MK7 TD Nie odpala, pukają przekaźniki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wszystkie masy sprawdzone, po włączeniu kluczyka słychać pukające przekaźniki. Jeden koło akumulatora, drugi koło elektrycznego silniczka ssania (przy nadkolu ) trzeci na skrzynce bezpieczników. Przy pukaniu przekaźników mrugają kontrolki na desce. Dodatkowo załącza się wentylator (na zimnym silniku). A podczas próby zapalenia wszystko przygasa. Akumulator sprawny Ktoś miał taki problem, lub ktoś ma jakiś pomysł?
  
 
kabel akumulator -> rozrusznik?
  
 
rozłączyłem rozrusznik i jest to samo.
  
 
Czasem nie alarm lub immo?
  
 
Alarmu nie ma, a immo to w ogóle by chyba odciął prąd
  
 
Cytat:
2016-07-18 22:16:47, patryk24729088 pisze:
rozłączyłem rozrusznik i jest to samo.



Nie chodzi o rozłączanie rozrusznika, tylko bardziej o sprawdzenie kabla idącego od minusowej klemy akumulatora do karoserii auta.
  
 
Sprawdzony dokładnie, styk przeczyszczony, nawet przejście sprawdzone czy sprawny
  
 
kable rozruchowe podepnij od masy aku do ramy auta i do silnika, dobrze zmasuj i wtedy sprawdz
  
 
Już sprawdzałem. Nawet drugie przewody założyłem nowe i to samo. Po sprawdzane wszystkie kostki, w sówki, przekaźniki itd. Czy mogą być takie objawy przy uszkodzonym komputerze? bo nic innego mi już do głowy nie przychodzi. Po dzisiejszym dniu walki z elektryką, es trafił do szopy.
  
 
Aku ok? spróbuj w rozrusznik wpiąć kabelek i na lewo zakręcić
  
 
Aku drugi, wyjęty na chwile z paska. coś jest z elektryką na pewno bo pukają te przekaźniki, włącza się wentylator itd.
  
 
Wcześniej przestały działać niektóre rzeczy , pobierało prąd ( rozładowywało akumulator) był u paru elektryków i każdy go oddawał.
  
 
Chodzi mi po głowie jeszcze uwalona skrzynka bezpieczników, sam miałem podobny problem a dopiero teraz przypomniało mi się.
  
 
Nawet mnie nie smuć hehe, już raz była robiona
  
 
jak masz opcje pamienić od kogoś to tak spróbuj