2107 czyli rodzinna opowieść KubaKubacki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Siemanko,

Od nastu dni stałem się szczęśliwym posiadaczem 2107. Oczywiście nie jest to takie proste i oczywiste bo ... Ładna przez 24 lata dzielnie woziła mojego dziadka po kraju, zagranicy a w ostatnim czasie głównie po Wrocławiu. Jakieś kilka dobrych lat temu powiedziałem mu, że jak kiedyś przyjdzie mu do głowy pomysł zmienić samochód to jestem pierwszy. Tak też się stało. Sprzęt jest w świetnej kondycji i mimo kilku dziadkowych patentów ma się świetnie kondycję zawdzięcza temu, że całe swoje życie przestała w garażu. Dziadek nie dał się też oszukać instalacji LPG i innym nowinkom tego świata.

Najnowsze obecnie są blachy WB zamiast wrocławskich. W nadchodzące dni mam w planach zakup OC i znalezienie niedrogiego i bezpiecznego dachu. Jeśli macie pomysły gdzie kupię polisę dla wozu z 91 roku i jak macie namiary na lokum to jestem otwarty na pomysły. Pozdrowienia !!
  
 


Oto ona ... Mam nadzieję że się podoba
  
 
Chcemy więcej zdjęć.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
OC to na razie rankomat.pl
na 2017 dopiero PZU na znizke
  
 
Ja w pzu płacę najmniej i raczej jak narazie nie zmienię bo wszędzie proponują niżej ale tylko w na początku jak zawierasz umowę, w kolejnych latach bywa różnie
Radziłbym Ci też chodzić do placówki PZU jak będzie się kończyć umowa i pogadać, popytać to zawsze albo dają zniżkę albo jakieś dodatkowe ubezpieczenie gratis ja robię tak co roku i zawsze mi coś dorzucają.
Ostatnio dostałem w gratisie ubezpieczenie szyb, pakiet auto pomocy komfort i zniżkę na oc 5% więc warto.
  
 
Więcej zdjęć będzie w nowym roku bo nie było okazji jej mocniej ofotografować

Za ubezpieczycieli dzięki - jutro czeka mnie walka. Najgorsze, że na codzień śmigam autem firmowym więc zniżki mi nie lecą a ostatni mój samochód prywatny Nysa 522 Towos sprzedałem lat temu chyba 5 więc pewnie też bonusa nie mam.

Mam jeszcze pytanie .... Mam nadzieje że nikt mi ich nie sprzątnie http://allegro.pl/felgi-oz-fso-polonez-fiat-125p-oryginal-okazja-i4929600645.html wydaje mi się że na takich ładna wygląda najlepiej? Oryginalne stalowe zostawie do opon zimowych a te bym brał do letnich. Jak myślicie
  
 
Cytat:
2014-12-28 12:42:11, KubaKubacki pisze:
wydaje mi się że na takich ładna wygląda najlepiej?



Kolega glod posiada bardzo podobne, co prawda pomalowane na biało ale to też jakaś opcja



[ wiadomość edytowana przez: fragles94 dnia 2014-12-28 13:05:31 ]
  
 
Cytat:
2014-12-28 12:18:39, djmarkus pisze:
Ja w pzu płacę najmniej i raczej jak narazie nie zmienię bo wszędzie proponują niżej ale tylko w na początku jak zawierasz umowę, w kolejnych latach bywa różnie Radziłbym Ci też chodzić do placówki PZU jak będzie się kończyć umowa i pogadać, popytać to zawsze albo dają zniżkę albo jakieś dodatkowe ubezpieczenie gratis ja robię tak co roku i zawsze mi coś dorzucają. Ostatnio dostałem w gratisie ubezpieczenie szyb, pakiet auto pomocy komfort i zniżkę na oc 5% więc warto.




PZU na Warszawe bedzie na pewno drogo.
Jak ma nowsze auto niz 25 lat to co roku zmieniam ubezpieczyciela tam gdzie jest najtaniej.
Podwyzki mnie nie interesują wtedy,trzeba tylko sprawdzac przed wygaśnieciem umowy.
  
 
Mi w benefi za łade z 96r wyszło lekko ponad 400zł na rok. Jako że z kasą średnio to biorę na 4 raty i wychodzi po 106zł
  
 
Jutro normalnie ludzie pracują więc mam nadzieję, że coś uda się ustalić takie Liberty ma z ład tylko Nive w wyszukiwarce więc wszystko trzeba indywidualnie ...

A felgi za taką cenę to chyba spoko ? Myśle że sreberko wygląda wystarczająco dobrze i na kolor biały raczej bym się nie porywał

  
 
Mam takie felgi z oponami letnimi barum w bardzo dobrym stanie. Kiedyś kupiłem do swojej ale zmieniła mi się koncepcja. Chętnie się ich pozbede jakby cos
  
 
500 PLN z felgi FSO tanio to nie jest

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Felgi FSO w ładzie, to zło. Są inne możliwości i rozwiązania.

Andrzej, jak obserwuje felgi z FSO, to ceny nawet czasami sięgają 1000 zł.
Kolega Glod ma oryginalne felgi ładowskie, które mają lepsze Et i lepiej wyglądają na ładzie.


-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2014-12-28 15:16:25 ]
  
 
Czytam forum i widzę że do felg FSO miłości nie masz
obecnie mam komplet stali oryginalnej ładowskiej i stalowe od poloneza. Miałem w planie pozbyć się polonezowskich, ładowskie wypiaskować i odmalować proszkowo.

Najgorsze że mi te OZ się podobają może dwa komplety ... Chyba że SzokoLada masz alternatywę. Może za mało widziałem i podobają mi się proste rozwiązania ?
  
 
W życiu mamy pewne etapy. Etap felg FSO mam za sobą i wracać do niego nie będę. Ale nie mogę ci zabronić ich posiadania. Twój wybór. Ja bym nie montował. Są inne rozwiązania, a moim skromnym zdaniem, do 07 min. 14" felgi.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Alternatywą są również felgi do Favoritki szprychowane, podobne do OZ Fso.

Tu masz o wiele tańsze OZ, z tym że bez śrub pływających się nie obejdzie
  
 
No te favoritkowe i ładne i niedrogie - ma ktoś doświadczenia z kupowania na tym serwisie ?
  
 
A te favoritkove to jakie ET mają?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Powiem wam, że te od Favo całkiem fajnie wyglądają.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Bardzo fajnie .... Koledzy glod i SzokoLada maja dar przekonywania jak się uda to po nowym roku zakupię. Mam cichą nadzieję że nikt mi nie sprzątnie srebrnych co to sobie już upatrzyłem