2103 "78 Tomek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
.....Witam
Jestem Tomek z Białegostoku i Warszawski słoik. Dwa lata temu kupiłem ładę 2103 od kolegi z białostockiego Moto-Retro. Normalnie jestem motocyklistą ale zawsze chciałem mieć takie auto aż w końcu udało się kolegę namówić do sprzedaży.
Egzemplarz kupiłem w dobrym stanie blacharskim i silnikowym, ale wnętrze było takie sobie, auto hamowało trochę tylko jednym kołem, wał walił o podłogę, nie było zawieszenia i układ kierowniczy miał precyzję chybił-trafił.
(pierwsze foto)
Na dzień dzisiejszy wymieniłem wnętrze (na oryginał) i z racji wyjazdu na zlot na Węgry (i później na Chorwację) mam już poskładany wał i tylny most i jestem w trakcie wymiany zawiechy, układu kierowniczego i hamulców - wszystko stare na złom i całość od nowa włącznie ze śrubami. Jedyna modyfikacja od oryginału to koła (felgi proszkowo na biało + białe nakładki na opony) i dodałem żółte lampy zelmoty. O milionie mniejszych rzeczy które zrobiłem już nie wspomnę, ale warto było włożyć w nią trochę pracy i serca. Mam nadzieję że to się odpłaci i dojedziemy w tę i z powrotem
.
.
.
.
.



[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2015-08-16 22:27:25 ]
  
 
Piękna fura. Widać, że włożyłeś dużo pracy. Te auta są wdzięczne, fajnie, że jest nas coraz więcej. Jak coś będziesz potrzebować, to wal śmiało, zawsze pomogę
  
 
Znajome auto.

Mam chyba nawet fotkę z nią, musiałbym tylko poszukać.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Elegancko !!! Skoro rezydujesz w wwa to fajnie by było Cie kiedyś wyciągnąć na miasto

Ps. Garażu zazdroszczę bardzo !!!
  
 
Cytat:
2015-08-17 15:26:16, KubaKubacki pisze:
Elegancko !!! Skoro rezydujesz w wwa to fajnie by było Cie kiedyś wyciągnąć na miasto Ps. Garażu zazdroszczę bardzo !!!


Na miasto bardzo chętnie się wybiorę. Garaż fajny ale ma dwie wady: 1) nie jest mój tylko wynajęty 2) jest w Białymstoku.
Na wiosnę będę się rozglądał za jakimś garażem w Wawie.
  
 
Ładzianka kozak...
Takiej szukałem, ale nie było nic wtedy na rynku...
tylko jak na mój gust to białe felgi i te nakładki, lekko zalatują kiczem...
I są zupełnie nie praktyczne....no chyba że auto stoi ,,,,
  
 
Cytat:
I są zupełnie nie praktyczne....no chyba że auto stoi ,,,,


O białych nakładkach była na tym forum swego czasu długa dyskusja. Jedni udowadniali, że pasują ale do aut lat 40-stych i 50-tych, drudzy, że do Łady też - ale tylko pierwsze modele tj. 01 i 02.

A to chyba temat nierozwiązywalny, każdy ma swój gust. Pomijam kwestie czyszczenia, jak były posiadacz białych stalówek wiem jakie to sympatyczne zajęcie.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Walory estetyczne to jedno, nie dyskutuję o tym, ale praktycznie niezalecane do aut normalnie jeżdżących i na dodatek się wywijają i wygląda później paskudnie.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
I potrafią przeciąć oponę.
  
 
...qrde Łada z końca lat 70 jest w ogóle w obecnych czasach nieco mało praktyczna. Praktyczna jest octavia kombi na gaz. I do niej te nakładki na pewno by nie pasowały... Zawsze je można wywalić...

Po wymianie hamulców, zawieszenia i układu kierowniczego Łada ma teraz szansę dojechać na zlot. Ale co było męki... Ruskie części (nowe) w wielu przypadkach trzeba było przystosować do założenia. W sumie wyszedł ponad tydzień siedzenia w garażu od rana do wieczora. A bez kanału nie była to przyjemna robota. Mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze - trzymajcie kciuki. Fotki wrzucę niebawem - już pod jakąś Chorwacką palmą. Palma będzie pasować do nakładek na koła
  
 


Moja skromna osoba na tle Ładnej kilka lat temu na pikniku pod Białymstokiem.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
kolejna piękna sztuka w klubie
  
 


W drodze na zlot. Postój na Słowacji, Bańska Bystrzyca.

Tomek wraz ze swoją paczką pojechał po zlocie na Węgrzech w stronę Chorwacji. Ależ musieli mieć widoki !

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3