Łada 2107 Jekaterina

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Po sprzedaży mojego Civic'a EK3 nie mogłem długo pozostać bez jakiegoś auta. A że w życiu trzeba spróbować wszystkiego padło na "maszine" naszego zaprzyjaźnionego narodu zza wschodniej granicy. Auto w 100% seryjne, na czarnych tablicach jeszcze, przebieg według właściciela to 55 tys., bynajmniej tyle wskazuje licznik.
Będzie to pojazd do kochania, mam zamiar go odrestaurować, dopieścić i się nim lansować (a jak się uda także na nim zarobić). A teraz przejdźmy do konkretów.

Łada 2107

MODEL: rok produkcji 1988, sedan, 4 - drzwi
SILNIK: 1300 cm3, benzyna
UKLAD DOLOTOWY: seria
UKLAD WYDECHOWY: seria
ELEKTRONIKA: jaka elektronika??? seria
UKLAD NAPĘDOWY: seria 4 - biegowa, manualna
ZAWIESZENIE: seria
UKLAD HAMULCOWY: seria
BODY-KIT: seria
ŚRODEK: seria
CAR-AUDIO: jest jakiś kaseciak ale nie gra :/
ZDJECIA:
Jeszcze z ogłoszenia, jak się ogarnę to w weekend wrzucę jakieś własne foto.




MOC: 68 KM

Przez ostatni czas zostały ogarnięty wszystkie płyny, paski, filtr i kilka innych części eksploatacyjnych, między innymi zregenerowany został gaźnik, który trzeba jeszcze wyregulować, wymienione kable i świece itp.
Zostały zakupione sprężymy obniżające

Aktualnie Jekaterina wygląda tak

Jednak te felgi to był błąd i zostaną zmienione na szeroką stal.
Wiec zielone felgi są na sprzedaż, są to felgi od Lanci Delty Integrale, jakby był ktoś chętny więcej info na PW.
  
 

siemano.
Auto piękne do nas wjechało na forum, z hukiem, jak wielka petarda!

CMC, czyli w moim mieście kupiłeś swoją Katię.
  
 
Witaj. Zregenerowany gażnik? A ośka została zmieniona? Jeżeli nie, to co to za regeneracja? A jeżeli też są zmienione dysze, to bardziej bym to nazwał, zepsułem gażnik. Sorki, że tak na samym początku przywitałem.
  
 
Cytat:
2014-12-02 09:46:36, bartixr pisze:
CMC, czyli w moim mieście kupiłeś swoją Katię.



Auto kupiłem w stolicy ale zarejestrowane było w Chełmie, chyba.

Cytat:
2014-12-02 09:47:16, SzokoLada pisze:
Witaj. Zregenerowany gażnik? A ośka została zmieniona? Jeżeli nie, to co to za regeneracja? A jeżeli też są zmienione dysze, to bardziej bym to nazwał, zepsułem gażnik. Sorki, że tak na samym początku przywitałem.



Z tego co wiem to były tylko membrany wymieniane :/ sam tego nie robiłem tylko magicy - mechanicy. Kwestia gaźnika pozostaje jeszcze otwarta jak oddam do wyregulowania, wtedy będę wiedział coś więcej, co jeszcze trzeba z nim zrobić. Póki co dopiero poznaję to auto, jest to mój pierwszy klasyk więc się ciągle uczę czegoś nowego.
Auto od zakupu w moich rękach zrobiło może z 30 kilometrów, nie będę nim się pokazywał dopóki nie ogarnę go tak jak mam zaplanowane.

[ wiadomość edytowana przez: pemyk dnia 2014-12-02 10:24:06 ]
  
 

CMC to Chełm (miasto).
Miałem pierwszego własnego fiata 126p - CMC3672 do dziś pamiętam numery, wszystkie inne nie mogę zapamiętać a ten wyrył się w pamięci.
  
 
Cóż to za sprężynki, ile obniżają i skąd kupione?
  
 
Cytat:
2014-12-02 14:52:15, Aron126p pisze:
Cóż to za sprężynki, ile obniżają i skąd kupione?



Sprężyny Fobos -40 kupione od forumowicza bartixr.
  
 
No i przybyły nowe felgi, trzeba je tylko, pomalować.





  
 
piękna Ładziana a kółka gdzie robiłeś i po ile za ile ?
  
 
Felgi z allegro, w linku masz wszystkie info.
  
 
Korzystając z czasu wolnego i urlopu zaszło kilka zmian.

Szeroka stal i obniżenie -40.







Oraz odświeżanie czarnych elementów.

  
 
mam takie wrażenie czy twoje felgi mają teraz ET 150 ? zazwyczaj jak się robi poszerzenie to pasek wkleja się po zewnętrznej a nie po wewnętrznej stronie tarczy koła, czy może tak miało być ? retusz ramek OK, nawet jeśli pędzelkiem
  
 
Morphio, nie kompromituj się. O czym ty piszesz? Normalnie ma wspawane paski.
  
 
Tak jak piszę Pan Szoko, wspawany jest pasek od zewnątrz żeby był rant, felgi mają ET 44, nie 150 😜
  
 
daj jakieś lepsiejsze foto bo mi to jednak wygląda na opak wtedy z Panem Szoko dojdziemy do konsensusu
  
 

  
 
morphio jest blizszy prawdy.
patrzac na foto, cala szerokosc poszla w nadkole.
trzeba potezne dystanse dac zeby felde wyjac na zewnatrz
  
 
Zrób i zapodaj zdjęcie wewnętrznej i zewnętrznej strony felgi wtedy się wyjaśni
  
 
Trzeba było pomalować je na jaśniejszy kolor. Przy czarnym cały efekt poszerzenia trochę ginie niestety.
  
 
Cały problem w tym, że kolega wybrał źle felgi. Et44 to zło. Oryginalna felga łady ma et chyba 20. Stąd cały problem z wyglądem. Trzeba było zamiast tych 4-5 cm, wspawać około 7 cm. No i pomalować na biało.