Wyciek ze skrzyni f25

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Chodzi o skrzynię biegów F25 w Oplu Vectrze. Zaczął mi wyciekać olej poprzez odpowietrznik przy wysokich prędkościach. Odwiedziłem 3 serwisy. W pierwszym powiedziano mi, że w odpowietrzniku olej nie może się w ogóle znajdować więc skrzynia wymaga demontażu i naprawy. Drugi stwierdził, że w tych skrzyniach to normalne i należy utrzymywać poziom oleju 1 cm poniżej otworu kontrolnego. Autoryzowany serwis wymienił odpowietrznik i założył do środka taki mały filtr (nr 11 w EPC), którego od nowości w samochodzie nie było. Na razie nie wiem, czy pomogło bo ze względu na pogodę rozwijanie dużych prędkości nie wchodzi w grę. Moje pytanie: Czy spotkaliście się z takim problemem i czy zastosowany środek zaradczy jest usunięciem przyczyny czy skutku? Należy zlecać dalsze naprawy czy też zostawić to już w spokoju? Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie. Witek
 
 
Witanko
Myślę, że powinieneś mieć już spokój po tym zabiegu. Olej w skrzyni zachowuje się inaczej niż w silniku, ma nioższą temperaturę pracy. Jeśli nie ma wyrażnych wycieków przez uszczelnienia, to takie ślady "pocenia" nie są groźne.

Trzymka i dawaj w rurę Janusz