Accent 98, Szarpanie podczas jazdy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam bardzo wielki problem ze swoim autem, (Accent 1,3 LS 199 niestety żaden z mechaników okolicznych nie jest w stanie zdiagnozować co mu dolega.
Objawy wyglądają następująco:
Podczas jazdy zaraz po zmianie biegów przy rozpędzaniu samochód spada z obrotów po czym po chwili wraca.
Początkowo myślałęm że to przez filtr paliwa, został wymieniony i dalej to samo.
Wymieniłem świece i kable- bez zmian.
Po konsultacji z mechanikiem okazało się że to problemy z czujnikiem ciśnienia, gdyż po jego odłączeniu samochód zachowuje się normalnie ( fakt faktem z początku na wolnych obrotacvh gaśnie ale da sie nim jezdzic bez szarpania.) Mechanik włożył nowy czujnik i dalej auto szarpie.
Na tym diagnoza się zakonczyła (tyle co mechanik stwierdził ze to coś z przepływem powietrza w kolektorze i może to być któryś z czujników ale nie wie który), nikt nie posiada gniazda diagnostycznego do mojega auta gdyż jest za stare i tak mnie odsyłają od jedengo do drugiego ale bez skutku.
Jedyne co poradził mi jeszcze mechanik to znależć na szrocie pozostałę 2 czujniki które idą do kolektroa ssącego i sprobowac je wymienić.

Bardzo prosze o pomoc, gdyż zależy mi na jego naprawie.
Pozdrawiam Maniek
  
 
sprobuj u p. Miska z Katowic, do mojego acenta z 95 mial przejsciowke wiec moze do twojego tez bedzie pasowac, kontaktu do niego szukaj w dziale nasze warsztaty