Czarna Samara - kseru

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Może słabo mnie kojarzycie - nie dziwię się, założyłem kilka tematów ledwo i przywitałem się dawno temu - ale na tym forum bywam dosyć często. Ostatnimi dniami nawet codziennie Wpadam tu poczytać o waszych Ładach, o problemach i na ryneczek czy coś fajnego idzie podłapać (bardziej chyba z ciekawości).
W posiadaniu mam Samarkę z roku 1992, kolor czarny, 5drzwiowa z długą maską, 1.5 i 72KM.
Wcześniej poruszał się nią mój dziadek, lecz w obliczu kończącego się OC i ważności butli LPG miała pojechać na szrot, jednak zamiast na szrot przyjechała do mnie. To był rok 2012/2013. Od tego momentu wdrażam się w różne ciekawe przyjemności związane z mechaniką samochodową, a przyznać muszę, że startuję od zera. Czasem czytam wasze próby z Ładą i podziwiam was za to co kombinujecie/naprawiacie/wymieniacie w komorze silnikowej - a SWAP czy kompletna wymiana silnika to już czarna magia dla mnie Nie mniej - wciąż staram się uczyć czegoś nowego, a uczyć się zawsze czego jest, bo Łada pod tym względem bardzo o mnie dba
Ale wróćmy do autka, w Samarze został do tej pory zrobiony układ hamulcowy, układ chłodniczy, naprawiana była skrzynia biegów i mnóstwo, mnóstwo innych dupereli które psuły się w różnych dziwnych miejscach. Ponadto zrobiona została blacharka oraz wygłuszenie auta (które niewiele pomogło ).

Kilka fotosków:

1. Samara wcześniej służyła dziadkom w podróży a)na cmentarz b)na grzyby. Nigdzie indziej


2. Ładzianka w moich rękach w 2014 tak się prezentowała (po pastowaniu):





3. Tak to było przed blacharzem - największa i najdroższa inwestycja póki co poczyniona przy aucie :








4. Trochę tego było, ale wszystko połatane, po blacharzu:



5. Obecnie tak się prezentuje (od 2015 zaczynamy jeździć i odwiedzać różne zloty/imprezy):



6. Jednym z planów na 2016 rok jest wymiana felg na oryginalne, ale muszę póki co nazbierać nieco funduszy i dobrać kolor, mam w posiadaniu tylko jedną felgę niemalowaną, oryginalną Łady z zapasu (nie jest biała!)


Odnośnie planów to poza wymianą felg jest też kilka innych spraw. Elektryka która wariuje, bendiks w rozruszniku, paląca się lampka ładowania, usprawnić układ paliwowy, ustawić gaźnik, wymienić przynajmniej fotel kierowcy i naprawić cholerny licznik. Trochę tego jest ....

Pozdrawiam was!
  
 
kolejna ładna Samarka fajnie że o nią zadbałeś bo ładne autko i warte zachodu
wydaje mi się że ciężko będzie dobrać dobrą felgę do tego koloru bo zwykła oryginalna blacha to juz chyba nie pasuje

pozdro Adam
  
 
Całkiem fajna samarka. I moim zdaniem kolpaki z Poloneza całkiem fajnie pasują, lepiej niż czarna felga.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
SzokoLada pisze: kolpaki z Poloneza całkiem fajnie pasują, lepiej niż czarna felga.


dokładnie
  
 
Chłopaki, pozwólcie, że ja napiszę swoje zdanie. Pracuję sobie w sklepie z farbami. Często klienci pytają mnie czym lepiej prysnąć felgi- czarnym matem czy połyskiem. Nie chcąc mieć nikogo na sumieniu zawsze doradzam mat. Czarna stalówka w połysku prawie zawsze będzie wyglądać odpustowo, pachnie mi to Mirkiem handlarzem opylającym na potęgę swoje auta. "Żeby się lepiej błyszczało". A mat ma to zaletę, że tuszuje wszelkie niedoskonałości malowania.

Reasumując: tylko mat, ewentualnie półmat (są takie emalie, lakiery). Unikać połysku.



Jest to tylko moja prywatna opinia więc bez ewentualnej spinki. Dziękuję.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
No i zobacz jak ona wygląda na czarnych felgach. Nie lubię.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Na ostatnim zdjęciu jest jasna stalówka, o niebo lepiej się prezentuje jak na czarnej. Dobra robota
  
 
Haha, dzięki za opinie
Felgi tak jak pisałem - ładowskie mam w zamierzeniu pomalować w oryginalny kremowo-niebieski(?) kolor. Wcześniejszy właściciel przemalował 4 felgi (poza zapasem) na czarny mat, do tego korozja zrobiła swoje....
A te które teraz mam z poloneza są w zdecydowanie lepszym stanie, natomiast blacharz nie przykrył mi kół i zostały na nich plamki po podkładzie , a poprawiałem po nim tym co miałem pod ręką. Niemniej dzięki za uwagę emde z tym połyskiem
Liczę że gdzieś na wiosnę/lato coś w tym kierunku poczynię
  
 
Jeśli chciałbyś zakupić oryginalne Samarowskie felgi to miałem gdzieś w magazynie części na działce lecz niestety nie pamiętam czy miałem komplet.
Jeśli jesteś zainteresowany to się za nimi rozejrzę
  
 
Samarke kojarzę z własnego podwórka i zlotów klasyków. Piękna sztuka! Chyba jest jedyną z 3 Samar w okolicy, z czego oczywiście jest w najlepszym stanie i kondycji
A co do felg, może poszukać opcjonalnych Melberów?

Chyba, że zależy Ci na totalnym oryginale, wtedy poszukać tych stalówek z Samary i pomalować w kolor najbliższy oryginalnemu.
  
 
@djmarkus
A w jakiej kondycji masz te felgi? Chodzi mi o malowanie, bo ogólnie to ja mam dwa komplety felg, jedne od poloneza w stanie dobry+, względnie po malowaniu bardzo dobry i oryginalne ładowskie ale w stanie co najwyżej dostatecznym, skorodowane i z odpadającym lakierem. Więc ogólnie plany mam żeby zregenerować właśnie te moje ładowskie, aleeee jeeeśli miałbyś w jasnym malowaniu w niezłym stanie to - jest myśl

@Aron126p
Haha, odkryłeś widzę to zdjęcie nad którym swego czasu się zachwycałem Długo mi chodziły po głowie te Melbery, ale póki co u mnie brak funduszy, a poza tym mała podaż na rynku z tym modelem. Ewentualnie jeszcze zastanawiałem się nad Mangelsami... ale jak mówię z funduszami krucho i póki co to 'plany'.
  
 
O ile się nie mylę to felgi od Polda albo zwyklej Lady będą fajniejsze bo maja miejsce ET niż oryginał wiec fajnie poszerzają autko bez żadnych dystansów.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
W ogóle jak patrzę jeszcze na te zdjęcia wcześniejsze, taką ładną mieliśmy rampę w Skierniewicach... Ech...
Do Mangelsów to już bym kombinował z niższym zawiasem, ale to oczywiście "ja i moje chore wizje" Na tych Melberach byłaby świetna! Może kiedyś znajdziesz jakiś tani komplet, idealnie by siadły do Twojej
  
 
Cytat:
2016-01-20 21:10:51, Aron126p pisze:
W ogóle jak patrzę jeszcze na te zdjęcia wcześniejsze, taką ładną mieliśmy rampę w Skierniewicach... Ech... Do Mangelsów to już bym kombinował z niższym zawiasem, ale to oczywiście "ja i moje chore wizje" Na tych Melberach byłaby świetna! Może kiedyś znajdziesz jakiś tani komplet, idealnie by siadły do Twojej



No i znowu się napaliłem na Melbery :> Będę szukał po ogłoszeniach... jak nie znajdę to wezmę się chyba za te oryginalne Ładowskie
  
 
Wygląda super. Pierwszy raz widze u nich taką maskę jednolitą!
  
 
Cytat:
kseru pisze:
No i znowu się napaliłem na Melbery :> Będę szukał po ogłoszeniach... jak nie znajdę to wezmę się chyba za te oryginalne Ładowskie


zawsze mi się podobały szerokie stalowe koła ale nie 13 czy 14 ale obniżyć też to trzeba wtedy
chyba że trochę niższy profil