LADA 2103 DUŻY PROJEKT

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
......Witam.
Jestem nowy na forum ostatnio zakupiłem 03 właściwie do kompletnej odbudowy. Rocznik 76 z info od siostrzeńca Śp. dziadek kupił ją jako 5-letnią od dyrektora Stomila w Olsztynie czy jakoś tak.
Mimo tego, że auto było garażowane, dziadek pomysłowy Dobromir troszkę je zbezcześcił ostrą eksploatacją (samochód woził wszystko), na koniec przed śmiercią zaczął wkładać 1,5D z VW i nie dokończył.
Na obecną chwilę zrobiliśmy remont oryginalnego serca które trafiło już pod maskę i kupiliśmy gromadkę gratów lecz do oryginału jeszcze troszkę brak więc gdyby ktoś coś miał do tego modelu co może się przydać proszę o info może się dogadamy
Może ktoś przerabiał temat tapicerki w tym modelu i wie czego użyć żeby wyglądało na org.

Może ktoś wie gdzie wyrwać galanterie na nadkole te łuki.





Jak widać dziadek wklepał ścianę, przerobił pedał gazu, obciął linkę ssania, i ruszył też mocowanie skrzyni


[ wiadomość edytowana przez: Brayan455 dnia 2015-09-11 19:34:07 ]
  
 
Żeby tapicerka wyglądała jak oryginalna tapicerka, trzeba kupić oryginalną tapicerke. W jakim to masz kolorze? Wrzuć parę fotek, nas to ciekawi.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Można kupić gdzieś oryginalne obicie żeby naciągnąć?
  
 
oryginalna tapicerkę a nie materiał na nią
wszystko można kupić, kwestia czasu i ceny

daj zdjęcia, może ktoś takie będzie miał
  
 
A wiadomo? Ze sprawdzonego źródła wiem, że do poloneza można było kupić sam materiał. Nawet jeszcze mam niby gdzieś w domu tapicerkę z foteli przednich. Może i ruskie też dawali taką możliwość Tapicerkę widać na jednym zdjęciu jest brąz z brązem. Nie chciałbym ruszać boczków najlepiej jakby dopasować skaje na fotele.
  
 
2103, to najgorszy model do renowacji. Jest najmniej oryginalnych części. Ja byłem w Rosji, szukałem do swojej, to lipa, tez nic nie ma, albo jak już jest, to ceny z kosmosu.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Jak coś jest rzadsze to jest wyjątkowe
Za to kochamy klasyki
  
 
Nie dalej jak miesiąc temu była niedaleko ciebie, na Mazurach (chyba Mikołajki lub Mrągowo) cała 2103 na części. Chyba, że to właśnie ta, którą kupiłeś.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Wiem o jakiej Ladnej mówisz tamta była zarośnięta mchem z okolic Węgorzewa, a moja tylko kilkuletnim kurzem
Przyciągnąłem ją tylko 300m na krawacie, stała garażowana z włożonym sercem VW +
org silnik z niej + jeszcze jeden prawie cały w częściach
Po spacerze po garażu dziadka znalazły się jeszcze zapasy zachomikowane za PRL-u
Części które znaleźliśmy grubo przekroczyły to co dałem za Ladę.
Projekt jest konkretny i już 3koła papieru dołożone w potrzebne graty, więc myślę, że nic nie przeszkodzi.
  
 
Szykuj kolejne 6k zł, bo tyle pochłonie.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Oby trochę mniej
A kto wie jak się nazywa kolor tej pomarańczy? Czytałem, że powinna być wlepka w bagażniku ale u mnie brak.
Może ktoś z forumowiczów robił takie wnętrze w brązach. Myślę już o zakupie tkaniny, boczki mam ładne nie chciałbym ich ruszać, jedynie jakiejś poprawki wymagają aluminiowe listewki, bo obeszły. Może ktoś już przerabiał ich regenerację.
  
 


[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2015-09-13 23:53:17 ]
  
 
....Dziś była okazja przepalić i zrobić kilka fot 3 w stanie aktualnym, serce żyje więc Lada trafiła pod chmurkę, a na warsztat trafiło coś współczesnego


























































[ wiadomość edytowana przez: Brayan455 dnia 2015-09-13 01:20:35 ]
  
 
Cytat:
2015-09-12 15:18:10, Brayan455 pisze:
[...] jedynie jakiejś poprawki wymagają aluminiowe listewki, bo obeszły. Może ktoś już przerabiał ich regenerację.


Ja to przerabiałem. Folia 3M cięta z metra (allegro) plus specjalny płyn pod folię żeby się lepiej trzymała (dostałem w firmie co wykleja samochody) plus suszarka (zona). Robota misterna ale się da, mogę później porobić fotki jak to u mnie wyszło. Folię trzeba pociąć na cienkie paseczki (grubości listwy), zedrzeć resztki starej folii, wyczyścić denaturatem, posmarować pędzelkiem płynem i nakleić nową folię z pomocą suszarki.
  
 
SzokoLada masz może czytelniejsze zdjęcie tej palety? Skorzystałem z wujka google, ale niestety nie znalazłem, a z tej po powiększeniu nie odczytam chociaż z cyrylicą u mnie na bakier

Felype masz u siebie na koncie jeszcze namiary na folie, którą kupiłeś, albo chociaż na użytkownika, który ją oferował? Oraz interesowała by mnie jeszcze nazwa tego płynu. Myślę, że warto użyć sprawdzonych rzeczy do odświeżania.
  
 
Cytat:
Skorzystałem z wujka google, ale niestety nie znalazłem, a z tej po powiększeniu nie odczytam chociaż z cyrylicą u mnie na bakier


Zaraz się załatwi.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Wysłałem priva.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Poprawiłem fotkę. Teraz widać ją dobrze.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2015-09-13 13:13:27, Brayan455 pisze:
Felype masz u siebie na koncie jeszcze namiary na folie, którą kupiłeś, albo chociaż na użytkownika, który ją oferował? Oraz interesowała by mnie jeszcze nazwa tego płynu. Myślę, że warto użyć sprawdzonych rzeczy do odświeżania.



Folia to dokładnie ta:
http://allegro.pl/folia-okleina-chrom-v-tuning-super-jakosc-11x100-i5626345113.html

Co do nazwy płynu to dowiem się i dam znać.
  
 
.Powiem tak.
Po fotkach, które wrzuciłeś to :

Cytat:
Szykuj kolejne 6k zł, bo tyle pochłonie.


Mało , mało i mało.

Ja skończyłem w lipcu swoją robić, która była o niebo w lepszym stanie.
Tapicerką się nie przejmuj, bo teraz jest taka ilość tego na rynku, że dobierzesz coś co będzie jak oryginał.
Nie wiem jak podejdziesz do tematu, ale ja bym rozebrał do gołej budy i piaskował. Tak zrobiłem ze swoją.
Elementy blacharskie są w każdej ilości.
Gorzej z detalami ...

Szokol ma rację:
Cytat:
2103, to najgorszy model do renowacji. Jest najmniej oryginalnych części. Ja byłem w Rosji, szukałem do swojej, to lipa, tez nic nie ma, albo jak już jest, to ceny z kosmosu.



[ wiadomość edytowana przez: gregor125 dnia 2015-09-14 09:14:46 ]