to jest a w Toyocie mi powiedzieli, że bez sensu bym przyjeżdzała bo jak oni nie będą tego w stanie usłyszeć to i tak mi nie pomogą, więc mam poczekać aż się nasili. Pikanie nie zależy od obrotów, od biegu ani prędkości. Czasami pika na trójce czasami na czwórce, piątce. Czasami przy niskich obrotach, jednak częściej przy wyższych. Nie mam pojęcia co to jest i wariuję przez to bo boje się, że to coś poważnego a nie jestem w stanie na żadnym samochodowym forum znaleźć wątku, który by poruszał mój problem. Czy ktoś natknął się na coś takiego? Dodam, że to taki jakby dzwięk od czujnika niezapiętych pasów ale dużo cichszy. Ważne jest też to, że nie pali się żadna kontrolka ani nie odczuwam żadnego dyskomfortu jazdy oraz, że [iszczy czy radio jest włączone czy wyłączone. Będę z góry wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź.